Prof. Dr. Şükrü YAZAR

17.570 görüntülenme
6139 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Meme Estetiği / Tüberöz Tübüler Meme

Tüberöz Tübüler Meme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile tüberöz meme işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Tüberöz Meme Nedir?

Tüberöz-Tübüler göğüs ameliyatları konik meme, keçi memesi, hipoplastik meme olarak da adlandırılan ve kadınlarda meme gelişim sürecinde oluşan birbirinden ayrık ve asimetrik göğüsler, meme tabanının darlığı, meme başı çevresinin geniş olması, meme alt kıvrımının yüksek olması ve meme dokusunun meme başından dışarı doğru fıtıklaşması sorunlarını ortadan kaldırmak için uygulanan estetik cerrahi operasyondur.Gelişim yetersizliği veya anormalliği olarak adlandırılan durum, kadın bireyleri kaygılandıran ve psikolojik olarak olumsuz etkileyen bir sürecin yaşanmasına sebep olmaktadır. Estetik kaygıları körükleyerek yaşam konforunu kötü yönde etkileyen bu tür durumların, gerek biyolojik gerekse psikolojik sebeplerden dolayı düzeltilmesi kaçınılmazdır.

Görsel açıdan memedeki asimetrik, şekil ve hacim anomalisi olan memelere yapılan cerrahi işlemlere tüberöz meme ameliyatları denir. Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın göğüslerde doğuştan ya da sonradan oluşabilen tüm deformasyonlar için gerçekleştirdiği diğer estetik cerrahi operasyonları tüm detaylarıyla incelemek için ise meme estetiği sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kadınların sorun olarak gördüğü meme büyüklüğü-küçüklüğü-sarkık olması ve meme ucu problemlerinin dışında en sık karşılaşılan ve estetik açıdan düzeltilmesi en zor olan ve halk dilinde de keçi memesi olarak bilinen tüberöz meme estetik şekil bozukluğu, 1976 yılında tüp şeklinde meme olarak adlandırılmıştır.

Tüberöz Meme Nasıl ve Neden Oluşur?

Tüberöz meme anomalisinin cerrahi olarak onarımı işlemi, sınıflandırılması, kategorize edilmesi, nasıl ve neden oluştuğuyla ilgili analizler ve bilimsel çalışmalar yapılarak kadınlardaki bu meme rahatsızlığı incelenmeye devam edilmektedir. Henüz sebebi tam olarak ortaya konulmamış olmasına rağmen bu tür oluşumların meme gelişim sürecinde duraksamaya yol açan genetik kodlama hatası sebebiyle meydana geldiği görüşü ağırlıktadır.

Tüberöz meme; kadın anatomisinin göğüs dokusundaki olması gereken büyüklük ve benzerleriyle olan hacimsel yetersizliği nedeniyle meme dokusunun, memenin başına fıtıklaşmasıyla meme ucunda-başında aşırı büyümeyle karakterize şekilde oluştuğunu belirtebiliriz. Yani meme bölgesinde normal gelişimin belli bir dönemde duraksaması sonucu oluşan patoloji, göğüs görünümünün farklı şekillerde gelişmesine sebep olur.

▬ Birbirinden ayrık göğüsler
▬ Meme tabanının darlığı
▬ Meme başı çevresinin olağandan geniş olması
▬ Meme alt kıvrımının yüksek olması
▬ Meme başının fıtıklaşması gibi farklı şekillerde tezahür edebilmektedir.

Bu tür anormalliklerin bir tanesi veya hepsinin birlikte bir bireyde oluşup oluşmadığına bakılmak suretiyle tüp meme patolojisinin ağırlığı tespit edilmektedir.Tübüler Meme Derecesinin Tedaviye Etkisi Nedir?

Tübüler meme estetiği, memede oluşan deformitenin ağırlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilen tedavi programlarına ihtiyaç duyar. Bunun anlamı, kişide oluşan deformite derecesinin tespiti sonrasında bireyin beklentilerine yönelik olarak estetik müdahalesinin yapılmasıdır. Estetik müdahale öncesinde tüm detaylar hasta ile paylaşılarak, operasyon sonrası beklentileri analiz edilmelidir. Tüm olası sonuçların hasta ile paylaşılması, estetik sonucu oluşan yeni görünümün daha çabuk kabullenilmesini sağlamaktadır.

Tübüler Meme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Sadece yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilen tübüler meme vakalarında hiçbir iz bırakmadan istenilen meme görüntüsünün elde edilmesi mümkündür. Diğer şekillerde yapılan estetik operasyonlar sonucunda ise tolere edilebilir ve çok zor fark edilebilen izlerin kalması kaçınılmazdır. Genellikle meme alt kıvrımına veya meme başı çevresine yerleştirilen dikişlerin fark edilmeleri çok zordur.

Tüberöz - Tübüler Meme Ameliyatı Sonrası Hasta Süreçleri Nasıldır?

Tübüler meme estetiği ile beklentilerine kavuşan hastaların normal yaşamlarına dönmeleri 1 veya 2 gün içerisinde mümkün olmaktadır. Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde de hafif spor ve egzersizler yapılabilmektedir. Estetik operasyonu üzerinden 3-4 hafta geçtikten sonra ise hasta, herhangi bir kısıtlama olmaksızın normal yaşama dönülebilmektedir.

Tüberöz & Tübüler Meme Tedavisinin Fiyatları

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı kuruluşların (hastane, tedavi merkezi ve estetik klinikleri vb.) internet sitelerinde tüberöz meme tedavisi fiyatlarını belirtmeleri kanun ve genelgeyle yasaklamıştır. Bu sebeple cerrahi estetik fiyatlarıyla alakalı bilgileri Prof. Dr. Şükrü Yazar web sayfasında yayınlayamamaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların Tüberöz & Tübüler meme deformitesi ameliyat ve tedavisi fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmesi için hastayı öncelikle muayane etmesi gerekmektedir.,

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarında canlı destek hattından "tüberöz meme estetiği fiyatları ne kadar, tübüler estetik meme ameliyatı fiyatları nedir, ameliyat süreçleri nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve Profesör Doktor Şükrü Yazar ile görüşmek istiyorum diyerek randevu talep edebilirsiniz.


Tüberöz Tübüler Meme Sık Sorulanlar ve Cevapları

Estetik uygulama öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili sıkça sorulanlar ve cevapları


▬ Öncelikle bebeğin sütten kesilmesi beklenir daha sonra ameliyat yapılır.


▬ Genç kızların görünümüne ve psikolojisine zarar veriyorsa 16 yaşından itibaren yapılabilir.


▬ Sadece yağ enjeksiyonu ile düzeltilebilen tüberöz-tübüler meme vakalarında hiçbir iz bırakmadan istenilen meme görüntüsünün elde edilmesi mümkündür. Diğer şekillerde yapılan estetik operasyonlar sonucunda ise tolere edilebilir ve çok zor fark edilebilen izlerin kalması kaçınılmazdır. Genellikle meme alt kıvrımına veya meme başı çevresine yerleştirilen dikişlerin fark edilmeleri çok zordur.


▬ Hormonal nedenlerle büyük memeli olan erkeklere ► Jinekomasti operasyonları yapılmaktadır.


▬ Hayır kesinlikle zarar vermez. Meme dokusunda yapılan bu işlemlerde kalp ya da diğer iç organlar zarar görmez.

Yorum Yaz / Soru Sor

Meme estetiğine dair tüm merak ettiklerinizi Prof. Dr. Şükrü Yazar'a sorabilirsiniz.

Nermin G. 08.07.2020 22:44

Merhaba, Tubuler meme deformitesi ameliyatının karşılandığı özel sağlık sigortası poliçesi olan bir hastanız oldu mu acaba? Bazı şirketler doğuştan gelen rahatsızlıkları ödüyor. Bu rahatsızlığın karşılandığı bir örnek yaşadınız mı acaba? Teşekkürler.

  Prof. Dr. Şükrü Yazar 29.07.2020 01:21

  Merhaba Nermin Hanım. Hayır böyle bir hastam hiç olmadı. Ben teşekkür ederim. Geçmiş olsun.


Aylin O. 02.09.2020 23:53

Selam. Ben Tüberöz memeyim. Meme alt kısmım dolu ama üst kısmım oldukça boş neredeyse hiç doku yok. Silikon ve yağ enjeksiyonu arasında kararsızım. Yağ enjeksiyonunda iz kalmıyormuş ama zararı olur mu ve kanser açısından tetikleyici midir bunları öğrenmek istiyorum. Ve bunların fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim sizden. Teşekkürler.

  Prof. Dr. Şükrü Yazar 08.09.2020 21:40

  Aylin Hanım, vermiş olduğunuz bilgiler tübüler meme sorununu yansıtmamaktadır. Sizi muayene ettikten sonra kesin bilgi verebilirim. Yağ enjeksiyonu meme düzeltmek için sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bu teknik memeye ve vücudun bir çok bölgesine uygulanmaktadır ve bugüne kadar yapılan uygulamalarda herhangi bir kanser oluşumuna neden olduğu gözlemlenmemiştir. Sağlık Bakanlığı'nın yayaınladığı genelge sebebiyle ne yazık ki buradan fiyatlarla ilgili bilgi paylaşamıyoruz..Ayrıntılı bilgi mail adresinize gönderilmiştir. Selamlar.


Sultan G. 02.09.2020 23:59

Merhaba, benim tübüler meme sorunum var ve silikon istiyorum. Henüz evli değilim ve çocuğum yok. Bu ameliyatta ilgili ileride bir sorun yaşar mıyım?

  Prof. Dr. Şükrü Yazar 08.09.2020 22:02

  Merhaba Sultan Hanım, tübüler meme deformasyonları yuvarlak ya da anatomik damla şeklinde protezlerle düzeltilmektedir ve hastalarımızın görsel olarak oldukça memnun kaldıkları operasyonlardır. Ameliyat sonrasında hasta gebe kalabilir ve doğum yapabilir. Emzirmeyle ilgili ise hastayı görüp muayene etmeden ve deformasyonun şiddetini görmeden bilgi vermek yanıltıcı olabilir. Hafif ve orta derecede deformasyon var ise hasta emzirmeyle ilgili bir sıkıntı yaşamaz ancak ileri derecedeki bir deformasyonun düzeltilmesinde sorunlar yaşanabilir. Bu bilgiler muayene ve tetkikler sırasında hastayla paylaşılmaktadır. Selamlar.


Genel Tedavi Bilgileri

Estetik Operasyon

Meme Ameliyatı

Ameliyat Süresi

1-4 Saat

Anestezi Yöntemi

Genel

Hastanede Kalma

1-2 Gün

İşe Başlama

3-5 Gün

Duyarlılık

5-10 Gün

İyileşme

Kontrol Edilir

Sonuçlar

Kalıcı

Areola
Meme Sarkması
Meme Kanseri
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR