Genital Estetik İşlemleri Kimlere Uygulanabilir?

70.745 görüntülenme
2491 beğeni
Puan 5.00/5

Vajina Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile vajina estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Vajina Estetiği Nedir?

Doğum sonrasında vajina girişinde yırtık oluşması, genital bölgedeki istenmeyen izlerin yok edilmesi ve çeşitli nedenlerle genişleyen vajinanın daraltılması ya da iç dudakların küçültülmesi gibi vajina ve perine bölgesine yapılan tüm estetik operasyonlara kadın genital estetiği ya da vajina estetiği denilmektedir.Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Uygulanır?

Kadın genital bölge estetiği her yaştan insan tarafından tercih edilebilir.

✧ Çok sayıda doğum yapan kadınlarda vajina yapısının elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle,
✧ Vajinanın yapısında doğuştan olan fiziksel anormalliklerin giderilmesinde,
✧ Vulvada meydana gelen yapısal deformasyonlar (özellikle de vajina dış dudaklarının büyük olması) halinde,
✧ Zorlu doğumlar sonrasında vajinanın deformasyona uğraması durumlarında,
✧ Çeşitli travmalar sonrası vajinaya yapılan kesiler nedeniyle cinsel ilişkilerdeki bozuklukların giderilmesi amacıyla,
✧ İdrar kesesinde ve rektumda oluşan sarkmalar cinsel işlev bozukluğun ve idrar kaçırma gibi sorunlara neden olabildiği için rahim sarkması gibi sorunların giderilmesinde de kadın genital estetik işlemleri yapılmaktadır.


Vajina Estetiğinin Yöntemleri Nelerdir?

Kadın genital estetiği için hastalara genellikle;

→ Labioplasti (Vajina iç ve dış dudakların estetiği),
→ Klitoral Hudoplasti (Klitoris üzerindeki kalıntıların düzeltilmesi),
→ Vajinoplasti (Vajina daraltma - ameliyatlı),
→ Genital Bölgenin Beyazlatılması (Genital renk açma – lazerle),
→ G Spot Augmentasyon (G noktası büyütme),
→ Lazer Vajinal Rejuvenasyon (Vajina yenileme ve sıkılaştırma – lazerle),
→ Dış Genitalya Sıkılaştırma (Genital bölge sıkılaştırma – lazerle),
→ Vajina ve Dış Genital Bölge Yenileme (Radyofrekans yöntemiyle=,
→ Labia Majora Enjeksiyonları (Buyük dudaklara dolgu),
→ Labia Majora Estetiği (Büyük dudakların küçültülmesi – ameliyatla),
→ Himenoplasti (Kızlık zarı dikimi, onarımı),
→ Pudoplasti / Venüs Estetiği (Pubis tepesi estetiği),
→ Lazer Vajinal Regasyon (Vajina içi cilt kalıntısı oluşturma – lazerle), şeklinde ameliyat veya müdahaleler yapılmaktadır.

Genital estetik yaptıranlar, deneyimli ve uzman bir jinekoloğun güvenli ellerinde bu tür operasyonlar ağrısız ve sancısız gerçekleşmektedir. Bu tarz uygulamalarda kullanılan C02 Lazer ile büyük oranda sonuçlardan memnun kalınmaktadır.

Vajina Estetiği Ameliyat Süreçleri Nasıldır?

Operasyonlar en fazla bir saat civarında sürmektedir. Genel anestezi altında yapılan bu işlemler sonrasında bir hafta sonra dikişler iyileşmeye başlar. En fazla 3 hafta sonra da tamamen iyileşme olur.

✓ Hymenoplasty:
Ülkemizde sosyal bir zorunluluk olarak karşımıza çıkan kızlık zarı, bazı kadınların yaptırmak zorunda kaldığı bir operasyondur. Yaklaşık yarım saat süren uygulama, mikro cerrahi yöntemle gerçekleşir. 3 katlı flepp-lazer destekli doku kaynaştırma tekniği ile yapılan operasyonun başarılı sonuçlar ortaya koyması için hastanın sonrasında bazı hareketlerden kaçınması oldukça önemlidir.

✓ Vajina Daraltma Operasyonu:
Cinsel birliktelikteki keyfi artırmak amacıyla yapılan bu operasyonda vajina girişi daraltılır. Böylece vajinal dokular ilk halindeki gibi dar ve sıkı yapıya dönüşür. Vajina dokusunun bir kısmı alınarak kasların boyu kısaltılır. Genel anestezi altında yapılan bu operasyon, yaklaşık bir saat sürer.

✓ Vajinoplasti:
Vajina gençleştirme olarak bilinen bu işlem, vajinanın eski haline dönmesi için gerçekleştirilir. Ameliyat sürecinde genişlemiş olan vajinal doku alınır ve vajina etrafındaki doku sıkılaştırılır.

✓ Labioplasti:
Bazen vajinadaki küçük dudaklar gereğinden uzun ve büyük olabilir. Böyle bir durumda küçük dudaklar uyuşturularak dış dudakların arasından sarkmayacak şekilde küçültülür. Bu süreçte sınırlı bir bölgede uyuşturma yapılır. Ortalama yarım saat süren operasyonun ardından hasta kısa sürede evine dönebilir.

✓ Büyük Dudakların Dolgunlaştırılması İşlemi:
Büyük dudakların buruşuk ve sarkık olduğu durumlarda yağ enjeksiyonu uygulanarak bu dudaklar daha dolgun hale getirilir. Operasyon lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Genellikle enjekte edilen bu yağ hastanın karın bölgesinden temin edilir. Hasta birkaç saat dinlendikten sonra evine dönebilir.


Vajina Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerde, estetik tedavi kliniklerinin ve merkezlerinin web sitelerinde vajina estetik işlemleriyle alakalı fiyat belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulamaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın vajina estetiği fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayet ve beklentilerini değerlendirmesi gereklidir.

İstanbul Avrupa Yakası Estetik Cerrah
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "vajina estetik ameliyatlarının fiyatları ne kadar, kadın genital estetiği fiyatları nedir, ücretlerle ilgili bilgi alabilir miyiz ve süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi özel sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla vajina estetiğiyle ilgili görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Vajina genital bölge estetik uygulamalarından sonra hasta genellikle kısa süre içerisinde günlük hayatına geri dönebilir. Hastanın iki gün boyunca ped kullanması tavsiye edilir. Ayrıca ameliyat sonrasında genital hijyene dikkat edilmesi önemlidir. Ortalama 1.5 ay cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Amelyat sonrasında şişme, morarma ya da sızıntı şeklinde kanamaların olması normaldir.


▬ Düşük riskli ameliyatlardır. Hijyen kurallarına uyulduğu ve ortalama 1,5 ay cinsel ilişkiden uzak kalındığı sürece herhangi bir problemle karşılaşılmaz.


▬ Vajina daraltma ameliyatı sayesinde vajinanın hem şekli hem de görünümü düzelir. Ayrıca gevşemiş olan vajen kaslarının da fonksiyonları düzene girer. Bu ameliyatla vajen kanalındaki direnç, gerginlik ve tonus da arttırılır. Bu gerginlik kadın ve erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı arttırmaya yardımcı olmaktadır.


▬ Ergenlik dönemini geçmiş ve vajinal estetik kaygısı içerisinde olan herkese uygulanabilir. Ayrıca kızlık zarının vajinadan 3 ya da 4 cm içeride olmadı durumlarında bakirelere de uygulanan bir operasyondur. Bu operasyonun gerçekleştirilmesi hamile kalmaya veya doğum yapmaya engel değildir.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR