Prof. Dr. Şükrü YAZAR ile Somon DNA Aşısı

100.157 görüntülenme
8086 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / Somon DNA Aşısı

Somon DNA Aşısı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Somon DNA Aşısı işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Somon DNA Aşısı Nedir?

Saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA molekülleri aracılığıyla ciltteki hücreleri yenileme prensibine dayanan cilt gençleştirme tedavisi yöntemine somon DNA aşısı denilmektedir. Gençlik aşısı olarak da bilinen bu yöntem günden güne popüler hale gelmektedir. Sonuçlarının hızlı ve etkili olması nedeniyle sadece kadınlar değil erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Bu yöntem tek başına kullanıldığı gibi lazer, ip uygulamaları, PRP, dolgu ve botoks gibi uygulamalarla da birlikte kombine edilerek kullanılabilmektedir. Kombine olarak uygulandığında çok önemli bir antiaging tedavisi haline gelir.Somon DNA Aşısı Faydaları Nelerdir?

Somon DNA aşısı, gençleşmek amacıyla yaşlılık belirtilerinin yok olması için uygulanır. Tedavi anti-aging amaçla yani yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle

▬ Ciltteki ince çizgilerin giderilmesi,
▬ Hacmini kaybetmiş olan yerlere dolgunluk verilmesi,
▬ Kuru ciltlere nem kazandırılması,
▬ Yorgun olan cilde canlılık verilmesi gibi birçok işleme ihtiyaç duyan herkes için idealdir.

Ancak eğer kişinin diyabet, damar tıkanıklığı, kan pıhtılaşma bozukluğu, kalp hastalığı ya da hamilelik gibi bir durumu varsa gençlik aşısı tavsiye edilmez. Bu cilt gençleştirme yönteminin sayısız faydası bulunsa da özellikle üç önemli etkisiyle dikkat çeker:

● İçeriğinde bulunan yoğun miktardaki hyalüronik asit sayesinde cildi fazlasıyla nemlendirerek cildin canlı ve taze olması konusunda oldukça etkilidir.
● Ayrıca içeriğindeki vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler ve inorganik tuzlar nedeniyle cilt parlak ve canlı bir görünüm kazanır.
● Aşının içerisinde bulunan somon balığının DNA’sı insan DNA’sına çok benzerdir. Bu nedenle kişinin kolajen hücreleri uyarılarak kolajen artışı sağlanır. Bu uyarı o kadar kuvvetlidir ki 3 ay gibi kısa bir sürede cildin daha sıkı ve dolgun olur.

Somon DNA Aşısının Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Somon DNA aşısı dünya genelinde birçok alanda sıklıkla kullanılan oldukça popüler bir tedavi yöntemidir. Özellikle tercih edilen durumlar ise şu şekilde sıralanabilir:

▬ Yaşlılık nedeniyle ciltte oluşan kırışıklıkların tedavisinde
▬ Çevresel faktörler sonucu nemini ve parlaklığını kaybeden cildin canlandırılmasında
▬ Ciltteki akne ve sivilcelerin izlerinin yok edilmesinde
▬ Göz altı morluklarının giderilmesinde
▬ Yıpranmış cildin yenilenmesinde
▬ Boyun ve dekolte bölgesindeki sarkık cildin giderilmesinde
▬ Vücut çatlaklarının iyileştirilmesinde

Somon DNA Aşısı Nasıl Uygulanır?

Uygulama sürecinde öncelikle cilt nemlendirilir. Nemlendirilen cilde hyaluronik asit uygulanır. Böylece cildin kaybettiği nem oranı düzenlenir ve işlem için cilt uygun hale getirilir. Bu hazırlık süreci yaklaşık 15 gün sürer. Cildin nem oranı istenilen seviyeye ulaşınca somon balığı sütünden üretilen serum derinin altına enjekte edilir. Böylece ciltteki hasarlı dokular iyileşerek canlanır ve cilt çok daha genç ve ışıltılı görünür. Uygulama sonrasında iş ya da sosyal hayata kolayca devam edilir. Ciltte sadece hafif kızarıklıklar olur ve yarın gün de gerilir. Bazen ertesi gün iğneye bağlı küçük morluklar olsa d akolayca makyajla kapatılır. Somon DNA aşısının etkisi ortalama 3 seanstan sonra kendini belli eder. Tedavi tamamlandıktan sonra aylarca kolajen artışı devam eder. Somon DNA aşısı yaptıranlar için sonraki süreçte senede bir ya da iki kez gibi uzun aralıklarla yapılacak olan seanslar aşının etkisinin devamlılığı adına oldukça faydalıdır.


Somon DNA Aşısı Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik kliniklerinin web sitelerinde Somon DNA aşısının fiyatlarını belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın Somon DNA aşısı fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirmesi gereklidir.

Nişantaşı Estetik
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "Somon DNA aşısı fiyatları ne kadar, 2019 Somon DNA ücretleri nedir, işlemler için neler yapmalıyız ve süreçler nasıl ilerliyor vb. gibi merak ettiğiniz sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla Somon DNA aşısı işlemleriyle ilgili görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından hijyenik bir ortamda yapıldığı sürece herhangi bir risk bulunmaz. Nadir de olsa bazı hastalarda hafif bir kızarıklık oluşabilir. Ancak bu geçici bir durumdur ve bir iki gün içerisinde kaybolur.


▬ Somon DNA aşı uygulamasının alerjik etkileri olmaması sebebiyle çok geniş alanlarda kullanılmakla birlikte diyabet hastalarında, damar tıkanıklığı ve felç geçirmiş kişilerde, kan pıhtılaşma bozukluğu olan hastalarda, kalp hastalarında ve hamilelerde kullanımı önerilmemektedir.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR