Prof. Dr. Şükrü Yazar

13.291 görüntülenme
2292 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Vücut Estetiği / Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile kalça (popo) estetiğiyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Kalça (Popo) Estetiği Nedir?

Kadınların kalça bölgelerinin doğal, sıkı ve daha formda görünmesini sağlamak için estetik ve plastik cerrahlar tarafından yapılan ameliyatlara kalça (popo) estetiği denir. Özellikle popo bölgesinin estetik, yuvarlak ve dolgun bir görünüme sahip olmasını isteyen kadınların tercih ettiği ameliyat türüdür.Kalça (Popo) Estetiği Niçin Yapılır?

Popo bölgesinde oluşan tüm deformetileri örneğin büyük ve geniş popo sorunlarını çözüme kavuştururken, küçük ve bozuk şekilli popoların da daha dolgun, dik ve yuvarlak bir şekle dönüşmesine olanak sağlamaktadır.Dünyada erkekler üzerinde yapılan araştırmaların sonuçlarına göre basen ve kalça bölgesi kadın vücudunun güzel görünmesini sağlayan en önemli bölgeler olarak kabul görmektedir. Dik, diri ve yuvarlak görünümlü bir popoya sahip olmak her kadının içsel önemli arzularından biridir. Bu sebeple kalça estetiği, popo bölgesinde oluşan tüm deformetileri örneğin büyük ve geniş popo sorunlarını çözüme kavuştururken, küçük ve bozuk şekilli popoların da daha dolgun ve yuvarlak bir şekle dönüşmesine olanak sağlamaktadır.

Kalça ve popo bölgesinin daha şekilli ve seksi bir görünüme kavuşmasını sağlayan estetik operasyonlar, bireylerin özgüvene kavuşması adına da oldukça önemlidir.

Kalça estetiği genel anlamda bel, basen ve kalça bölgesine yapılan çeşitli uygulamaları kapsamaktadır. Fakat bu estetik işlemlerdeki ortak amaç,

▬ Poponun şekillendirilmesi,
▬ Fazlalıkların atılması,
▬ İnce ve fit bir görünüm elde edilmesi,
▬ Estetik görünüm kaygılarının giderilmesidir.


Kalça (Popo) Estetiği Hangi Yöntemlerle ve Nasıl Yapılır?

Kalça ve popo estetiği bireylerin yaşadıkları sorunlara göre farklı uygulamalar gerektirmektedir. Her biri farklı yöntemlerle ve değişik tekniklerle yapılan estetik operasyonlarının türü, uzman hekim tarafından yapılan ön kontrollerde belirlenmektedir.

En Fazla Talep Gören Kalça Estetikleri Nelerdir?

✧ Kalça dikleştirme
✧ Kalça küçültme
✧ Kalça büyütme ve şekillendirme

Kalçalar için planlanan estetik işlemleri, hastaların fiziksel sağlık durumlarına ve beklentilerine göre belirlenmektedir. Örneğin kalça estetiğine, popo ve basen bölgesinin inceltilmesi yani gereğinden büyük poponun küçültülmesi amacıyla başvurulursa Liposuction yöntemi kullanılarak popo içerisindeki fazla yağların alınması sağlanır. Uygulama sırasında popo içerisinde bulunan yağlar alındıktan sonra kalçayı dik bir görünüme kavuşturmak için süt bölgeler yağ enjeksiyonlarıyla desteklenir. Çıkan yağın yeterli olmaması halinde bölgeye silikon malzeme enjekte edilerek istenilen form elde edilir.Popo bölgesinin büyük ve dik olmasının sağlanması amacıyla da yağ enjeksiyonu ve popo implantı teknikleri kullanılır. Küçük kalçalara dolgun görünüm vermek için popo protezleri kullanılırken, daha az hacim gerektiren bir popo için yağ enjeksiyonuyla fazla olan bölgeden alınan yağların kalçaya enjekte edilmesiyle çözüm üretilmektedir. Ancak bunların hepside deformasyonun türüne göre plastik cerrahınız ile karar verilecek operasyonlardır.

Kalça ve popo estetiği daha önce kilolu olup da, kilo verdikten sonra popo bölgesinde sarkmalar oluşan bireylere de uygulanmaktadır. Böyle durumlarda sarkan deri cerrahi müdahale yöntemleriyle alınmaktadır. Ayrıca popo estetiğini kusursuz bir şekilde sağlamak adına kalça bölgesi yukarılara çekilmek suretiyle de dik ve diri bir popoya sahip olunması mümkündür.


Kalça Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerde, estetik merkezi ve kliniklerinin internet sitelerinde kalça estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir. Bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın kalça estetiği fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için öncelikle hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirmesi gereklidir.

Şükrü Yazar Klinik İletişim
Kalça estetiğiyle ilgili tüm soru, talep ve ihtiyaçlarınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar ile görüşmek için ve randevu almak için iletişim sayfasındaki klinik telefon numaralarını arayabilir, info@sukruyazar.com.tr mail adresine mesaj gönderebilir ya da online durumlarında canlı destek hattını kullanabilirsiniz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR