Prof. Dr. Şükrü YAZAR

42.589 görüntülenme
6769 beğeni
Puan 4.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Meme Estetiği / Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile meme ucu estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Meme (Göğüs) Ucu Estetiği Nedir?

Meme ucu estetik cerrahisi, kadınlarda meme ucu, meme başı ve Areola (meme ucunun çevresindeki kahverengi alan) kısımlarındaki problemlerle ilgilenen meme estetiği ameliyatıdır. Gömülü meme ucu, çökük meme başı, iri ve geniş meme başı ve hiç olmayan meme ucunun oluşturulması (Meme Ucu Rekonstrüksiyonu) gibi meme uçlarındaki çeşitli deformasyonlar meme ucu estetik ameliyatlarının çözüm getirdiği diğer sorunlardır.Göğüs Ucu Estetiği Neden Yapılır?

Meme ucu estetiği kadınların meme uçlarında oluşan şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla yapılan cerrahi operasyonlardır. Kadınları hem estetik olarak kaygılandıran hem de psikolojik olarak etkileyen meme sorunları, bazı kişilerde cinsel sorunlara ve isteksizliğe de sebep olmaktadır. Meme başının normalden büyük olması hamilelik sonrası emzirme dönemlerinde de problemlerin oluşmasına neden olur. Her geçen gün ilerleyen estetik cerrahi, meme uçlarında yaşanan sorunların çözümü adına yeni tedavi yöntemlerine sahip bulunmaktadır.

Meme ucu estetik ameliyatları, meme estetiği uygulamaları içerisinde yer alan meme büyütme, küçültme, dikleştirme işlemleriyle birlikte kombine yapılabilir ve bireyin meme ucunun eskiye göre çok daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlar.

Meme ucu çevresinde yer alan ( Areola) renkli kısmın büyümesine sebep olan etkenler, bir yandan da meme dokusunun kendine has formunu kaybetmesine ve meme şeklinin bozulmasına sebep olmaktadır. Meme ucunda yer alan renkli alan esmer kadınlarda daha belirgin olup, hormonsal değişimlere göre farklı renk tonlarında olabilmektedir.

Estetik Meme Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme ucu estetiği ameliyatı için ön kontrolleri bitiren uzman cerrahlar, hastayı durumuna göre genel ya da lokal anestezi altında ameliyata hazırlar. Meme ucu estetiği için yapılan cerrahi girişimler genellikle büyütme, küçültme ve dikleştirme ameliyatlarıyla birlikte meme uçlarını içeri çeken süt kanallarının zarar görmeden serbestleştirilmesi için yapılmaktadır. Doktorun ameliyat planlamasına göre de meme uçlarının altlarına yağ ya da kas transferi yapılmaktadır.

Meme ucu ameliyatı sırasında meme ucu, cerrahi yöntemlerle yukarı çekilir. Renkli kısım (Areola) daraltılarak estetik bir görünüm elde edilir. Meme etrafında bulunan renkli alanın küçük olması halinde ise, tıbbi boyalar kullanılmak suretiyle areola dövmesi ya da uygun vücut bölgelerinden alınan deri parçalarıyla meme başı ve çevre dokuları taklit edilerek uygulanır. Meme etrafında ve meme ucunda bulunan parçalı görünümlerin alınmasıyla birlikte de memeye son estetik duruş kazandırılır.


Meme Ucu Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerin, estetik klinikleri ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde meme ucu estetiği fiyatlarıyla alakalı rakam paylaşmaları yasaklanmıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların estetik göğüs ucu ameliyatlarıyla ilgili fiyatları tam olarak hastalara belirtebilmeleri için muayene aşaması gereklidir.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, iletişim formu soru ilet bölümünü kullanarak veya canlı destek hattı iletişim kanallarını tercih ederek Prof. Dr. Şükrü Yazar asistanlarına "meme ucu ameliyatlarının fiyatları ne kadar, 2020 meme ucu estetiği fiyatları nedir" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı ileterek bilgi alabilirsiniz.


▬ Ani kazalar sonrası gelişen travmalarda meme ucu ameliyatına gerek varsa yaş sınırı gözetilmez. Tamamen estetik amaçlı yapılıyorsa uzman hekimler 16 yaşından sonra yapılmasını uygun görmektedirler.


▬ Meme ucu estetiği ameliyatı sonrasında pansuman yapılarak elastik bandaj yerleştirilerek cerrahi müdahale yapılan alan korumaya alınır. Kanama olması halinde dışarı boşaltmayı sağlayacak drenler yerleştirilerek hasta taburcu edilir. Takılan drenler ameliyattan sonraki 1-2 gün içerisinde, bandajlar ise 2-3 gün sonra çıkarılabilir. Bandajlar çıkarıldıktan sonra hekim tarafından önerilen cerrahi sütyen veya sporcu sütyeninin kullanımına birkaç hafta daha devam edilmelidir. Estetik dikiş yöntemleri sebebiyle meme çevresinde herhangi bir iz kalmayacak, dikiş alma gibi bir zorunluluğa katlanmak gerekmeyecektir.


▬ Meme ucu ameliyatlarında hastanın mevcut durumuna göre lokal ya da genel anestezi uygulanır.


▬ Hastadan hastaya göre değişen ameliyat 1-1.5 saat sürebilmektedir. Bu ameliyatların en uzunu, meme ucu kaybı yaşan hastalarda yaşanmaktadır.


▬ Öncelikle operasyon öncesi muayene yapılır ve akabinde gerekli şartlar doktor tarafından belirlenir.


▬ Meme ucunda deforme olan herkese uygulanabilir.


Hasta Yorumları

Değerli yorumlarınız için tüm ekibim adına teşekkür ediyorum.

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Dermabrazyon

Dermabrazyon Nedir? Derideki tüm düzensizlikleri, lekeleri, kırışıklıkları, sivilce ve dikiş izlerini giderm...

Dermabrazyon
Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği Nedir? İnsan yüzünün çene altı boyun bölgesinde, kalıtımsal, yaşlılık ya da fazla kilo alınıp ...

Gıdı Estetiği
Göz Altı Torbaları

Göz Altı Torbası Nedir? İnsanlarda yaşın ilerlemesiyle birlikte gözlerinin alt taraflarında, göz kapaklarını...

Göz Altı Torbaları
Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma (Kaş Asma) Nedir? Göz kapakları, kaşlar ve alın bölgesi yüzün üst bölümünü oluşturur ve estetik...

Kaş Kaldırma

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde yüz bölgesindeki...

19.05.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

19.05.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir görünüme s...

19.05.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

19.05.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle yapısı değ...

19.05.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR