Prof. Dr. Şükrü Yazar

100.083 görüntülenme
8015 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / Kök Hücre Enjeksiyonu

Kök Hücre Enjeksiyonu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile kök hücre enjeksiyonu işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Kök Hücre Enjeksiyonu Nedir?

Kişinin kendi vücudundaki yağ dokularından elde edilen kök hücreler yardımıyla bedende zaman içinde oluşan hasarlı dokuların iyileştirilmesi için kullanılan antiaging tedavisine kök hücre enjeksiyonu denilmektedir. Hızla ilerleyen tıp teknolojisinin en önemli yeniliklerinden biri olan bu tedavilerin temeli, kök hücrelerin belirli doku hücrelerine dönüşmeleri ile tedavinin yapılmasıdır.

Öncelikle kişiden temin edilen yağ dokusundaki kök hücreler yağdan arındırılır ve tekrar kişiye verilir. Böylece kişideki kan akışı artırılarak hasarlı dokuların onarımı gerçekleştirilir. Mevcut yapı iyileştirilerek yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılır. Normal şartlarda vücuttaki kök hücreler zamanlar hasarlı dokuları onarma yetisini kaybeder. Ancak kök hücre enjeksiyonu ile belirli işlemlerden geçirilen kök hücreler kişinin bedenine tekrar verildiğinde eskisi gibi fonksiyonel olarak çalıştığı için vücudun canlanması ve tazelenmesi sağlanır.Kök Hücre Enjeksiyonu Ne İşe Yarar ve Nasıl Uygulanır?

Çok daha genç ve canlı görünmek isteyen herkes yaşlanma belirtilerini engellemek için kök hücre enjeksiyonu ile tedavi olabilir. Ancak öncelikle uzman ve deneyimli bir doktor tarafından muayene edilmeli ve doktora beklentiler detaylı bir şekilde anlatılır. Ardından kendisinden tedaviyle ve gerekli işlemlerle ilgili bilgi alınır. Kişinin hangi bölgesinden yağ alınacağı belirlenir. Kişideki mevcut hasarlı dokular ve belirlenerek yapılacak işlemlere karar verilir.

Kök hücre enjeksiyonu yapılacak işlemlere bağlı olarak doktorun seçeceği anestezi yöntemi altında yapılır. Kök hücre mini liposuction tekniği ile kişinin kendisinden alınan yağdan elde edilir. Bu kök hücre belirli yöntemlerle yağdan ayrıştırılarak damar yoluyla hastaya verilir. Uygulama yaklaşık 2 saat sürer. Kök hücre enjeksiyonu sonrasında hasta hemen günlük hayatına geri dönebilir. Sonuçlar bir ay içerisinde belirgin bir şekilde görülmeye başlanır. Sonrasında da kök hücreler kendini yenilemeye devam eder.

Kök Hücre Enjeksiyonu Hangi Alanlarda Uygulanır?

Bu yöntem birçok amaçla vücudun birçok bölgesine uygulanır. En çok tercih edilen uygulama alanları ise şu şekilde sıralanabilir:

▬ Anti aging,
▬ Yüzdeki kırışıkların tedavisi,
▬ Yüz ovalinin toparlanması,
▬ Boyun ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi,
▬ Ellerin gençleştirilmesi,
▬ Dudakların biçimlendirilmesi,
▬ Sivilce ve yara izlerinin tedavisidir.

Kişinin kendisine ait olan dokudan alınan kök hücrelerin kişiye tekrar aktarılması yoluyla gerçekleşen bir uygulama olduğu için çok daha doğal ve güvenilir bir yöntemdir.

Kök Hücre Enjeksiyonunun Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Gelişen teknolojiyle birlikte tıp dünyasında yaşanan en önemli gelişmelerden biri kök hücre enjeksiyonu ile yapılan tedavidir. Eski dönemlerde sadece kemik iliğinden elde edilebilen kök hücre, günümüz teknolojisinde kişinin kendi yağ dokularından kolaylıkla temin edilebilmektedir. Bu yağ dokularından alınan kök hücreler çok çeşitli işlemlerle istenilen bölgeye enjekte edilerek bu bölgedeki hasarların iyileştirilmesi adına başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

● Yaşlanmayı geciktirmesinin yanı sıra, vücudu gençleştirme konusunda da oldukça etkilidir.
● Kök hücre enjeksiyonu ile vücutta bütün olarak bir yenilenme süreci başlar.
● Vücudun kendini iyileştirmesine ve yenilemesine yardımcı olur.
● Kan akışı çok daha iyi bir hale getirildiği için mevcut damarların büyümesi sağlanır.
● Mevcut hücrelerin iyileşmesine vesile olduğu için anti-enflamatuar etki gösterir.
● Hasarlı dokuları iyileştirerek çok daha sağlıklı dokuların oluşmasına neden olur.
● Hücrelerin çok daha uzun süreli olmasını sağlar. Erken hücre ölümünü engeller.
● Kas, yağ ve kemik dokusu kaybını engelleyerek yaşlanma belirtilerinin önüne geçer.
● Cildin hızlı bir şekilde yenilenmesini, canlanmasını ve çok daha taze bir görünüm almasını sağlar.


Kök Hücre Enjeksiyonu Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik merkezleri ve kliniklerinin web sitelerinde Fibroblast (kök hücre) tedavisi fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir ve bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın kök hücre ejeksiyonu ücretleriyle ilgili net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirmesi gereklidir.

Nişantaşı Şükrü Yazar Estetik Kliniği
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "kök hücre enjeksiyonu fiyatları ne kadar, 2020 kök hücre enjeksiyonu ücretleri nedir, işlemler için neler yapmalıyız ve süreçler kliniğinizde nasıl ilerliyor" vb. gibi merak ettiğiniz sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla kök hücre enjeksiyonu işlemiyle ilgili görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Otolog bir işlem olduğu için oldukça doğal bir yöntemdir ve herhangi bir yan etkisi yoktur. Kişinin kendi yağ dokularından elde edilen kök hücrelerle tedavi gerçekleştiği için alerji riski bulunmaz.


▬ Enjeksiyon öncesinde yağ almaya bağlı olarak uygulama sonrasında hafif ağrılar olabilir. Ancak bu ağrılar için müdahaleye gerek yoktur.


▬ Yaşlanmanın etkilerini azaltmak ya da yaşlanma belirtilerini yok etmek isteyen veya mevcut hasarların düzeltilmesini isteyen herkes kök hücre yağ enjeksiyonu yaptırabilir.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR