Prof. Dr. Şükrü YAZAR ile Peeling İşlemi

61.174 görüntülenme
6935 beğeni
Puan 5.00/5

Peeling

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Peeling işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Peeling (Cilt Soyma) Nedir?

Ciltteki ölü derinin soyulmasını ve cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan cilt temizleme işlemlerine peeling denilmektedir. Bir nevi cildin hafif bir şekilde zımparalanması gibi etki gösteren peeling, içeriğinde bulunan köpürücü küçük partiküller sayesinde cildin yüzeyindeki ölü derinin kalkmasını sağlar. Bu sayede cilde çok daha taze ve canlı bir görünüm kazandırılır. Peeling, en fazla yüze uygulanmakla birlikte vücudun her yerine de yapılabilir. Peeling erkek veya kadın herkese uygulanabilir.Peeling Faydaları Nelerdir?

Geçen yıllar ve çevresel faktörler nedeniyle yüzde sarkma, leke, kırışıklık, elastikiyet kaybı ve renk değişimi gibi yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Günümüzde estetik alanında gerçekleşen yenilikler sayesinde bu tür problemlere çözüm bulmak artık mümkündür. Bize bu olanağı sağlayan ve dünya genelinde en çok rağbet gören işlemlerden biri olan peeling, çok çeşitli seçeneklerle kişiye özel cilt tedavisi sunar.

Peeling tedavisinin birçok olumlu etkisi mevcuttur.

● Cilt yüzeyindeki ölü derilerin temizlenmesi,
● Altta kalan canlı derinin yüzeye çıkması,
● Sağlıklı deri hücrelerinin üretilmesi,
● Kişinin çok daha genç görünmesi,
● Ciltteki leke sorunlarının giderilmesi,
● Kırışıklıkların azalmasını,
● Cilde elastikiyet kazandırılması,
● Yorgun görünümün ortadan kaldırılması gibi çok sayıda cilt problemine çözüm sunarak hem kadınların hem de erkeklerin ilgisini çeker.

Yüz gerdirme ya da lazer tedavisi gibi işlemlere oranla çok daha kısa süreli ve basit bir uygulama olan peeling hızlı sonuç almak isteyen kişiler için oldukça idealdir. Peeling cihazı ile yapılan peeling işlemleri dışında piyasada evde basit şekilde uygulanacak peeling ürünleri de mevcuttur. Ancak bunlar yüzeysel olup derinlemesine bir fayda sağlamazlar.

Peeling Nasıl Yapılır ve Gerçekleştirilir?

Peeling standart bir şekilde yapılan bir işlem değildir. Kişinin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre çok çeşitli seçenekler sunarak kişiye özel cilt tedavisi niteliği taşır. Derinin soyulma ihtiyacına göre 3 şekilde peeling gerçekleştirilir:

● Yüzeysel Peeling
● Orta Peeling
● Derin Peeling

Yüzeysel olarak yapılan peeling hızlı ve basittir. Soyulan deri miktarı çok ince olduğu için sonuçları da hafif olur. Genel olarak meyve asitleri ile gerçekleştirildiği için kişiler hemen günlük hayatına geri dönebilir. Bununla birlikte orta ve derin peeling olarak nitelendirilen işlemler çok daha büyük cilt sorunları için tercih edilir. İşlemler daha derinlemesine yapıldığı için çok daha dikkat ve uzmanlık gerektiren uygulamalardır ve iyileşme süreleri de ister istemez işlemlerin derinliği ile doğru orantılı olarak uzar.

Peeling Yöntemleri Nelerdir?

Peeling derideki soyulma miktarının oranından farklı olarak yöntemlerine göre de çeşitlilik göstermektedir. Karbon, enzim ve kimyasal peeling olarak üç sınıfa ayrılan peeling yöntemleri etkileri açısından farklılık gösterir. Bu nedenle kişinin ihtiyacına en uygun olan yöntem seçilerek hareket edilir.

✓ Karbon Peeling
Geniş gözeneklerin giderilmesi, sarkmış olan cilde elastikiyet kazandırılması ve cildin pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılan bu yöntemde, deri temizlendikten sonra cilde karbon serumu sürülür. Serumu emen cilde lazer uygulanarak cilt tedavi edilir. Bu yöntemle göz altı morlukları da giderilir. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı değişiklik gösterir.

✓ Enzim Peeling
Bu tedavi yöntemi lekelerin giderilmesi ve cildin canlanması için sıklıkla kullanılır. Özellikle doğum, sivilce ve güneş lekelerinde oldukça etkilidir. Lekeler giderilirken cilde canlılık ve tazelik de kazandırılır. Bu işlem ciltteki melaninin homojen şekilde dağılmasını sağlar. Öncelikle cilt temizlenir ve cilde maske uygulanır. 8 saat sonra maske temizlenir. Sonrasında kişiye verilen krem 3 ay süresince düzenli olarak kullanılır. Bu süreçte tedavinin verdiği sonuçlar takip edilir.

✓ Kimyasal Peeling
Bu yöntemde çeşitli asidik ve bazik kimyasallardan oluşan peeling deriye uygulanır. Yıpranmış olan cilt tabakasının soyularak dökülmesini sağlar. İşlem sonrasında çok daha canlı, gergin ve taze bir cilt ortaya çıkar. Peeling sonrası oluşan kabukların soyulmaması ve bu süreçte güneş ışığından kaçınılması çok önemlidir. Bu dönem doktorun verdiği nemlendirici düzenli olarak kullanılmalıdır. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı değişiklik gösterir.


Peeling Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik merkezi ve kliniklerinin web sitelerinde peeling fiyatlarını belirtmeleri yasaktır. Bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın peeling işlemi fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirmesi gereklidir.

Estetik Kliniği
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "peeling uygulaması fiyatları ne kadar, 2019 peeling ücretleri nedir, işlemler için neler yapmalıyız ve süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla peeling işlemleriyle alakalı görüşmek için randevu istediğinizi belirtebilirsiniz.


▬ Özellikle peeling maskeleri içerisindeki bileşenlere karşı cildinizde bir hassasiyet varsa, birtakım yan etkiler ortaya çıkabilir. Batma, yanma, ciltte kızarıklıklar ve renk değişimleri, kaşıntı, tahriş ya da kabuklanma kimyasal peeling sonrası ortaya çıkabilecek durumlardır. Peeling sonrası bir kaç gün aşırı güneşten korunmak, havuza girmemek ve doktorun tavsiye ettiği ürünleri kullanmak yan etkileri azaltacaktır.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Çene Büyütme

Çene Büyütme Estetiği Nedir? Çene büyütme operasyonları, bireylerin &ccedi...

Çene Büyütme
Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği Nedir? Erkek-kadın tüm insanların kişisel yaşam kalitesini ve cinsel heyeca...

Genital Bölge Estetiği
Yüz İmplantı

Yüz İmplantı Nedir? Çevresel etkenlerle gelişen travmalar ya da yaşlanma vb. gibi sebeplerle kiş...

Yüz İmplantı
Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği Nedir? İnsan yüzünün çene altı boyun bölgesinde, kalıtımsal, yaşlıl...

Gıdı Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

09.09.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki der...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR