Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Sırlarla Dolu Özel Yazılar

Kol Germe ile İlgili Önemli Bilgiler

10.08.2020 / Prof. Dr. Şükrü YAZAR

Kol germe nedir ve ne için yapılır? Estetik kol germe yöntemleri nelerdir? Estetik kol germe ameliyatı ve 3 farklı Liposuction kol germe yöntemini inceleyerek kol germe fiyatlarıyla alakalı bilgi alın...

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır?

Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki derisinin deformetisini gidermek için yapılan cerrahi / cerrahisiz estetik yöntemlere kol germe denir. Diyet ve egzersizle giderilemeyen kol, koltuk altı, dirsek çevresi gibi bölgelerdeki aşırı yağ dokularını azaltmak, cilt elastikiyet kayıplarının ve sarkıklıkların çözümü için kol germe işlemleri yapılmaktadır.

Estetik Kol Germe Yöntemleri Nelerdir?

1- Kol Germe Estetik Ameliyatı:

Kol gölgesindeki derinin sarkma oranı ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılacak kol germe estetik ameliyatına ve yöntemine karar verilir. Kol germe ameliyatları hastanın durumuna göre genel-lokal anestezi altında yapılır. Lokal anestezi altında ameliyat olanlar doktor kontrolünde aynı gün taburcu olabilirken genel anestezi altında kol germe ameliyatı olanlar ise ertesi gün taburcu edilebilirler.

▬ Kol germe ameliyat süresi 1.5-2 saattir.
▬ Kol germe estetik ameliyatından iki gün sonra hasta banyo yapabilir.
▬ Hasta 1-1.5 ay sonra spor aktivitelerine başlayabilir.

2- Liposuction Yöntemi
https://www.sukruyazar.com.tr/liposuction

Kol gerdirme için kullanılan liposuction uygulamasında üç farklı teknik sıklıkla kullanılmaktadır.

Tumescent Liposuction
Bu teknik en sık kullanılan liposuction prosedürlerinden biridir. Liposculpture olarak da bilinen bu yöntemde sorunlu bölgedeki yağ dokusuna çok miktarda seyreltik lidokain (lokal anestezik) ve epinefrin (kılcal konstriktör) enjekte edilerek, hedeflenen doku şişkin ve sert hale gelir. Çok küçük kesiler yapılarak kalıplaşmış aşırı yağ dokuları mikro kanüller yardımıyla çıkarılır. Bu işlemler sırasında çevre dokulara herhangi bir zarar verilmez. Ardından bu yağ derinin yüzeyinin hemen altına yerleştirilir. Böylece kol çok daha diri ve dolgun hale gelir. Tumescent liposuction tekniği lokal anestezi altında yapılır. Ayrıca kılcal damarları daralttığı için cerrahi kan kaybını önler. Deri altı enjeksiyonla vücuda sıvı sağlandığı için IV sıvıya ihtiyaç duyulmaz.

Lazer Liposuction
Birikmiş yağ dokusunu sıvılaştırmak için lazer enerjisi kullanılan bu teknikte, eriyen yağ dokusu mikrokanüller yardımıyla vücuttan dışarı atılır. Tumescent liposuctionda olduğu gibi çevre dokulara fazla hasar vermeden başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.
Ayrıca çok daha hızlı bir iyileşme olması amacıyla steril bir tuzlu su çözeltisi kullanılır. Böylece ameliyat sonrası cildin sıkılaşması daha hızlı ve etkin olur. Özellikle lazerin, fibröz doku yoluyla ulaşılması zor olan yağ hücrelerinin eritmesine koldaki cildi sıkılaştırmasına yardımcı olması kolda uygulanan liposuction için oldukça faydalıdır.

Vazer Liposuction
Yağ dokusunu parçalamak ve yağ hücrelerini emülsifiye etmek için ultrasonik enerjiden gelen ısı kullanır. Sıvı hale getirilmiş olan yağ dokusu ince bir kanül aracılığıyla rahatlıkla vücuttan dışarı çıkarılır. Lazer liposuctiondaki gibi bu teknikte de çevredeki herhangi bir dokuya zarar verilmeden minimum etkiye sahip maksimum yağ uzaklaştırma sağlamak için ileri teknoloji kullanır. Böylece oldukça doğal ve başarılı bir sonuç ortaya çıkar. Kolda uygulanan vazer liposuction yöntemi anında çözüm sunan ve hızlı sonuç veren devrimsel bir yağ giderme işlemidir.

Hangi liposuction tekniği yapılırsa yapılsın şayet deri fazlalığı mevcut ise bu işlemlerin ardından fazla olan derinin cerrahi yöntemlerle alınması gerekir. Bazen derinin bolluğu koltuk altı ile sınırlı olur bazen de dirseğe kadar devam eder. İlk durumda sadece koltuk altında gizlenebilecek şekilde sınırlı bir iz bırakılarak deri fazlalığı toparlanabilir. İkinci durumda ise kolun iç kısmında iz bırakarak kol germe işlemi tamamlanır. Ancak bu iz önden ya da arkadan bakıldığı zaman belli olmaz.


Kol Germe Estetiği Fiyatları

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik klinikleri ve tedavi merkezlerinin web site ve portallarında kol germe estetik fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir ve bu kurala uymayan kliniklere devletin cezai uygulamaları vardır. Ayrıca kol germe işlemleriyle alakalı hastaya net fiyatları verebilmek için uzman doktorun hasta şikayetlerini ve beklentilerini objektif olarak değerlendirerek hastanın kolundaki ilgili bölgeleri görmesi ve analiz etmesi gereklidir. Kol gerdirme fiyatları, öncelikle erkek hastanın muayene edilmesi ve ne gibi cerrahi işlemlere ihtiyacı olduğunun saptanması sonrası belirlenebilmektedir.

Kol germe cerrahi ameliyatlarıyla ilgili Nişantaşı Estetik Kliniği'nde hizmet veren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR'a sorularınızı sormak ve muayene olmak için mesai saatlerinde ☏ +90 212 257 1515 | +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak kol germe uygulama ve fiyatlarıyla ilgili uzman doktorla görüşmek istiyorum diyerek randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR