Prof. Dr. Şükrü YAZAR ile Meme Ucu Estetiği

41.975 görüntülenme
6155 beğeni
Puan 4.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Meme Estetiği / Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile meme ucu estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Meme Ucu Estetiği Nedir?

Kadınların meme ucu, meme başı ve areola kısımlarının genişliği (meme ucunun çevresindeki kahverengi alan) gömülü meme ucu, çökük meme başı, iri ve geniş meme başı ve hiç olmayan meme ucunun oluşturulması (Meme Ucu Rekonstrüksiyonu) gibi meme uçlarındaki çeşitli problemlere estetik çözümler sunmak için plastik cerrahi uzmanları tarafından rekonstrüktif yöntemler kullanılarak yapılan tüm cerrahi işlemler meme ucu estetiği olarak adlandırılmaktadır.Meme Ucu Estetiği Neden Yapılır?

Meme ucu estetiği kadınların meme uçlarında oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonlardır. Kadınları hem estetik olarak kaygılandıran hem de psikolojik olarak etkileyen meme sorunları, bazı kişilerde cinsel sorunlara ve isteksizliğe de sebep olmaktadır. Meme başının normalden büyük olması hamilelik sonrası emzirme dönemlerinde de problemlerin oluşmasına neden olur. Her geçen gün ilerleyen estetik cerrahi, meme uçlarında yaşanan sorunların çözümü adına yeni tedavi yöntemlerine sahip bulunmaktadır.

Meme ucu estetiği meme dokusunu büyütme, küçültme, dikleştirme operasyonları ile birlikte yapılan ve bireyin meme ucunun eskiye göre çok daha estetik bir görünüme kavuşması adına yapılmaktadır.

Meme ucu çevresinde yer alan ( Areola) renkli kısmın büyümesine sebep olan etkenler, bir yandan da meme dokusunun kendine has formunu kaybetmesine ve meme şeklinin bozulmasına sebep olmaktadır. Meme ucunda yer alan renkli alan esmer kadınlarda daha belirgin olup, hormonsal değişimlere göre farklı renk tonlarında olabilmektedir.

Estetik Meme Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme ucu estetiği ameliyatı için ön kontrolleri bitiren uzman cerrahlar, hastayı durumuna göre genel ya da lokal anestezi altında ameliyata hazırlar. Meme ucu estetiği için yapılan cerrahi girişimler genellikle büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatlarıyla birlikte meme uçlarını içeri çeken süt kanallarının zarar görmeden serbestleştirilmesi için yapılmaktadır. Doktorun ameliyat planlamasına göre de meme uçlarının altlarına yağ ya da kas transferi yapılmaktadır.

Meme ucu ameliyatı sırasında meme ucu, cerrahi yöntemlerle yukarı çekilir. Renkli kısım (Areola) daraltılarak estetik bir görünüm elde edilir. Meme etrafında bulunan renkli alanın küçük olması halinde ise, tıbbi boyalar kullanılmak suretiyle areola dövmesi ya da uygun vücut bölgelerinden alınan deri parçalarıyla meme başı ve çevre dokuları taklit edilerek uygulanır. Meme etrafında ve meme ucunda bulunan parçalı görünümlerin alınmasıyla birlikte de memeye son estetik duruş kazandırılır.


Meme Ucu Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerin, estetik klinikleri ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde meme ucu estetiği fiyatlarıyla alakalı rakam paylaşmaları yasaklanmıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların estetik göğüs ucu ameliyatlarıyla ilgili fiyatları tam olarak hastalara belirtebilmeleri için muayene aşaması gereklidir.

İstanbul Estetik
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, iletişim formu soru ilet bölümünü kullanarak veya canlı destek hattı iletişim kanallarını tercih ederek Prof. Dr. Şükrü Yazar asistanlarına "meme ucu ameliyatlarının fiyatları ne kadar, 2019 meme ucu estetiği fiyatları nedir" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı ileterek bilgi alabilirsiniz.


▬ Ani kazalar sonrası gelişen travmalarda meme ucu ameliyatına gerek varsa yaş sınırı gözetilmez. Tamamen estetik amaçlı yapılıyorsa uzman hekimler 16 yaşından sonra yapılmasını uygun görmektedirler.


▬ Meme ucu estetiği ameliyatı sonrasında pansuman yapılarak elastik bandaj yerleştirilerek cerrahi müdahale yapılan alan korumaya alınır. Kanama olması halinde dışarı boşaltmayı sağlayacak drenler yerleştirilerek hasta taburcu edilir. Takılan drenler ameliyattan sonraki 1-2 gün içerisinde, bandajlar ise 2-3 gün sonra çıkarılabilir. Bandajlar çıkarıldıktan sonra hekim tarafından önerilen cerrahi sütyen veya sporcu sütyeninin kullanımına birkaç hafta daha devam edilmelidir. Estetik dikiş yöntemleri sebebiyle meme çevresinde herhangi bir iz kalmayacak, dikiş alma gibi bir zorunluluğa katlanmak gerekmeyecektir.


▬ Meme ucu ameliyatlarında hastanın mevcut durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanır.


▬ Hastadan hastaya göre değişen ameliyat 1-1.5 saat sürebilmektedir. Bu ameliyatların en uzunu, meme ucu kaybı yaşan hastalarda yaşanmaktadır.


▬ Öncelikle operasyon öncesi muayene yapılır ve akabinde gerekli şartlar doktor tarafından belirlenir.


▬ Meme ucunda deforme olan herkese uygulanabilir.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Ayaktan Ele Parmak Nakli

Ayaktan Ele Parmak Nakli Cerrahisi Kaza ve travmalar sonucu kopmuş olan el ya da parmakların hemen yerine di...

Ayaktan Ele Parmak Nakli
El Estetiği

El Estetiği Nedir? Ellerimiz yaşamımız boyunca en çok yıpranan ve vücudumuzda yaşlılık belirtile...

El Estetiği
Çene Estetiği

Çene Estetiği Nedir? Çenenin küçük ya da büyük olması yanında gerid...

Çene Estetiği
Çene Ucu Törpüleme

Çene Ucu Törpüleme Nedir? Hastalarda çenenin estetik görüntü aç...

Çene Ucu Törpüleme

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR