Prof. Dr. Şükrü Yazar ile Smart Lipo İşlemleri
54.259 görüntülenme
6808 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Smart-Lipo

Smart-Lipo

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Smart-Lipo işlemleriyle ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Smart Lipo (Lazer Liposuction Aleti)

Fazla yağ dokusunu ortadan kaldırmak için uygulanan sisteme Smart-Lipo ya da lazer liposuction denilmektedir. Smart-Lipo dünyada lazer lipoliz için özel olarak üretilen ilk sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle yeri oldukça önemli ve özeldir. Bu muazzam teknoloji 10 yıldan fazla bir süredir yapılan araştırmalar üzerine gerçekleştirilmiştir. Fazla yağın giderilmesinde, cilt tonunun düzenlenmesinde ve şişkinliğin azaltılmasında oldukça etkili olan bu yöntem, vücudun kalıcı olarak geliştirilmesi adına oldukça önemli bir fırsattır.

Aynı sistemde 3 dalga boyu barındıran yeni jenerasyon lazer teknolojisiyle yapılan bir estetik uygulamadır. FDA onaylı dünyanın ilk 3 dalga boylu cihazıdır. Bilimsel olarak yağ hücrelerini spesifik olarak parçalayan ve cildi sıkılaştıran cihaz olarak tescillenmiştir.

Klasik liposuction yöntemlerinde yapılan işlemler ciltte tahrişe neden olurken Smart-Lipo yönteminde yağ hücresine zarar vermeden dış zarı parçalanır ve yağ içeriği açığa çıkarılır. Böylece lenfatik sistem yardımıyla bu yağlar kalıcı olarak yok edilir. Ayrıca bu teknikte deri içindeki fibroblastlar uyarıldığı için ilerleyen günlerde deride herhangi bir sarkma olmadan sıkılaşma sağlanır. 2006 yılında FDA’dan onay alan Smart-Lipo, dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılmakta ve her geçen gün popülerliği artmaktadır.Smart-Lipo Hangi İşlemler İçin Kullanılır?

İki farklı işlem için kullanılır. Bunlar lazer lipoliz ile lazer liposuctiondır.

Lazer Lipoliz
Lazer ışığı, 1 - 14 mm çapındaki mikrokanüller vasıtasıyla optik fiberlerin hipodermis hücrelerine ulaşması ile iletilir. Gradyan Vuruş teknolojisiyle, yüksek pikli enerji yayılır ve hücre zarları parçalanır. Böylece hücre içeriğinin boşaltılması kolaylaştırılır ve çevresindeki dokulara herhangi bir termal etkinin oluşması engellenir. Ayrıca belirli bölgelerde biriken yağ dokularının giderilmesi için oldukça etkilidir. Klasik liposuctionın tavsiye edilmediği göz çevresi, gıdı, yanaklar gibi hassas bölgeler için ideal bir uygulamadır.

Lazer Liposuction
Bu işlem esnasında 3 mm çapında özel bir mikrokanül aracılığıyla düşük basınçlı aspirasyon gerçekleştirilir. Böylece birikmiş olan yağlar, herhangi bir tahriş ya da lezyon olmadan ortadan kaldırılır. Özellikle çok daha büyük hacimde yağın çıkarılarak sonucun çabuk ortaya çıkmasını isteyen hastalar için uygun bir prosedürdür.

Smart Lipo’nun Avantajları Nelerdir?

Gelişen teknoloji sayesinde klasik liposuction aletlerinden çok daha nitelikli özelliklere sahip olan smart lipo, tam anlamıyla mükemmel bir lazer lipoliz cihazıdır. Bu modern cihazın birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

→ Diğer teknolojilere göre seansları çok daha kısa sürelidir.
→ Genellikle bir seans yeterli olmaktadır.
→ Cildin bütünlüğünü bozmaz.
→ Genel anesteziye gerek duyulmadan lokal anestezi ile işlemler gerçekleşebilir.
→ Herhangi bir kalıcı iz oluşmaz.
→ Daha önce uygulanmış olan bir liposuction nedeniyle gerçekleşen şekil bozuklukları smart lipo ile düzeltilebilir.
→ Kanama ya da morarma gerçekleşmez.
→ Uygulama bütün işlemler oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilir.
→ İşlemler yapılırken ağrı ya da acı hissedilmez.
→ İşlemden hemen sonra kişi günlük hayatına geçebilir.
→ İşlem sonrası bandajlamaya ya da korseye ihtiyaç duyulmaz.


Smart-Lipo Merak Edilenler

Sizden gelen soruların cevaplarını sizler için derledik.


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik kliniği ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde ameliyatsız estetik uygulaması olan Smartlipo (Lazer Lipoliz) işlemlerinin fiyatlarını belirtmeleri yasaklanmıştır ve bu kurala uymayan resmi sağlık kuruluşlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

Nişantaşı Estetik Merkezi
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarda canlı destek hattından "smartlipo fiyatları ne kadar, 2019 slimlipo nedir, lazer lipiloz uygulama ücretleri ne kadar" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın deneyimli hasta danışmanlarına sorarak en kısa süre sürede cevap alabilirsiniz.


Lokal anestezi altında uygulanan smart lipo esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. İşlemler yapılırken yağ hücreleri parçalanarak sıvılaşır. Böylece küçük bir kanü ile kolaylıkla bu yağ dışarı alınır. İşlemlerin tamamı ortalama 45 dakika sürer. Lazer sadece yağ hücreleri üzerinde etkili olduğu için oldukça güvenlidir. Komşu yapılar hiçbir şekilde lazerden olumsuz etkilenmez ve herhangi bir hasar görmez.


Hasta uygulama sonrasında hemen günlük hayatına dönebilir. Bir sosyal aktivite ya da çalışma hayatı için hiçbir engel yoktur. Hasta doğrudan işine ya da evine rahatlıkla gidebilir. Kısacası smart lipo öğle arası için oldukça ideal bir uygulamadır ve uygulama sonrası beklenen sonucun neredeyse yarısı görülür. Yaklaşık 2 ay sonra ise tüm incelme ve düzelme işlemleri gerçekleşir.


Klasik liposuctiondaki gibi yağ hücreleri değil, hücre zarları parçalandığı için herhangi bir morarma ya da şişkinlik oluşmaz. Ayrıca klasik liposuctiona göre çok daha ince kanüller uygulandığı için kanama riski yoktur. Uygulama sonrası hiçbir iz kalmaz. Smart lipoda bütün bölgelerdeki yağların eritilmesi aynı derinlikte olur. Bu nedenle bir düzensizlik oluşmaz. Bununla birlikte klasik liposuctionda yer yer çukurluklar oluşabilir. Hatta eski liposuction işlemlerinde gerçekleşmiş olan deformeler bile smart lipo ile düzeltilebilir.

Oldukça güvenilir olan bu tekniğin yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve diyabet gibi sorunları olan kişilerde doktorun kontrolü altında gerekli tedbirler alınarak işlemler gerçekleştirilmelidir. Böylece herhangi bir komplikasyon ortaya çıkmaz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

20.03.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

20.02.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR