Meme Estetiği Nedir? (Video)

57.961 görüntülenme
7842 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Meme Estetiği

Meme Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile meme estetiği uygulamalarıyla ilgili İstanbul Nişantaşı'nda bulunan kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Meme Estetiği Nedir?

Memeleri standartların altında küçük olan, sarkıklık sorunu yaşayan, aşırı büyük memelere sahip, meme ucunda görsel estetik sorunları olan tüm kadınlarla birlikte ve erkeklerde ise meme başı büyüklüğü (jinekomasti) gibi problemlerin giderilmesi ve memelerin istenilen boyutta, şekilde ve düzende olması için plastk cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılan tüm estetik cerrahi operasyonlara meme estetiği denir.


Kadınların özgüvenlerini kazanmaları ve içsel olarak karşı cinsin beğenmesi istekleri, meme estetiği işlemlerine müracaat etmelerini sağlamaktadır. Türkiye'de günümüzde en çok yapılan estetik ameliyatları meme estetiğidir.

Meme Estetiği Uygulamaları

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın Estetik İşlemleri

Meme Büyütme

Meme Büyütme Estetiği Nedir? Küçük memeli kadınların implant, silikon veya yağ en...

Meme Büyütme
Meme Küçültme

Meme Küçültme Estetiği Nedir? Kadınların vücutlarıyla orantısız bir büyükl&u...

Meme Küçültme
Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Estetiği Nedir? Göğüslerin şeklini ve sarkıklığını düzenlemek için ya...

Meme Dikleştirme
Meme Ucu Estetiği

Meme Ucu Estetiği Nedir? Kadınların meme ucu, meme başı ve areola kısımlarının genişliği (meme ucunun &ccedi...

Meme Ucu Estetiği
Tüberöz Meme Estetiği

Tüberöz Meme Estetiği Nedir? Tüberöz-Tübüler meme estetiği konik meme, ke&cced...

Tüberöz Meme Estetiği
Jinekomasti

Jinekomasti Nedir? Erkeklerde görülen meme bölgesindeki dokuların genişlemesi veya şişmesi de...

Jinekomasti

Meme Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Estetik kliniği, hastane, tedavi ve rehabilitasyon merkezi vb. gibi resmi sağlık kuruluşların web sitelerinde meme estetiği fiyatlarını belirtmeleri T.C. Sağlık Bakanlığı kanun ve genelgesiyle yasaklamıştır. Bu sebeple estetik meme ameliyatlarının ücretleriyle alakalı bilgileri estetik uzmanı doktorlar web sayfasında yayınlayamamaktadır. Ayrıca meme estetiği uzmanı cerrahların estetik uygulamalar ve fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmesi için hastaları önceden muayane etmesi gerekmektedir.

Nişantaşı Estetik
"Meme estetiği fiyatları ne kadar? Estetik meme ameliyatlarının 2019 yılı ortalama fiyatları nedir?" vb. gibi tüm merak ettiklerinizi ☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarında canlı destek hattından Prof. Dr. Şükrü YAZAR'ın deneyimli asistanlarına sorarak bilgi alabilirsiniz.


▬ Tüm meme estetiği ameliyatlarından önce hekim muayenesinin yanı sıra tüm hastalara meme ultrasonu ve 40 yaşın üstündeki hastalara ek olarak mamografi mutlaka yapılmaktadır. Hastanın yaşına, kilosuna, vücut orantısına, göğüs kafesine, beden ölçüsüne, şikayet ve beklentisine göre meme estetiği ameliyat planlaması plastik cerrahlar tarafından tamamlanır. Yani estetik operasyon öncesinde hastanın göğüs muayenesi yapılarak tüm analizler belgelenir. Bu gibi analizler memenin yapısıyla ilgili uzman cerraha detaylı bilgiler vermektedir. İncelemeler memede şüpheli bir onkolojik durumun olup olmadığı hakkında bilginin yanı sıra meme dokusunun yağ ve meme bezi oranlarını da gösterdiği için kusursuz bir estetik ameliyat için çok önemlidir. Meme ameliyatları için vücüt gelişiminin oturması çok önemlidir. Meme gelişimini tamamlayan kadınlara bu estetik işlemlerin yapılması zamanla oluşabilecek sorunları yok edeceği için hastanın 18 yaşını bitirmiş olması şartı uzman doktor tarafından önemlidir.


▬ Meme estetiği ameliyatı sonrası hastalar ağrı ve sızı hisseder. Hastaların yaşadığı bu ağrılar, basit ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol edilebilir ve bir iki gün içinde iyice azalır. Ağrıların nedeni cildin kesilmiş olması veya dikiş atılmış olması değildir, yerleştirilen meme protezinin çevre dokular üzerinde yarattığı gerginliktir. Meme protezi meme dokusu altına yerleştirilmişse ameliyat sonrası ağrı az hissedilirken kas altına yerleştirilmesi durumunda özellikle ilk 4 gün belirgin bir ağrı hissedilir. Omuz ve kol hareketlerinin kısıtlanması hastanın ağrısını azaltmaya yardımcı olur, çünkü bu şekilde göğüs kası gevşek kalır.


▬ Meme estetiği, var olan memelere büyütme, küçültme, dikleştirme vb. gibi değerler katmak için yapılan estetik cerrahi operasyonları ifade ederken meme onarımı işlemleri ise kadınların meme kanseri sonrası alınan memelerinin yerine yeniden meme yapılması işlemleridir.

Tıkla ve KeşfetMeme Onarımı


▬ Tüm meme estetikleri için gelen hastaların yeni meme boyut ya da şekline karar verilmeden önce vücut oranları göz önünde bulundurularak inceleme yapılır. Özellikle ► meme küçültme estetiği için gelen hastaların göbek, bacak, kalça ve kol oranları analiz edilir. Eğer hastada aşırı kilo ya da obezite durumu varsa hastaya meme küçültme ameliyatından önce kilo vermesi önerilir. Bunun için 2 yöntem bulunur. Birincisi bir diyetisyen ve spor koçu eşliğinde bir zayıflama programı uygulanabilir. Ya da aşırı kilonun var olduğu durumlarda hasta, obezite cerrahisine yönlendirilir. Ancak hastanın kilosu normal değerinin çok üstünde değilse ya da meme dokusunun yapısı, yağ dokusu ağırlıklı değilse, direk meme küçültme cerrahisi uygulanabilir. Çünkü meme dokusu yağ dokusunun yanı sıra memenin kendi dokusundan (meme glandı) oluşur. Bu sebeple yağ dokusunun az olduğu memelerde, diyet ve sporla ne kadar kilo verilirse verilsin, meme belli bir büyüklükte kalabilir.

Bir miktar fazla kilosu olup ve meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları geçiren hastalar bir süre sonra diyet ya da sporla kilo verdikten sonra memede sarkma gibi çok fazla bir değişiklik söz konusu olmaz. Çünkü meme estetikleri yapılırken bu gibi değişimler göz önünde bulundurularak yapılıyor. Ancak hastanın ameliyat sonrası 2-3 kiloluk planlı bir kilo verme durumu söz konusu olacaksa operasyon buna göre hesaplanarak yapılır.


▬ Meme estetiği uygulamalarından özellikle ► meme büyütme estetiği işlemlerinde protez, meme kasının arkası-önü ya da subfasya denilen kas ve meme dokusu arasındaki fasya denilen ince bir zarın altına yerleştirilir. Her 3 durumda da silikon protezin meme bezleri, süt kanalları ve meme başının bulunduğu bölgeyle bağlantısı olmaz.

Ayrıca ► meme dikleştirme estetiği ameliyatlarının da meme başı, süt kanalları ya da meme bezi dokusuyla bir teması olmamaktadır.


Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR