Prof. Dr. Şükrü Yazar

70.126 görüntülenme
7906 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Plastik Cerrahi / Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile karpal tünel sendromu işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Karpal Tünel Sendromu Nedir?

Karpal Tünel; bilekte, tendonların ve elin ana sinirlerinden olan median sinirinin geçtiği bir tüneldir. Tünelin içindeki basınç; çeşitli hastalıklar (romatoidartrit vb.), yaralanmalar, gebelik sırasında sıvı toplanması, aşırı kullanım veya tekrarlayıcı hareketler sebebiyle artabilir. Tünelin içindeki sinirin üzerindeki bu basınç artması, sıklıkla uyuşukluk, ağrı ve bozulmuş el fonksiyonunun eşlik ettiği bir elektriklenme hissine neden olur. Bu şikayetlerle ortaya çıkan hastalık da “Karpal Tünel Sendromu” olarak adlandırılır.Karpal Tünel Sendromunun Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi için bazı vakalarda elin atele alınması ve antienflamatuar (kortizon, asprin ve ibuprofen) türü ilaçların kullanılması problemi çözer. Ancak bunlar işe yaramazsa cerrahi gerekebilir. Karpal tünel sendromu tedavisi için gerçekleştirilen ameliyatta, avuç içinin ortasından bileğe doğru bir kesi yapılır ve daha sonra sinire basınç yapan dokular kesilir.


Karpal Tünel Sendromu Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Karpal tünel sendromu tedavisi için net bir fiyat söylemek ilk etapta çok zordur. Tedavi ve ameliyat öncesi uzman doktorun muayene etmesi karpal tünel sendromu rahatsızlığının tedavi fiyatının ortaya çıkmasını sağlar.

Plastik Cerrahi Uzmanı
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "karpal tünel sendromu tedavi fiyatları ne kadar, ödemeler nasıl yapılıyor" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.

Not: Sağlık Bakanlığı onaylı estetik klinik ve merkezlerin web sitelerinde karpal tünel sendromu tedavisinin ve ameliyatlarının fiyatlarını vermeleri yasaktır, bu yasal prosedüre uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır.


▬ Karpal tünel sendromu ameliyatıundan sonra pansuman yapılarak ve atel kullanılarak hareket kısıtlanır, böylece hastanın iyileşme süreci hızlandırılır.


▬ Karpal tünel sendromu cerrehi operasyonundan sonra oluşan ameliyat izi zamanla kaybolacak ve zor görünür bir hale gelecektir.


▬ Karpal tünel sendromu ameliyatının sonuçları, hastada sorunun ne kadar süredir var olduğuna ve sinirin ne kadar zarar görmüş olduğuna göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple erken dönemde tedavi daha başarılı sonuç verir.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR