Karın Germe Ameliyatları

12.486 görüntülenme
7571 beğeni
Puan 5.00/5

Karın Germe

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile karın germe estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı'nda bulunan kliniğinde görüşmek için randevu talep edebilirsiniz.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın bölgesindeki aşırı yağı ve cildi alarak daha düz ve sıkı bir karın profili oluşturulması cerrahi işlemlerine karın germe estetiği denilmektedir. Abdominoplasti olarak da bilinen karın germe ameliyatı yaşlanma, kalıtım, gebelik, eski operasyonlar ya da sürekli kilo alıp verme durumlarında gerçekleştirilir. Her ne kadar karın germe ameliyatının sonuçları kalıcı olsa da kiloda yaşanacak dalgalanmalar ve hamilelik gibi durumlar kalıcılığı büyük ölçüde azaltır. Bu nedenle kilo vermeyi ya da hamile kalmayı planlayan kişilerin karın germe ameliyatını ertelemeleri tavsiye edilir. Bu prosedür uzman ve deneyimli bir doktor ile yürütüldüğünde karın germe öncesi sonrası fark gözle görülür şekilde estetik olacaktır.Karın Germe Ameliyatı Planlaması Nasıl Yapılır?

Düz bir karın için çoğu kişi egzersiz ve kilo kontrolü ile uğraşır. Ancak bazen kişiler bu yöntemlerle hedeflerine ulaşmak konusunda problemler yaşayabilir. Hatta bazen normal vücut ağırlığına ve oranına sahip bireyler de bile, çıkıntılı ve sarkık bir karın oluşabilir. Karın germe ameliyatı için öncelikle bir uzman cerrahla konuşularak bütün beklentilerin doktora eksiksiz aktarılması gerekir. Sonrasında fiziksel testler ve tıbbi değerlendirme aşaması gündeme gelir. Ameliyattan bir süre önce sigaranın bırakılması iyileşme süreci için oldukça önemlidir. Ayrıca kanamayı artırabilecek olan aspirin, iltihap önleyici ilaçlar ve bitkisel takviyeleri almaktan hasta kaçınmalıdır. Ameliyat günü hastaya yardımcı olacak bir yakınının olması süreçlerin kusursuz olması için çok faydalı olmaktadır.

Karın Germe Ameliyat Süreci Nasıldır?

Anestezi: Ameliyat esnasında hastanın herhangi bir acı ya da ağrı duymaması için anestezi uygulanır. Duruma göre lokal ya da genel olarak uygulanan bu işlemde hasta için en uygun tercihi cerrah yapacaktır.

Kesim: Hastanın kasık ile karın göbeği arasındaki alanda yatay olarak kesim işlemi yapılır. Kesim şekli ve uzunluğu derinin ve yağın fazlalığına göre değişiklik gösterir. Karın derisi kesilip kaldırıldıktan sonra alttaki zayıflamış karın kasları iyileştirilir. Ayrıca üst karındaki deriyi almak için ekstra bir kesik gerekli olabilir. Üst karın derisi çekilerek fazla olan kısmı kesilir. Ardından kalan deri birleştirilerek dikilir. Göbek deliği için ise bir açıklık oluşturularak olması gereken yerine oturtulur.

Kesiklerin Kapatılması: Kesim işlemlerinin tamamlanmasının ardından kesikler cerrahın tercihine göre dikiş, cilt yapışkanı, bant ya da klips ile kapatılır. Karın germe operasyonu süresi, yapılan işlemlere bağlı olarak 2 -5 saat arasında değişiklik gösterir. Cerrahın tercihine göre 1-2 gün hastanın hastanede kalması gerekebilir.

Karın Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Genellikle karın germe sonrası, ilk üç gün hastanın karın bölgesinde şişlik olur. Ayrıca bu süreçte ağrıların yoğunlu nedeniyle cerrahın tavsiye ettiği ilaçların alınması gerekir. İlk süreçte dik durmakta zorluk yaşayabilecek olan hasta, kısa sürede yürümeye başlatılır. Dikişlerin alınma zamanı, pansumanların sıklığı, yıkanmanın zamanı ve korse kullanım süresi cerrahın verdiği talimatlara bağlı olarak değişir. Hastanın günlük hayatına dönüşü birkaç hafta sürer. İyileşme süresinin hızına bağlı olarak günlük aktivitelere dönüş zamanı belirlenir. Hastanın karnını zorlamayacak şekilde yapılan ufak egzersiz programlarıyla iyileşme süreçleri hızlandırılır. Böylece oluşan şişlik azalarak karın kaslarının çalışır hale gelmesi tamamlanır. Ortalama 4-5 ay süresince ameliyat izleri kızarık gibi durur. Ancak zamanla belirsizleşen bu izler iç çamaşırı altında kalacak şekilde planlanmıştır. Bu nedenle hasta ameliyat izinden rahatsızlık duymaz.

Karın Germe Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatının faydaları dikkate alınırken olası risklerin ve potansiyel komplikasyonların da bilinmesi ve buna göre karar verilmesi önemlidir. Karın germe ameliyatının riskleri şunları içerir:

● Anestezik rahatsızlık,
● Kanama,
● Enfeksiyon,
● Sıvı birikimi (seroma),
● Yaranın geç iyileşmesi,
● Deri ya da his kaybı,
● Derideki renk değişikliği
● Uzun süreli şişlik
● Belirgin yara izi,
● Derinin tekrar gevşemesi ve sarkması,
● Derideki yağ dokusunun ölmesi (yağ nekrozu),
● Asimetri,
● Kalıcı ağrılar şeklindedir.


Karın germe ameliyatı riskleri en aza uzman doktoru seçimiyle indirilir. Konusunda uzman, deneyimli bir estetik ve plastik cerrahla karın germe ameliyatı olanlar arasında bu risklerin görülme olasılığı çok düşüktür.


Karın Germe Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Sağlık Bakanlığı onaylı resmi kuruluşların (hastane, estetik klinikleri, rehabilitasyon ve tedavi merkezleri vb.) internet sitelerinde karın germe ameliyatı fiyatlarını belirtmeleri genelgeyle yasaklamıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların, karın germe estetik işlemleri ve fiyatlarıyla alakalı doğru bilgiler verebilmesi için hastayı öncelikle muayane etmesi gerekmektedir.

Nişantaşı Estetik
+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, info@sukruyazar.com.tr mail adresini kullanarak, iletişim formu soru sor alanını tercih ederek ya da çevirim içi durumlarında canlı destek hattını kullanarak "karın germe ameliyatı fiyatları ne kadar, estetik karın germe işlemlerinin fiyatları nedir, 2019 yılı karın germe ücretleri nedir, ameliyat süreçleri nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve Profesör Doktor Şükrü Yazar'a görünmek ve muayene olmak istiyorum diyerek randevu talep edebilirsiniz.


▬ Karın germe operasyonları hamileliğe engel değildir. Gebelik sürecinde de bir sıkıntı oluşturmaz. Ancak doğum sonrasında hasta karnının bir miktar gevşemesi durumu çok normaldir.


▬ Yeni doğum yapmış kadınlar için ideal süre bir yıl sonrasıdır. Çünkü birinci yılın sonunda hastanın doğum kiloları verilerek, çatlak ve sarkma derecesi de tam olarak ortaya çıkmış olacaktır.


▬ Karın germe operasyonu hastanın kilo verme süreci tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Böylece uzman doktor hastadaki olası deformasyonun derecesini anlayacaktır.


▬ İlk operasyondan bir sene sonra ikinci karın germe ameliyatı olunabilir. İkinci ameliyat sürecinde sınırlı miktarda karın ve bel yağları da alınabilir.


▬ Karın germe ameliyatı sonrası 3 hafta cinsel ilişkide bulunmak ameliyatı yapan doktor tarafından yasaklanmaktadır. Hastanın eğır ev işleri ve spor yapması 4 hafta kadar engellenmelidir.


▬ Karın germe izleri iç çamaşırlarla kolay şekilde gizlenebilir. Doktorun önerdiği bakımlar yapıldığında ameliyat izleri, daha az belli olacak duruma gelmektedir.


▬ Karın germede yogun şartlar olduğunda vakumla yağ alınması da uygun olabilir. Diyet ve egzersiz de etkili yöntemlerdir. Ancak hiçbiri deri sarkmasını gidermez.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Sibel Durdu 28.09.2016
Özel Olduğunuzu Hissettiriyor

Şükrü Yazar ismi sizde her zaman güven ve özel olduğunuzu hissettirir, hastalarına karşı hassas davranışıyla mükemmel bir doktor. Herkese tavsiye ederim ufak bir estetik işlemiyle Prof. Dr. Şükrü Bey'i tanıdım ve bundan sonra da hep bu kliniği tercih edeceğim. Güvenebileceğim akla sağlık güzellik gelince tek adresim Şükrü Yazar. Sizlerinde güven duyacağınız farkınız bu olsun Şükrü Bey'e selam, saygı ve sevgilerimle.

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Nedir? Doğum sonrasında vajina girişinde yırtık oluşması, genital bölgedeki istenmeyen ...

Vajina Estetiği
Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Nedir? Bacaklarda doğuştan gelen anomalilerin tedavisi amacıyla ya da önemli bir sağlık ...

Bacak Estetiği
Fonksiyonel Burun Ameliyatı

Fonksiyonel Burun Ameliyatı Nedir? Burun ameliyatları denilince ilk akla gelen estetik operasyonlardır fakat...

Fonksiyonel Burun Ameliyatı
Doğum Sonrası Estetiği

Doğum Sonrası Estetiği Nedir? Kadınların hamilelik sırasında aldığı kiloların bebeğin doğumundan sonra sarkm...

Doğum Sonrası Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR