Prof. Dr. Şükrü Yazar

90.417 görüntülenme
2317 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Burun Estetiği / Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile revizyon burun cerrahisi estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Revizyon Burun Estetiği Nedir?

Revizyon burun estetiği ameliyatı, muhtelif sebeplerden dolayı daha önceden yapılan burun estetiği işlemleriyle alakalı hedeflenen sonuçlara ulaşılamadığı durumlarda uygulanması gereken ameliyatlardır. Burun revizyonu estetiğiyle başarısız olan burun ameliyatlarının sonuçları gözden geçirilir ve tekrar düzeltme işlemi yapılır.Revizyon Burun Ameliyatlarına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Rinoplasti ameliyatlarında %10 oranında 9-12 ay sonra hastanın ve cerrahın istemediği bazı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu olumsuz durumlar ikinci bir revizyon burun ameliyatını mecbur kılmaktadır. Revizyon burun cerrahisini mecbur kılan durumlar şöyledir.

✦ Hastanın derin nefes almasıyla burun valfının kapanması ya da burundan içeriye yeteri kadar hava girmemesi sorunu (solunum problemi).
✦ Burunda planlanan Rinoplasti uygulamasında burnun sırtındaki kemerine yapılması gereken kadar işlem yapılmamasına bağlı oluşan estetik defermasyon.
✦ Birinci yapılan Rinoplasti ameliyatında plastik cerrahın ► burun ucu estetiği kriterlerine bağlı kalmaması sorunu (burun ucu düşüklüğün giderilememesi ya da greft kıkırdakların burun ucunu şiş göstermesi problemi).
✦ Burun uç bölgesinin çok kaldırılmasıyla birlikte oluşan burun deliklerinin net olarak bakıldığında görülmesi estetik sorunu.
✦ Hastada burun ve yüzün boyut olarak orantısız kalması sorunu. 1. burun ameliyatındaki estetik planlamanın eksikliği (yüze göre hasta burnunun çok küçültülmesi ya da az küçültülmesi problemi).
✦ Burun ile dudak arasındaki uyum ve açının yanlış yapılması deformitesi.


Revizyon Burun Ameliyatı Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Sağlık Bakanlığı onaylı resmi hastanelerin ve estetik kliniklerinin web sitelerinde revizyonburun cerrahisi fiyatlarıyla alakalı bir rakam belirtmeleri yasal değildir ve bu kurala uymayan resmi sağlık kuruluşlarına cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın revizyon burun ameliyatlarıyla ilgili hastaya net bilgiler verebilmesi için öncelikle hastayı muayene ederek burnunun son durumunu analiz etmesi ve daha sonra da şikayetlerini ve beklentilerini dinledikten sonra yapılacak işlemlere karar vermesi gereklidir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını kullanarak kliniği arayabilir, iletişim formu soru ilet alanını kullanarak mesaj gönderebilir ya da canlı destek hattından (online durumlarda) "revizyon burun ameliyatlarıyla ilgili fiyatlarınız nedir, 2019 yılı revizyon burun ameliyatı ne kadar, süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilirsiniz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR