Liposuction Nedir?
11.690 görüntülenme
2514 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Lipomatik

Lipomatik

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Lipomatik işlemleriyle ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Lipomatik Liposuction Aleti
Kişilerin vücutlarında belirli bölgelerde toplanmış olan yağ dokularının vücudun dışına atılması için kullanılan cihaza "Lipomatik Liposuction Aleti" ya da "Lipomatik Cihazı" denilmektedir. Estetik cerrahi alanındaki modern teknolojilerden olan bu cihaz FDA onaylıdır. Lipomatik cihazı sayesinde fazla yağ dokuları alınarak kişinin vücudu şekillendirilir ve çok daha sıkı bir görünüm alması sağlanır.

Günümüzde dünya genelinde büyük rağbet gören lipomatik liposuction aleti ile gerçekleştirilen lipomatik liposuction uygulaması, sahip olduğu nitelikler nedeniyle diğer yöntemlerden daha çok tercih edilir durumdadır. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişiler için oldukça cazip olan bu uygulama, mevcut liposuction operasyonlarına ve lazer sistemlerine göre çok daha avantajlıdır.Lipomatik Liposuction Uygulamasının Klasik Liposuctiondan Farkı Nedir?
Lipomatik liposuction uygulamasının klasik liposuction uygulamasından birçok açıdan farkı bulunur. Bunların başlıca olanları şu şekilde sıralanabilir:

→ En önemli farkı cilt dokusunda kesi açılmadan işlem yapılmasıdır. Böylece herhangi bir dikişe ihtiyaç duyulmaz.
→ Lipomatik uygulamasında yağ alma işlemi cihazın titreşimli ince boru mekanizması ve vakumlama sistemi sayesinde kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.
→ Lipomatik liposuction uygulaması genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilir.
→ Doğrudan yağ dokularını hedef alması nedeniyle lipomatik liposuction uygulaması komşu dokulara zarar vermez. Bu nedenle iyileşme süreci hızlıdır.
→ Uygulama için cerrahi kesi gerekmemesi, klasik liposuction uygulamasında var olan enfeksiyon ve kanama riskini ortadan kaldırır.
→ Lipomatik liposuction uygulamasında çok daha fazla yağ dokusu alınabilir.
→ Klasik liposuction uygulamasında kesi nedeniyle kaslarda, sinirlerde ya da damar dokularında tahriş gerçekleşebilir ve sonrasında şişlik ve morluk oluşur. Ancak lipomatik liposuction uygulamasında bu tür olasılıklar mevcut değildir.

Oldukça üstün niteliklere sahip olan lipomatik cihazı ile işlemlerin gerçekleştirilmesi, sonuçların çok daha başarılı ve tatmin edici olmasını sağlar ve liposuction uygulamasının çok daha olumlu olmasına katkı sağlar.

Lipomatik Liposuction Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?
Uygulama süresince gerçekleştirilecek olan işlemlere bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi yapılabilir. Bunun en doğru kararını doktor verir. Sonrasında ucunda titreşimli ince borular olan mekanizmalara sahip lipomatik liposuction cihazı ile alınması hedeflenen yağ hücreleri parçalanır. Cihazın vakumlama sistemi sayesinde parçalanan bu yağ dokusu emilerek vücuttan dışarı atılır. Vücudun herhangi bir yerine uygulanabilen bu cihazla bir seansta yaklaşık 3 ya da 4 kg yağ alınması mümkündür.

Lipomatik Liposuction Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?
Uygulama için hastanın öncelikle 18 yaşının üzerinde olmalıdır. Ayrıca sağlık muayenesinden geçerek uygulama için herhangi bir risk taşıyıp taşımadığı doktor tarafından kontrol edilmelidir. Lipomatık liposuction uygulaması için herhangi bir engel yoksa hasta doktoruna beklentilerini ayrıntılı olarak anlatır. Bunun üzerine doktor değerlendirmelerini yaparak hangi bölgeden ne kadar miktarda yağ dokusu alacağını hesaplar ve hangi işlemleri uygulama esnasında gerçekleştireceğine karar verir.


Lipomatik Merak Edilenler

Sizden gelen soruların cevaplarını sizler için derledik.


Hemen hemen her bölgeye uygulanabilen lipomatik, bölgesel yağlanmaya ve yağ dokularının yoğunluk durumuna bağlı olarak kişiye rahatsızlık veren görüntü ve sarkmaların olduğu her bölgede uygulanır. Kalça, popo bölgesi, basenler, bacaklar, bacak içleri, üst kol, göğüs ve karın en sık lipomatik uygulanan bölgelerdir.


Uygulama esnasında yapılan işlemler çok geniş kapsamlı olmadığı sürece hasta aynı gün evine dönebilir. Genellikle 10 gün içerisinde de hasta sosyal hayatına geri döner. Ortalama bir ay korse giyilmesi sıkılaşma adına faydalıdır. Ayrıca iyileşme sürecinde doktorun tavsiyelerine uyulması bu sürecin en iyi ve hızlı şekilde tamamlanması adına oldukça önemlidir.


Lipomatik liposuction aleti ile sağlanan yağ dokusu kaybı kalıcıdır. Ancak uygulama sonrasında kişi yanlış beslenirse ve hareketsiz bir yaşam sürerse vücutta yeni yağ dokularının oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle uygulama sayesinde kaybedilen yağ dokusunun tekrar oluşmaması ve vücut şeklinin korunması adına sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya dikkat edilmelidir.


Lipomatik, vücudun uygulama yapılan bölgesinde herhangi bir yanık ya da yara izi oluşturmaz ve dokular üzerinde herhangi bir travma izi bırakmaz.

Blog


Sağlık, estetik ve güzelliğe dair sırlarla dolu özel makaleler
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir görünüme...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle yapısı değişen g...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki derisinin deformeti...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir? Kaynar su, elektrik, alev ya da kimyasal maddeler sebebiyle vücutta oluşan cilt tahribatı...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Tedavi Edilir?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir? Kadınlar, hayatının her döneminde genç ve bakımlı görünm...

12.07.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR