HYDRAFACIAL MD
26.612 görüntülenme
1900 beğeni
Puan 5.00/5

Randevu Talebi

WhatsApp Destek: +90(541) 334 3484

Estetik FİYATLARI
Anasayfa / Hydrafacial

Hydrafacial

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar ile Hydrafacial işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Arestetik Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?
Nemini ve elastik yapısını kaybetmiş, sivilcelenmiş, lekelenmiş ve pürüzlü olan cildin temizlenmesi, yenilenmesi, nemlendirilmesi ve antioksidan korumanın yapılması gibi işlemlerin tamamını içeren kombine bir medikal bakım uygulamasına Hydrafacial denmektedir. Özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan Hydrafacial, dünya genelinde cilt yenilemesinde ve tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya koyar. 2015 yılının alanında en iyi teknolojisi seçilerek popülerliğini arttırmıştır. Diğer sistemlere göre oldukça güvenli bir teknoloji olan bu işlem, cildin son derece hızlı bir şekilde yenilenmesine olanak sağlamaktadır. Estetik dünyasının vazgeçilmez bir unsuru haline gelen hydrafacial cilt bakımı, üstün vortex teknolojisi sayesinde cilde hasar vermeden tedavi ettiği için gün be gün daha fazla rağbet görmektedir.

Hydrafacial Kimler İçin Uygundur?
Her yaş grubuna uygulanan hydrafacial, sayısız cilt probleminin tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle;

→ Kırışıklıkların azaltılması,
→ Elastikiyet kaybının ortadan kaldırılması,
→ Cildin sıkılaştırılması,
→ Siyah noktaların yok edilmesi,
→ Akne tedavisi,
→ Ciltteki fazla yağın giderilmesi,
→ Güneş lekelerinin gitmesi,
→ Genel bir cilt bakımının yapılması,
→ Cilt tonu düzenlenmesi,
→ Cildin canlandırılması,
→ Tıkalı ve geniş gözeneklerin giderilmesi gibi sayısız çözüme ihtiyacı olan herkes için hydrafacial cilt bakımı en ideal uygulamadır.

Hydrafacial Hangi İşlemleri İçerir?
Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama olan Hydrafacial, cilt problemlerine karşı birçok sorunun çözülmesinde öncü bir prosedürdür. Hydrafacial uygulaması çok sayıda işlem ile geniş kapsamlı bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir:

→ Vakum sistemi ile cilt derinlemesine temizlenir.
→ Vakum ve sıvı eşliğinde yapılan peelingin ardından tahriş etmeden cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır.
→ Ciltteki sorunlara göre özel serumlar uygulanır.
→ Özel dizaynı ile nemlendirici solüsyonlar ve antioksidanlar cilde uygulanır.
→ Led terapi tedavisi ile sivilceleri ve akneleri oluşumuna neden olan bakteriler ortadan kaldırılır. Ayrıca kırmızı led tedavisi ile cilt sıkılaştırılır.

Ortalama yarım saat süren uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi için cildin ihtiyacına göre ayda bir kez olmak üzere 4 ile 6 seans arasında gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca sonrasında 6 ayda bir yapılan bir bakım ile cildin tazeliği ve canlılığı korunur. Ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadığı için uygulama sonrasında hemen günlük hayata geçiş sağlanabilir. Uygulama her mevsim rahatlıkla gerçekleştirilir. Hydrafacial sayesinde cilt, kışın soğuk havanın neden kuruluktan ve nem kaybından, yazın ise güneşin zararından korunur. Uygulama sonrasında yapılması ve dikkat edilmesi gereken özel bir husus yoktur. Ayrıca herhangi bir yan etkisi bulunmayan en mükemmel teknoloji örneklerinden biri olarak karşımıza çıkan Hydrafacial, kendine önem veren ve cildini seven kişiler için en ideal uygulamaların başında yer almaktadır.


Hydrafacial Merak Edilenler

Sizden gelen soruların cevaplarını sizler için derledik.


Hydrafacial işleminde ideal olan uygulama haftada bir olmak üzere 4 ve 6 seanslık kürlerdir. Sonrasında daha iyi sonuçlar elde edilmesi için ayda 1 seans yeterli olacaktır.


Hydrafacial klasik cilt bakımından oldukça farklıdır. Bu uygulamada cilde buhar verilerek herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz. Bu nedenle cildin tahriş olması gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca “Vortex” adıyla bilinen özel bir teknolojiye sahip olan başlığı sayesinde, cilde basınçla püskürtme yapılır. Böylece cilt derinlemesine temizlenerek ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılır.

Mikro düzeyde cildin soyulma işlemi gerçekleştirilerek tıkalı gözenekler açılır. Böylece açılan bu gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin beslenmesi sağlanır. Özel serumlar ve Led Terapi sistemleri sayesinde ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar tedavi edilir. Ayrıca mavi ışık ile bakteriler ortadan kaldırılarak porlar temizlenir. Alanında en modern teknoloji olarak bilinen Hydrafacial, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan tek cilt bakım cihazıdır. Bu durum başarısının en büyük kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.


Hiçbir yan etkisi olmayan Hydrafacial uygulamasında, sonrasında da dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur.


Cilt problemlerine bağlı olara her yaş grubuna uygulanabilir. Ancak çoğunlukla orta yaş ve üzeri kişilerde elastikiyet kaybına karşı serumlar kullanılırken, gençlerde ise sivilce ve yağlanmaya karşı serum yanı sıra led ışınlar da kullanılır.

Blog


Estetik hakkında merak edilen tüm detaylar için yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler a...

24.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Nedir, Ne İçin Tercih Edilir? İlerleyen yaş ve çevresel faktörler nedeniyle vücutta deği...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki derisinin deformetisini gidermek için ...

09.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir? Kaynar su, elektrik, alev ya da kimyasal maddeler sebebiyle vücutta oluşan cilt tahribatına yanı...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir? Kadınlar, hayatının her döneminde genç ve bakımlı görünmek ister. Ancak yirmil...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR