Liposuction Nedir?
13.701 görüntülenme
4525 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Lipomatik

Lipomatik

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Lipomatik işlemleriyle ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Lipomatik Liposuction Aleti

Vücudun belirli bölgelerde toplanmış olan yağ dokularının alınması için kullanılan cihaza "Lipomatik Liposuction Aleti" ya da "Lipomatik Cihazı" denilmektedir. Estetik cerrahi alanındaki modern teknolojilerden olan bu cihaz FDA onaylıdır. Lipomatik cihazı sayesinde kişilerin fazla yağ dokuları alınarak vücut şekillendirilir ve çok daha sıkı bir görünüm kazanması sağlanır. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişiler için oldukça cazip olan bu uygulama, mevcut Liposuction operasyonlarına ve lazer sistemlerine göre çok daha avantajlıdır.Lipomatik Liposuction Uygulamasının Klasik Liposuctiondan Farkı Nedir?

Lipomatik liposuction uygulamasının klasik liposuction uygulamasından birçok açıdan farkı bulunur. Bunların başlıca olanları şu şekilde sıralanabilir:

→ En önemli farkı cilt dokusunda kesi açılmadan işlem yapılmasıdır. Böylece herhangi bir dikişe ihtiyaç duyulmaz.
→ Lipomatik uygulamasında yağ alma işlemi cihazın titreşimli ince boru mekanizması ve vakumlama sistemi sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.
→ Lipomatik liposuction uygulaması genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir.
→ Doğrudan yağ dokularını hedef alması nedeniyle lipomatik liposuction uygulaması komşu dokulara zarar vermez. Bu nedenle iyileşme süreci hızlıdır.
→ Uygulama için cerrahi kesi gerekmemesi, klasik liposuction uygulamasında var olan enfeksiyon ve kanama riskini ortadan kaldırır.
→ Lipomatik liposuction uygulamasında çok daha fazla yağ dokusu alınabilir.
→ Klasik liposuction uygulamasında kesi nedeniyle kaslarda, sinirlerde ya da damar dokularında tahriş gerçekleşebilir ve sonrasında şişlik ve morluk oluşur. Ancak lipomatik liposuction uygulamasında bu tür olasılıklar mevcut değildir.

Oldukça üstün niteliklere sahip olan lipomatik cihazı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi, sonuçların çok daha başarılı ve tatmin edici olmasını sağlar ve liposuction uygulamasının çok daha olumlu olmasına katkı sağlar.

Lipomatik Liposuction Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Uygulama süresince gerçekleştirilecek olan işlemlere bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi yapılabilir. Bunun en doğru kararını doktor verir. Sonrasında ucunda titreşimli ince borular olan mekanizmalara sahip lipomatik liposuction cihazı ile alınması hedeflenen yağ hücreleri parçalanır. Cihazın vakumlama sistemi sayesinde parçalanan bu yağ dokusu emilerek vücuttan dışarı atılır. Vücudun herhangi bir yerine uygulanabilen bu cihazla bir seansta yaklaşık 3 ya da 4 kg. yağ alınması mümkündür.

Lipomatik Liposuction Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama için hastanın öncelikle 18 yaşının üzerinde olmalıdır. Ayrıca sağlık muayenesinden geçerek uygulama için herhangi bir risk taşıyıp taşımadığı doktor tarafından kontrol edilmelidir. Lipomatık liposuction uygulaması için herhangi bir engel yoksa hasta doktoruna beklentilerini ayrıntılı olarak anlatır. Bunun üzerine doktor değerlendirmelerini yaparak hangi bölgeden ne kadar miktarda yağ dokusu alacağını hesaplar ve hangi işlemleri uygulama esnasında gerçekleştireceğine karar verir.


Lipomatik Merak Edilenler

Sizden gelen soruların cevaplarını sizler için derledik.


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik kliniği ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde ameliyatsız estetik işlemi olan lipomatik uygulamasının fiyatlarını belirtmeleri yasaklanmıştır ve bu kurala uymayan resmi sağlık kuruluşlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

Nişantaşı Estetik Merkezi
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarda canlı destek hattından "lipomatik fiyatları ne kadar, 2019 lipomatik fiyatları nedir, İstanbul'da lipomatik fiyatları ortalama ne kadar" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın deneyimli asistanlarına sorarak en kısa süre sürede cevap alabilirsiniz.


Uygulama esnasında yapılan işlemler çok geniş kapsamlı olmadığı sürece hasta aynı gün evine dönebilir. Genellikle 10 gün içerisinde de hasta sosyal hayatına geri döner. Ortalama bir ay korse giyilmesi sıkılaşma adına faydalıdır. Ayrıca iyileşme sürecinde doktorun tavsiyelerine uyulması bu sürecin en iyi ve hızlı şekilde tamamlanması adına oldukça önemlidir.


Lipomatik liposuction aleti ile sağlanan yağ dokusu kaybı kalıcıdır. Ancak uygulama sonrasında kişi yanlış beslenirse ve hareketsiz bir yaşam sürerse vücutta yeni yağ dokularının oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle uygulama sayesinde kaybedilen yağ dokusunun tekrar oluşmaması ve vücut şeklinin korunması adına sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya dikkat edilmelidir.


Hemen hemen her bölgeye uygulanabilen lipomatik, bölgesel yağlanmaya ve yağ dokularının yoğunluk durumuna bağlı olarak kişiye rahatsızlık veren görüntü ve sarkmaların olduğu her bölgede uygulanır. Kalça, popo bölgesi, basenler, bacaklar, bacak içleri, üst kol, göğüs ve karın en sık lipomatik uygulanan bölgelerdir.


Lipomatik, vücudun uygulama yapılan bölgesinde herhangi bir yanık ya da yara izi oluşturmaz ve dokular üzerinde herhangi bir travma izi bırakmaz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR