Prof. Dr. Şükrü YAZAR

42.742 görüntülenme
6922 beğeni
Puan 4.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Meme Estetiği / Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile meme ucu estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Meme Ucu Estetiği Nedir?

Kadınların meme ucu, meme başı ve Areola (meme ucunun çevresindeki kahverengi alan) kısımlarındaki problemlerle ilgilenen estetik cerrahi ameliyatlara denir.Meme Ucu Estetiği Neden Yapılır?

Gömülü meme ucu, çökük meme başı, iri ve geniş meme başı ve hiç olmayan meme ucunun oluşturulması (Meme Ucu Rekonstrüksiyonu) gibi meme uçlarındaki çeşitli deformasyonlar meme ucu estetik ameliyatlarının çözüm getirdiği sorunlardır.

Meme ucu estetik ameliyatları, meme estetiği uygulamaları içerisinde yer alan meme büyütme, küçültme, dikleştirme işlemleriyle birlikte kombine yapılabilir ve bireyin meme ucunun eskiye göre çok daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlar.

Meme ucu çevresinde yer alan (Areola) renkli kısmın büyümesine sebep olan etkenler, bir yandan da meme dokusunun kendine has formunu kaybetmesine ve meme şeklinin bozulmasına sebep olmaktadır. Meme ucunda yer alan renkli alan esmer kadınlarda daha belirgin olup, hormonsal değişimlere göre farklı renk tonlarında olabilmektedir.

Estetik Meme Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatlarıyla birlikte meme uçlarını içeri çeken süt kanallarının zarar görmeden serbestleştirilmesine dikkat edilerek estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılır. Hastanın durumuna göre genel ya da lokal anestezi yöntemi kullanılır ve yaklaşık 1-2 saat sürer.

Meme ucu estetiği ameliyatının planlamasına göre meme uçlarının altlarına yağ ya da kas transferi yapılır. Meme ucu, cerrahi yöntemlerle yukarı çekilir ve meme başı çevresindeki renkli alan daraltılarak estetik bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Meme etrafında bulunan renkli alanın küçük olması halinde ise tıbbi boyalar kullanılmak suretiyle Areola dövmesi ya da uygun vücut bölgelerinden alınan deri parçalarıyla meme başı ve çevre dokuları taklit edilerek memelere simetrik ve estetik bir değer kazandırılır.


Meme Ucu Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerin, estetik klinikleri ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde meme ucu estetiği fiyatlarıyla alakalı rakam paylaşmaları yasaklanmıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların estetik göğüs ucu ameliyatlarıyla ilgili fiyatları tam olarak hastalara belirtebilmeleri için muayene aşaması gereklidir.

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, iletişim formu soru ilet bölümünü kullanarak veya canlı destek hattı iletişim kanallarını tercih ederek Prof. Dr. Şükrü Yazar asistanlarına "meme ucu ameliyatlarının fiyatları ne kadar, 2020 meme ucu estetiği fiyatları nedir" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı ileterek bilgi alabilirsiniz.


Meme Ucu Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Ani kazalar sonrası gelişen travmalarda meme ucu ameliyatına gerek varsa yaş sınırı gözetilmez. Tamamen estetik amaçlı yapılıyorsa uzman hekimler 16 yaşından sonra yapılmasını uygun görmektedirler.


▬ Meme ucu estetiği ameliyatı sonrasında pansuman yapılarak elastik bandaj yerleştirilerek cerrahi müdahale yapılan alan korumaya alınır. Kanama olması halinde dışarı boşaltmayı sağlayacak drenler yerleştirilerek hasta taburcu edilir. Takılan drenler ameliyattan sonraki 1-2 gün içerisinde, bandajlar ise 2-3 gün sonra çıkarılabilir. Bandajlar çıkarıldıktan sonra hekim tarafından önerilen cerrahi sütyen veya sporcu sütyeninin kullanımına birkaç hafta daha devam edilmelidir. Estetik dikiş yöntemleri sebebiyle meme çevresinde herhangi bir iz kalmayacak, dikiş alma gibi bir zorunluluğa katlanmak gerekmeyecektir.


▬ Meme ucu ameliyatlarında hastanın mevcut durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanır.


▬ Hastadan hastaya göre değişen ameliyat 1-1.5 saat sürebilmektedir. Bu ameliyatların en uzunu, meme ucu kaybı yaşan hastalarda yaşanmaktadır.


▬ Öncelikle operasyon öncesi muayene yapılır ve akabinde gerekli şartlar doktor tarafından belirlenir.


▬ Meme ucunda deforme olan herkese uygulanabilir.

Soru Sor / Yorum Yaz

Değerli yorum ve görüşleriniz için tüm ekibim adına teşekkür ederim.

Bilgilendirme
Soru, yorum, talep ve önerilerinizi yukarıdaki butonu kullanarak iletebilirsiniz. Soyadınız ve e-mail adresiniz yayınlanmamaktadır. Sağlıklı ve mutlu yarınlar dilerim.

Estetik Cerrahi

Plastik Cerrahi

Cerrahisiz Estetik

Tedavi Özeti ve Sonuçları

Meme Ameliyatı

Estetik Uygulama

1-4 Saat

Ameliyat Süresi

Genel Anestezi

Anestezi Yöntemi

5-10 Gün

Duyarlılık

3-7 Gün

İşe Dönme

1-2 Ay

Tam İyileşme

Ömür Boyu

Kalıcılık

1-2 Gece

Hastanede Yatış

Areola
Meme Kanseri
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?