Prof. Dr. Şükrü Yazar

70.847 görüntülenme
3536 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Yüz Estetiği / Yüz İmplantı

Yüz İmplantı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile yüz (çene-yanak) implantı estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Yüz İmplantı Nedir?

Çevresel etkenlerle gelişen travmalar ya da yaşlanma vb. gibi sebeplerle kişilerin elmacık kemikleri ve çene arasındaki uyumu bozan şekil bozukluklarındaki asimetrileri düzeltmek amacıyla silikon veya medpor denilen malzemelerle yapılan estetik cerrahi işlemlerdir. Yüz implantları, kişilerin yüzlerine önden veya yandan bakıldığında nitelikli bir görünüm kazandırır ve elmacık kemikleriyle çene bütünlüğünü sağlaması özelliğiyle de sıklıkla başvurulan estetik cerrahi uygulamalardandır.Günümüzde teknolojinin oldukça gelişmesiyle birlikte yüz implantı uygulamalarında oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Yüz implantı teknolojisi gelişmeden önce kişilerde meydana gelen elmacık kemikleri ve çene arasındaki uyumu bozan problemlerin çözümü için hastanın kendi vücudundan alınan kemik ya da kıkırdaklar kullanılırdı. Artık bu gibi işlemlere gerek kalmadan hazır implantlarla plastik cerrahi uzmanı doktorların da katkısıyla ameliyatlar mükemmel sonuçlanmaktadır.


Yüz İmplantları Nelerdir?
(Yüzümüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?)

Yüz implantları özellikle çene ve yanak için kullanılır. Bu implantlar sayesinde yüz çok daha etkileyici ve estetik bir görünüme kavuşur. Ayrıca yüz implantı tedavi yöntemi, kişilerin yüzündeki bir çok estetik sorunu görüntü olarak ortadan kaldırır ve özellikle de burnun çok daha hoş görünmesine sebep verir. Peki muhtelif sebeplerden dolayı hastaların yüzlerine uygulanan implantlar nelerdir?

Çene İmplantı

Çene ile burun arasındaki uyum durumu yüzün genel görünümünü doğrudan belirleyen bir faktördür. Düz durulduğunda alından üst dudağa inen düz çizgi çeneye kadar indiğinde çene ucuyla aynı hizada ise çeneyle burun açısı ideal demektir. Ancak aynı hizada değilse ve çene bu çizginin dışına taşıyorsa gereğinden fazla güçlü olan bir çene söz konusudur. Böyle bir durumda burun olduğundan basık ya da küçük görünür. Eğer çene bu çizgiye ulaşmıyorsa o zaman da çene yeterince belirgin değildir. Bu da normal bir burnun olduğundan çok daha büyük görünmesine neden olur. Bu durumların düzeltilmesi için de uzman doktorlar tarafından çene implantı ameliyatı yapılarak burun ve çenenin orantısı düzeltilmeye çalışılır.

Çene İmplantı Ameliyat Süreçleri Nasıldır?
Çene İmplantı ameliyatında çene kemiğinin önüne protez yerleştirilir. İsteğe göre ağız içinden ya da çenenin altından kesi yapılır. Genellikle cerrah, implantı ağız içinden yerleştirmeyi tercih eder ancak yüz germe ameliyatıyla birlikte işlem yapılıyorsa çene altından kesi yapılması daha uygundur. Böylece her iki işlem için de aynı kesi kullanılabilir. Çene implantı operasyonu ortalama yarım saat sürer.


Yanak İmplantı

Yanak implantı hastaların elmacık kemiklerine uygulanır. Çok daha belirgin olan elmacık kemikleri kadınlara oldukça çekici bir ifade verir. Bu sebeple yanak implantı kadınlar tarafından sıklıkla estetik amaçlarla tercih edilmektedir. Yanak implantını genellikle kamera karşısında olan popüler kişiler (mankenler, oyuncular vb.) tarafından rağbet görmektedir. Genel olarak hastalar sonuçlardan memnun kalarak yeni görünümlerinin tadını çıkarmaktadırlar.

Yanak İmplantı Ameliyat Süreçleri Nasıldır?
Elmacık kemiği implantlarında genel olarak kesi, ağız içerisinde yanaklarla diş etleri arasında yapılır. Bu nedenle ameliyat izi görünmez. Ancak ameliyat göz kapağı ya da yüz germe ameliyatlarından biri eşliğinde yapılırsa kesi için alt göz kapaklarının içi ya da kulaklarınızın ön tarafı tercih edilir. Ameliyat planlamasına göre hastanın yanaklarının ön kısmına çıkıntı verileceği durumlarda implant önden yerleştirilirken hastanın yüzünün daha geniş olması amaçlanıyorsa implant elmacık kemiğine dikey yerleştirilir. Yanak implantı operasyonu yaklaşık bir saat sürer.


Yüz İmplantı Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik kliniklerinin, hastane ve tedavi merkezlerinin internet sitelerinde yüz implantı iyatlarıyla alakalı bir rakam belirtmeleri yayınlanan kanun ve genelgeyle yasaklanmıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların hastalara implant ameliyat fiyatlarıyla alakalı doğru fiyatları aktarabilmesi için muayene aşaması çok önemlidir. Hastanın yüzündeki şikayet ve beklentileriyle birlikte operasyon planının oluşması doğru fiyatların netleşmesi için gereklidir.

Nişantaşı Estetik Cerrahi
Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın estetik merkezini ☏ +90 212 257 1515+90 541 334 3484 irtibat numaralarını kullanarak arayabilir, info@sukruyazar.com.tr adresine e-mail gönderebilir veya canlı destek (online durumlarında) hattından "yüz implantı fiyatları ne kadar, çene ve yanak implantı fiyatları ne kadar, 2019 yılı elmacık kemiği implantı ameliyat fiyatları nedir" vb. gibi tüm merak edilen sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek en kısa sürede bilgi alabilirsiniz.


▬ Yüz implantları ameliyatlarından sonra hasta aynı gün içinde taburcu edilir ve bir gün sonra makyaj yapabilir. Hasta birkaç gün içerisinde günlük hayatına tekrar geri dönebilir. Hastanın 4-5 gün ağrı ve sızı duyması da çok normaldir. Ameliyat sonrası genellikle herhangi bir morarma yaşanmaz ancak ortalama 8-10 gün boyunca ödem devam eder. Bu nedenle uzman doktor hastaya sık sık buz kompresi yapılmasını tavsiye eder. Yüz (çene-yanak) implantı ameliyatının sonuçları ise yaklaşık iki ay sonra net bir şekilde görülür.


▬ Her ameliyatta olduğu gibi yüz implantında da ortaya çıkabilecek bazı komplikasyonlar mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

→ Uygulama esnasında herhangi bir sinir zedelenmesi yaşanırsa hissizlik ya da uyuşukluk kalıcı olabilir.
→ Olası bir implant enfeksiyon durumunda öncelikle antibiyotik tedavisi uygulanır. Eğer enfeksiyon geçmezse implantın çıkarılması gerekebilir.
→ İmplantlar simetrik olarak yerleştirilmezse ya da yerinde herhangi bir oynama olursa asimetrik sorunu ortaya çıkar.

Operasyonun uzman ve deneyimli bir cerrah tarafından yapılması yüz implantı ameliyat sonuçlarının başarılı olması için oldukça önemlidir.


▬ İmplantlar, ömür boyu hastanın vücudunda zarar vermeden kalacak şekilde üretilen ve istenildiğinde kolaylıkla çıkarılan malzemelerdir. Bu implantlar çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilir. Ayrıca özellikle medpor ve sert silikon implantlar sorunsuzca kullanılabilme özellikleri nedeniyle tıp dünyasında doktorlar tarafından sıklıkla tercih edilir.


▬ Yüzlerinde asimetrik sorunu taşıyan kişiler için ideal olan yüz implantları, bu tür uyumsuzlukları sorun olarak gören kişiler için oldukça cazip bir uygulamadır. Bu operasyon için bayanların 15 yaşının üstünde olması gerekir. Çünkü kadınların yüz kemikleri ancak 15 yaşından sonra tamamıyla gelişimini bitirir ve yerine oturur.


Hasta Yorumları

Değerli yorumlarınız için tüm ekibim adına teşekkür ediyorum.

Mustafa Baytarcı 13.02.2017
Ağız İçi Dil Altı Kitle Ameliyatı

Sayın profesör Şükrü YAZAR hocamız ağız içi dil altı kitle ameliyatlarından sonra doku nakli ameliyatı yaptı. Sorunsuz bir ameliyat geçti çok şükür. Ancak bu kadar başarı yetmez kıymetli hocamıza, çok önemli başka düzeltme ameliyatlarını da usta elleriyle yapmasını bekliyoruz. Kendisine çok güveniyoruz ve minnettarız. Türkiye'nin hatta tüm insanlığın ona ihtiyacı var. İşini çok iyi bilen ve yapan değerli profesör doktor hocamıza sonsuz teşekkürler. 

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği Nedir? Yüz ve boyundaki genç kontürlerin kaybedilmesi yani yaşlılık, kalıtım, çevr...

Boyun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir? Kişilerin burunlarının görüntüsünden memnun olmamaları durumun...

Burun Estetiği
Çene Ucu Törpüleme

Çene Ucu Törpüleme Nedir? Hastalarda çenenin estetik görüntü açısından mevcut yüz yapısından büyü...

Çene Ucu Törpüleme
Peeling

Peeling (Cilt Soyma) Nedir? Ciltteki ölü derinin soyulmasını ve cildin derinlemesine temizlenmesi...

Peeling

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR