Prof. Dr. Şükrü YAZAR ile Mezoterapi

54.844 görüntülenme
5976 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / Mezoterapi

Mezoterapi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Mezoterapi işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı'nda bulunan kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Farmakolojik ve bitkisel ilaçların vücudun belirli bölgelerine enjekte edilerek mezoderm adı verilen bölgeden kaynaklanan hastalıkların tedavisi için kullanılan tıbbi yönteme mezoterapi denilmektedir. Fransa’da ortaya çıkan bu tedavi yöntemi günümüzde çok büyük gelişmeler kaydederek pek çok hastalığın tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Mezoterapinin ana çalışma prensibi ilaçların hastalığın bulunduğu yerin olabildiğince yakınına enjekte edilmesi ile tedavinin çok daha hızlı ve etkili olmasının sağlanmasıdır.Mezoterapi Ne İşe Yarar?

▬ Mezoterapi sayesinde ağız ya da damar yoluyla alınan ilaçların çok daha düşük dozu ile hastaların tedavisi sağlanır. Çünkü hastalığın olduğu yerdeki derinin orta tabakasına ilaçlar doğrudan enjekte edildiği için ilgili bölgeye ilacın etkisi hemen ulaşır.
▬ Diğer yöntemlerde olduğu gibi ilaç karaciğerde parçalanmaz. Bu nedenle vücudun diğer bölgelerine herhangi bir yan etkisi olmaz.
▬ Güvenilir eller tarafından doğru ilaçlarla uygulanan mezoterapi ile az sayıda seansla tedavi olmak mümkündür.
▬ Mezoterapinin uygulanması gereken yerin tespiti çok önemlidir. Hastalığın nedeni belirlendikten sonra doğru yere uygulanan tedavi ile çok daha az dozda ilaçla iyileşme sağlanır. Bu nedenle alanında uzman ve deneyimli bir doktordan destek almak gerekir.


Mezoterapi Uygulaması Hangi Tedavilerde Kullanılır?

Dünya genelinde günden güne daha da popüler hale gelen mezoterapi birçok hastalığın tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça hızlı ve etkili sonuçlar ortaya çıkan bu tedavi yönteminin tercih edildiği başlıca alanlar aşağıdaki gibidir:

● Akut ve kronik ağrı kontrolü
● Saç hastalıkları
● Akne tedavisi
● Romatizmal hastalıklar
● Spor yaralanmaları ve sakatlıkları
● Yağ dokusu hastalıkları
● Damar hastalıkları
● Jinekolojik, ürolojik, nörolojik bazı hastalıklar
● Mide ve bağırsak sistemi ile ilgili hastalıklar

Leke Tedavisinde Mezoterapi
Mezoterapinin en çok kullanıldığı tedavilerden biri olan cilt lekeleri, hem kadınlar hem erkekler için çok ciddi bir sorundur. Mezoterapi öncesi ciltteki lekenin nedeni bulunmalıdır. Bu nedenle kişiye özel tedavi uygulanır. Lekenin cinsine ve oranına göre gerekli ilaçlar hazırlanarak ince uçlu mezoterapi iğnesi yardımıyla lekeli bölgedeki derinin altına hazırlanan karışım verilir. Tedavi lokal anestezi altında gerçekleşir. Ortalama 15 dakika süren seans süresince herhangi bir acı hissedilmez. Seanslar 10 günde bir gerçekleşir. Lekenin derecesine göre 4 ile 6 arası seans gerçekleşir.


Saç Mezoterapisi
Mezoterapi saç dökülmelerini durdurmak ve saçlara kaybettiği canlılığı geri kazandırmak amacıyla da uygulanır. Öncelikle saç dökülmesinin nedeni belirlenerek ona göre ilaç hazırlanmalıdır. Genel olarak aşağıdaki gibi durumlarda sıklıkla mezoterapi tedavisi tercih edilir.

▬ Stres kaynaklı
▬ Mevsime bağlı
▬ Gebelik sonrası
▬ Hormonal
▬ Genetik saç dökülmeleri

Kişiye özel olarak hazırlanan ilaç saç derisinin altına enjekte edilir. Mikro iğnelerle gerçekleştirilen enjekte işlemi esnasında herhangi bir ağrı ya da acı oluşmaz.


Cilt Mezoterapisi / Mezolifting
Mezolifting olarak da adlandırılan mezoterapi cilt işlemi sırasında vitamin, antioksidan, ve hyaluronik asit gibi karışımlar cildin alt kısımlarına enjekte edilir. Böylece ciltteki kolajen ve elastin üretimi artırılarak cilde canlılık kazandırılır. Cilt mezoterapisi özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkıklığı gidermek ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak için tercih edilir. Ortalama yarım saat süren seansların sayısı kişideki sorunlu bölgenin durumuna göre değişiklik gösterir.


Vücut Mezoterapisi ile Bölgesel Zayıflama
Vücut mezoterapisi, özellikle bölgesel incelme için sıklıkla kullanılır. Sorunlu olan bölgedeki derinin altına hazırlanan ilaç enjekte edilir. İlaç sayesinde dolaşım düzelerek lenfatik sistem canlanır. Böylece hücre içerisindeki yağ metabolizması hızlanır ve hücre sayısı azalarak serbest kalan yağ asitleri dolaşımla vücuttan dışarı atılır. Yaklaşık yarım saat süren seans kişideki sorunun büyüklüğüne göre seans sayısı ya da sıklığı değişiklik gösterir. Mezoterapi selülit tedavisinde de kullanılan etkili bir yöntemdir. Tedavi sonrasında hasta normal hayatına hemen geri dönebilir. Ancak bu süreçte hastanın solaryumdan ya da güneş banyosundan kaçınması gerekir. Ciltteki hassasiyet ve kızarıklık geçtikten sonra kişinin artık güneşten uzak durmasına gerek kalmaz. Herhangi bir acı ya da ağrı gerçekleşmez.


Mezoterapi Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik tedavi kliniklerinin, hastanelerin ve resmi sağlık kuruluşlarının web sitelerinde mezoterapi işlemlerinin fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın mezoterapi uygulamasının fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu ve beklentilerini analiz etmesi gereklidir.

Nişantaşı Estetik Merkezi
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "mezoterapi fiyatları ne kadar, yüz mezoterapi ücretleri nedir, saç mezoterapi fiyatları, 2019 mezoterapi fiyatları ne kadar" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla mezoterapiyle alakalı görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Mezoterapi uygulaması hamilelere, felçli hastalara, şeker hastalığı olan kişilere, kan pıhtılaşma sorunu olan kişilere ve çoklu ilaç tedavisi gören kalp hastalarına uygulanmaz.


▬ Nadiren de olsa mezoterapi iğnesi uygulanan bölgede eziklik ya da çürükler görülebilir. Ancak bunlar geçici durumlardır. Çünkü kullanılmış olan mezoterapi ürünleri sistemik dolaşıma karışmazlar.


▬ Mezoterapi ile birlikte özellikle günde 2 lt su tüketimine dikkat edilmelidir. Ayrıca;

● Günde 1 saat yürüyüş yapılmalı,
● Sigara ve alkol kullanılmamalı,
● Tuz, kahve, çay veya yağlı yiyecek tüketiminden kaçınılmalı,
● Uyku düzenine dikkat edilmeli,
● Kabızlık yaşanmamasına dikkat edilmeli,
● Aşırı stresli durumlara girilmemelidir.

Mezoterapi uygulama araları en az 5 gün ile 1 hafta civarında olmalıdır.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Peeling

Peeling (Cilt Soyma) Nedir? Ciltteki ölü derinin soyulmasını ve cildin derinlemesine temizlenmesin...

Peeling
Doğumsal El Anomalileri

Doğumsal El Anomalisi Nedir? Elde doğuştan gelen, el gelişimini etkileyen ve elin kullanımında belirgin prob...

Doğumsal El Anomalileri
Çene Estetiği

Çene Estetiği Nedir? Çenenin küçük ya da büyük olması yanında gerid...

Çene Estetiği
Tüberöz Meme Estetiği

Tüberöz Meme Estetiği Nedir? Tüberöz-Tübüler meme estetiği konik meme, ke&cced...

Tüberöz Meme Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

09.09.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki der...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR