Prof. Dr. Şükrü YAZAR

15.822 görüntülenme
4391 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Meme Estetiği / Tüberöz Tübüler Meme

Tüberöz Tübüler Meme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile tüberöz meme işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Tüberöz Meme Nedir?

Tüberöz-Tübüler göğüs ameliyatları konik meme, keçi memesi, hipoplastik meme olarak da adlandırılan ve kadınlarda meme gelişim sürecinde oluşan birbirinden ayrık ve asimetrik göğüsler, meme tabanının darlığı, meme başı çevresinin geniş olması, meme alt kıvrımının yüksek olması ve meme dokusunun meme başından dışarı doğru fıtıklaşması sorunlarını ortadan kaldırmak için uygulanan estetik cerrahi operasyondur.Gelişim yetersizliği veya anormalliği olarak adlandırılan durum, kadın bireyleri kaygılandıran ve psikolojik olarak olumsuz etkileyen bir sürecin yaşanmasına sebep olmaktadır. Estetik kaygıları körükleyerek yaşam konforunu kötü yönde etkileyen bu tür durumların, gerek biyolojik gerekse psikolojik sebeplerden dolayı düzeltilmesi kaçınılmazdır.

Görsel açıdan memedeki asimetrik, şekil ve hacim anomalisi olan memelere yapılan cerrahi işlemlere tüberöz meme ameliyatları denir. Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın göğüslerde doğuştan ya da sonradan oluşabilen tüm deformasyonlar için gerçekleştirdiği diğer estetik cerrahi operasyonları tüm detaylarıyla incelemek için ise ► meme estetiği sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kadınların sorun olarak gördüğü meme büyüklüğü-küçüklüğü-sarkık olması ve meme ucu problemlerinin dışında en sık karşılaşılan ve estetik açıdan düzeltilmesi en zor olan ve halk dilinde de keçi memesi olarak bilinen tüberöz meme estetik şekil bozukluğu, 1976 yılında tüp şeklinde meme olarak adlandırılmıştır.

Tüberöz Meme Nasıl ve Neden Oluşur?

Tüberöz meme anomalisinin cerrahi olarak onarımı işlemi, sınıflandırılması, kategorize edilmesi, nasıl ve neden oluştuğuyla ilgili analizler ve bilimsel çalışmalar yapılarak kadınlardaki bu meme rahatsızlığı incelenmeye devam edilmektedir. Henüz sebebi tam olarak ortaya konulmamış olmasına rağmen bu tür oluşumların meme gelişim sürecinde duraksamaya yol açan genetik kodlama hatası sebebiyle meydana geldiği görüşü ağırlıktadır.

Tüberöz meme; kadın anatomisinin göğüs dokusundaki olması gereken büyüklük ve benzerleriyle olan hacimsel yetersizliği nedeniyle meme dokusunun, memenin başına fıtıklaşmasıyla meme ucunda-başında aşırı büyümeyle karakterize şekilde oluştuğunu belirtebiliriz. Yani meme bölgesinde normal gelişimin belli bir dönemde duraksaması sonucu oluşan patoloji, göğüs görünümünün farklı şekillerde gelişmesine sebep olur.

▬ Birbirinden ayrık göğüsler
▬ Meme tabanının darlığı
▬ Meme başı çevresinin olağandan geniş olması
▬ Meme alt kıvrımının yüksek olması
▬ Meme başının fıtıklaşması gibi farklı şekillerde tezahür edebilmektedir.

Bu tür anormalliklerin bir tanesi veya hepsinin birlikte bir bireyde oluşup oluşmadığına bakılmak suretiyle tüp meme patolojisinin ağırlığı tespit edilmektedir.Tübüler Meme Derecesinin Tedaviye Etkisi Nedir?

Tübüler meme estetiği, memede oluşan deformitenin ağırlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilen tedavi programlarına ihtiyaç duyar. Bunun anlamı, kişide oluşan deformite derecesinin tespiti sonrasında bireyin beklentilerine yönelik olarak estetik müdahalesinin yapılmasıdır. Estetik müdahale öncesinde tüm detaylar hasta ile paylaşılarak, operasyon sonrası beklentileri analiz edilmelidir. Tüm olası sonuçların hasta ile paylaşılması, estetik sonucu oluşan yeni görünümün daha çabuk kabullenilmesini sağlamaktadır.

Tübüler Meme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Sadece yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilen tübüler meme vakalarında hiçbir iz bırakmadan istenilen meme görüntüsünün elde edilmesi mümkündür. Diğer şekillerde yapılan estetik operasyonlar sonucunda ise tolere edilebilir ve çok zor fark edilebilen izlerin kalması kaçınılmazdır. Genellikle meme alt kıvrımına veya meme başı çevresine yerleştirilen dikişlerin fark edilmeleri çok zordur.

Tüberöz - Tübüler Meme Ameliyatı Sonrası Hasta Süreçleri Nasıldır?

Tübüler meme estetiği ile beklentilerine kavuşan hastaların normal yaşamlarına dönmeleri 1 veya 2 gün içerisinde mümkün olmaktadır. Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde de hafif spor ve egzersizler yapılabilmektedir. Estetik operasyonu üzerinden 3-4 hafta geçtikten sonra ise hasta, herhangi bir kısıtlama olmaksızın normal yaşama dönülebilmektedir.

Tüberöz & Tübüler Meme Tedavisinin Fiyatları

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşların (hastane, tedavi merkezi ve estetik klinikleri vb.) internet sitelerinde tüberöz meme tedavisi fiyatlarını belirtmeleri kanun ve genelgeyle yasaklamıştır. Bu sebeple cerrahi estetik fiyatlarıyla alakalı bilgileri Prof. Dr. Şükrü Yazar web sayfasında yayınlayamamaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların Tüberöz & Tübüler meme deformitesi ameliyat ve tedavisi fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmesi için hastayı öncelikle muayane etmesi gerekmektedir.,

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarında canlı destek hattından "tüberöz meme estetiği fiyatları ne kadar, tübüler estetik meme ameliyatı fiyatları nedir, ameliyat süreçleri nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve Profesör Doktor Şükrü Yazar ile görüşmek istiyorum diyerek randevu talep edebilirsiniz.


Tüberöz Tübüler Meme Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Öncelikle bebeğin sütten kesilmesi beklenir daha sonra ameliyat yapılır.


▬ Genç kızların görünümüne ve psikolojisine zarar veriyorsa 16 yaşından itibaren yapılabilir.


▬ Sadece yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilen tüberöz-tübüler meme vakalarında hiçbir iz bırakmadan istenilen meme görüntüsünün elde edilmesi mümkündür. Diğer şekillerde yapılan estetik operasyonlar sonucunda ise tolere edilebilir ve çok zor fark edilebilen izlerin kalması kaçınılmazdır. Genellikle meme alt kıvrımına veya meme başı çevresine yerleştirilen dikişlerin fark edilmeleri çok zordur.


▬ Hormonal nedenlerle büyük memeli olan erkeklere ► Jinekomasti operasyonları yapılmaktadır.


▬ Hayır kesinlikle zarar vermez. Meme dokusunda yapılan bu işlemlerde kalp ya da diğer iç organlar zarar görmez.

Soru Sor / Yorum Yaz

Değerli yorum ve görüşleriniz için tüm ekibim adına teşekkür ederim.

Bilgilendirme
Soru, yorum, talep ve önerilerinizi yukarıdaki butonu kullanarak iletebilirsiniz. Soyadınız ve e-mail adresiniz yayınlanmamaktadır. Sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.

Estetik Cerrahi

Plastik Cerrahi

Cerrahisiz Estetik

Tedavi Özeti ve Sonuçları

Meme Ameliyatı

Estetik Uygulama

1-4 Saat

Ameliyat Süresi

Genel Anestezi

Anestezi Yöntemi

5-10 Gün

Duyarlılık

3-7 Gün

İşe Dönme

1-2 Ay

Tam İyileşme

Ömür Boyu

Kalıcılık

1-2 Gece

Hastanede Yatış

Areola
Meme Kanseri
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?