Prof. Dr. Şükrü YAZAR
45.762 görüntülenme
1553 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / ThermaCell RF

ThermaCell RF

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile ThermaCELL RF Altın İğne işlemleriyle ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Altın İğne Fraksiyonel Radyo Frekans yönteminde altın iğneler sayesinde atış, direk olarak cilt altı dokulara yapılarak hedeflenen alana verilir. ThermaCell RF cihazının altın iğneli başlığı cilde temas ettirildiğinde mikro iğneler otomatik olarak ayarlanan derinlikte cilt içerisine ani bir giriş yapar. Çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler oluşturur ve sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyo frekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeysel cilt tabakalarına potansiyel termal hasar verilmez. Amaç verilebilecek en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

ThermaCell RF Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Cilt Gençleştirmek ve Kırışıklık Tedavilerinde
Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama ve İz Tedavisinde
Sivilce İzi Tedavisinde
Çatlak Tedavisinde
Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisinde
Gözenek Sıkılaştırma,
Aktif Akne Tedavisinde
Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisinde


ThermaCell RF Cihazının Fark Katan Özellikleri

1. Mikroiğnelerle CIT (Collagen Indüksiyon Terapisi)
Mikroiğneleme işlemine başlamadan önce, uygulamanın yapılacağı alana topikal anestezik uygulanır. Mikroiğneler, ciltte çok sayıda mikroskobik delik açarak cildin stimulasyonunu arttırır ve daha fazla collagen üretmesine neden olur. Açılan bu mikro deliklerden A ve C vitamini içeren ürünlerin cilde penetrasyonu sağlanır. A ve C Vitaminleri cildi stimüle ederek canlanmasına, daha iyi ve daha genç görünmesine yardımcı olurlar.

2. RF Enerjisiyle WHM (Yara İyileştirme Mekanizması)
INCELL ICE'nin izole mikroiğneli elektrodları, bi-polar enerjiyi dermisin derinlerine, epidermise zarar vermeden ulaştırır. Minimal invasive etkili RF’in termal enerjisi dermiste fraksiyonel elektro koagülasyon etkisi meydana getirir. Bu da ciltteki doğal Yara İyileştirme Mekanizmasını (WHM)harekete geçirir. Bu sayede collagenin şekli değişir, ciltteki oluşan hasar onarılmaya başlar, cildin sıkılığı artar. Bu kadarlada kalmaz, RF enerjisinin olumlu etkisi ile yağ bezlerinin aktivitesi yavaşlatılarak aknelerin azalması sağlanır.

3. Thermacell RF Altın İğne Radyofrekans
Altın iğne radyofrekans uygulamasıyla; radyofrekans enerjisinin altın iğneler ile doğrudan dermis tabakası içine aktarılması sonucu fibroblast hücrelerinin uyarılması sağlanarak yeni kolajen üretimi başlatılır. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarak ta anılmaktadır. ThermaCELL RF Altın İğne Radyofrekans uygulaması son derece konforlu olmakla birlikte; uygulama öncesi anestezik kremler ile oluşabilecek ağrı hissi minimale indirilmektedir. Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilmesi, lazer uygulamalarına göre bir avantaj göstermektedir. Uygulama yüz bölgesi için 30 dakika civarında sürmektedir. Genellikle kırışıklık ve cilt kalitesinin artması için 3-4 hafta ara ile 3-4seans yapılmaktadır. Ancak yara ve akne izleri için daha fazla uygulama gerekebilir.


ThermaCell RF Merak Edilenler

Sizden gelen soruların cevaplarını sizler için derledik.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR