Popo Bölgesine Hangi Estetik Müdahaleler Yapılabiliyor?

11.840 görüntülenme
841 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Vücut Estetiği / Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile kalça (popo) estetiğiyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Kalça (Popo) Estetiği Nedir?

Bireylerin kalçalarının yuvarlak, doğal, sıkı ve daha formda görünmesini sağlamak için estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılan ameliyatlara kalça (popo) estetiği denir. Özellikle popo bölgesinin yuvarlak ve şekilli bir görünüme sahip olmasını isteyen kadınların tercih ettiği bir estetik ameliyat türüdür. Uzman doktor, hastanın poposunun görüntüsündeki estetik talep ve beklentilerine göre cerrahi işlemleri planlar. Hastanın sağlık durumu ve vücudunun ameliyata uygun olup olmadığının analizinden sonra ise kalçalardaki görünüm bozukluklarını gidermek amacıyla neşter vurulur.Kalça (Popo) Estetiği Niçin Yapılır?

Dünyada erkekler üzerinde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre basen, kalça ve meme bölgesi kadın vücudunun güzel görünmesini sağlayan en önemli bölgeler olarak kabul görmektedir. Dik, diri ve yuvarlak görünümlü bir popoya ve memelere sahip olmak her kadının içsel önemli arzularından biridir. Bu sebeple kalça estetiği, popo bölgesinde oluşan tüm deformetileri örneğin büyük ve geniş popo sorunlarını çözüme kavuştururken, küçük ve bozuk şekilli popoların da daha dolgun ve yuvarlak bir şekle dönüşmesine olanak sağlamaktadır.

Kalça ve popo bölgesinin daha şekilli ve seksi bir görünüme kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlar, bireylerin özgüvene kavuşması adına da oldukça önemlidir.

Kalça estetiği genel anlamda bel, basen ve kalça bölgesine yapılan çeşitli uygulamaları kapsamaktadır. Fakat bu estetik işlemlerdeki ortak amaç,

▬ Poponun şekillendirilmesi,
▬ Fazlalıkların atılması,
▬ İnce ve fit bir görünüm elde edilmesi,
▬ Estetik görünüm kaygılarının giderilmesidir.


Kalça (Popo) Estetiği Hangi Yöntemlerle ve Nasıl Yapılır?

Kalça ve popo estetiği bireylerin yaşadıkları sorunlara göre farklı uygulamalar gerektirmektedir. Her biri farklı yöntemlerle ve değişik tekniklerle yapılan estetik operasyonlarının türü, uzman hekim tarafından yapılan ön kontrollerde belirlenmektedir.

En Fazla Talep Gören Kalça Estetikleri Nelerdir?

✧ Kalça dikleştirme
✧ Kalça küçültme
✧ Kalça büyütme ve şekillendirme

Kalçalar için planlanan estetik işlemleri, hastaların fiziksel sağlık durumlarına ve beklentilerine göre belirlenmektedir. Örneğin kalça estetiğine, popo ve basen bölgesinin inceltilmesi yani gereğinden büyük poponun küçültülmesi amacıyla başvurulursa Liposuction yöntemi kullanılarak popo içerisindeki fazla yağların alınması sağlanır. Uygulama sırasında popo içerisinde bulunan yağlar alındıktan sonra kalçayı dik bir görünüme kavuşturmak için süt bölgeler yağ enjeksiyonlarıyla desteklenir. Çıkan yağın yeterli olmaması halinde bölgeye silikon malzeme enjekte edilerek istenilen form elde edilir.Popo bölgesinin büyük ve dik olmasının sağlanması amacıyla da yağ enjeksiyonu ve popo implantı teknikleri kullanılır. Küçük kalçalara dolgun görünüm vermek için popo protezleri kullanılırken, daha az hacim gerektiren bir popo için yağ enjeksiyonuyla fazla olan bölgeden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesiyle çözüm üretilmektedir. Ancak bunların hepside deformasyonun türüne göre plastik cerrahınız ile karar verilecek operasyonlardır.

Kalça ve popo estetiği daha önce kilolu olup da, kilo verdikten sonra popo bölgesinde sarkmalar oluşan bireylere de uygulanmaktadır. Böyle durumlarda sarkan deri cerrahi müdahale yöntemleriyle alınmaktadır. Ayrıca popo estetiğini kusursuz bir şekilde sağlamak adına kalça bölgesi yukarılara çekilmek suretiyle de dik ve diri bir popoya sahip olunması mümkündür.


Kalça Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerde, estetik merkezi ve kliniklerinin internet sitelerinde kalça estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir. Bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın kalça estetiği fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için öncelikle hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini nesnel olarak değerlendirmesi gereklidir.

Nişantaşı Plastik Cerrah
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "kalça estetiği fiyatları ne kadar, popo estetiği 2019 ücretleri nedir, ameliyat süreçleri nelerdir ve işlemler nasıl ilerliyor" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla kalça estetiğiyle alakalı görüşmek için randevu istediğinizi belirtebilirsiniz.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Nedbe Dokusu Tedavisi

Nedbe Doku (Sikatris) Nedir? Çeşitli travmalar veya yaralanma sonrası ciltte oluşan izlere nedbe doku...

Nedbe Dokusu Tedavisi
Ayak-Bacak Cerrahisi

Ayak & Bacak Cerrahisi Nedir? Trafik kazaları, iş kazaları, spor müsabakaları yaralanmaları, dü...

Ayak-Bacak Cerrahisi
Cilt Kanseri

Cilt Kanseri Nedir? İnsanlarda anormal cilt hücrelerinin kontrolsüz büyümesine cilt kans...

Cilt Kanseri
Ayaktan Ele Parmak Nakli

Ayaktan Ele Parmak Nakli Cerrahisi Kaza ve travmalar sonucu kopmuş olan el ya da parmakların hemen yerine di...

Ayaktan Ele Parmak Nakli

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

09.09.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki der...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR