HYDRAFACIAL MD
28.954 görüntülenme
4242 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Hydrafacial

Hydrafacial

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar ile Hydrafacial işlemleriyle ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Hydrafacial Nedir?

Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama olan Hydrafacial, cilt problemlerine karşı birçok sorunun çözülmesinde öncü bir medikal cilt bakım prosedürüdür. Özellikle yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanır.Hydrafacial Ne İşe Yarar?

Kırışıklıkların azaltılmasında, cildin sıkılaştırılmasında, akne tedavilerinde, siyah noktaların yok edilmesinde ve güneş lekelerinin giderilmesinde kalıcı, güvenilir ve acısız bir uygulamadır. Elastik yapısını kaybetmiş, sivilcelenmiş, lekelenmiş ve pürüzlü olan cildin temizlenmesi, yenilenmesi, nemlendirilmesi ve antioksidan korumanın yapılması gibi işlemlerin tamamını içeren kombine medikal bakım Hydrafacial estetik teknolojisiyle yapılmaktadır.

Hydrafacial Niçin Tercih Ediliyor?

Estetik dünyasının vazgeçilmez bir unsuru haline gelen Hydrafacial cilt bakım tedavisi, üstün Vortex teknolojisi sayesinde cilde hasar vermeden hedeflenen cilt görünümüne ulaşmada başarılı sonuçlar sağladığı için günümüzde dünyada en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalardan biridir.

Hydrafacial Kimler İçin Uygundur?

Her yaş grubuna uygulanan hydrafacial, sayısız cilt probleminin tedavisinde mükemmel sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle;

→ Kırışıklıkların azaltılması,
→ Elastikiyet kaybının ortadan kaldırılması,
→ Cildin sıkılaştırılması,
→ Siyah noktaların yok edilmesi,
→ Akne tedavisi,
→ Ciltteki fazla yağın giderilmesi,
→ Güneş lekelerinin gitmesi,
→ Genel bir cilt bakımının yapılması,
→ Cilt tonu düzenlenmesi,
→ Cildin canlandırılması,
→ Tıkalı ve geniş gözeneklerin giderilmesi

gibi sayısız çözüme ihtiyacı olan herkes için hydrafacial cilt bakımı en ideal uygulamadır.

Hydrafacial Hangi İşlemleri İçerir?

Kalıcı, güvenilir, acısız ve hızlı bir uygulama olan Hydrafacial, cilt problemlerine karşı birçok sorunun çözülmesinde öncü bir prosedürdür. Hydrafacial uygulaması çok sayıda işlem ile geniş kapsamlı bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemler şu şekilde sıralanabilir:

→ Vakum sistemi ile cilt derinlemesine temizlenir.
→ Vakum ve sıvı eşliğinde yapılan peelingin ardından tahriş etmeden cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlanır.
→ Ciltteki sorunlara göre özel serumlar uygulanır.
→ Özel dizaynı ile nemlendirici solüsyonlar ve antioksidanlar cilde uygulanır.
→ Led terapi tedavisi ile sivilceleri ve akneleri oluşumuna neden olan bakteriler ortadan kaldırılır. Ayrıca kırmızı led tedavisi ile cilt sıkılaştırılır.

Ortalama yarım saat süren uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi için cildin ihtiyacına göre ayda bir kez olmak üzere 4 ile 6 seans arasında gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca sonrasında 6 ayda bir yapılan bir bakım ile cildin tazeliği ve canlılığı korunur. Ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadığı için uygulama sonrasında hemen günlük hayata geçiş sağlanabilir. Uygulama her mevsim rahatlıkla gerçekleştirilir. Hydrafacial sayesinde cilt, kışın soğuk havanın neden kuruluktan ve nem kaybından, yazın ise güneşin zararından korunur. Uygulama sonrasında yapılması ve dikkat edilmesi gereken özel bir husus yoktur. Ayrıca herhangi bir yan etkisi bulunmayan en mükemmel teknoloji örneklerinden biri olarak karşımıza çıkan Hydrafacial, kendine önem veren ve cildini seven kişiler için en ideal uygulamaların başında yer almaktadır.

Hydrafacial Uygulama Fiyatları Ne Kadar?

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde ameliyatsız estetik uygulaması olan HydraFacial işlemlerinin fiyatlarını belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan resmi sağlık kuruluşlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarda canlı destek hattından "2020 Hydrafacial fiyatları ne kadar, 2020 Hydrafacial işlemi için randevu almam gerekiyor mu?" gibi tüm sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın asistanlarına ileterek hemen bilgi alabilirsiniz.


Hydrafacial Merak Edilenler

Sizden gelen soruların cevaplarını sizler için derledik.


Hydrafacial klasik cilt bakımından oldukça farklıdır. Cilde buhar verilerek herhangi bir sıkma işlemi yapılmaz, bu nedenle cildin tahriş olması gibi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca “Vortex” adıyla bilinen özel bir teknolojiye sahip olan başlığı sayesinde cilde basınçla püskürtme yapılır. Böylece cilt derinlemesine temizlenerek ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılır.

Mikro düzeyde cildin soyulma işlemi gerçekleştirilerek tıkalı gözenekler açılır. Böylece açılan bu gözeneklere antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin beslenmesi sağlanır. Özel serumlar ve Led Terapi sistemleri sayesinde ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar tedavi edilir. Ayrıca mavi ışık ile bakteriler ortadan kaldırılarak porlar temizlenir. Alanında en modern teknoloji olarak bilinen Hydrafacial, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) onayı alan tek cilt bakım cihazıdır. Bu durum başarısının en büyük kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.


Hydrafacial işleminde ideal olan uygulama haftada bir olmak üzere 4 ve 6 seanslık kürlerdir. Sonrasında daha iyi sonuçlar elde edilmesi için ayda 1 seans yeterli olacaktır.


Cilt problemlerine bağlı olara her yaş grubuna uygulanabilir. Ancak çoğunlukla orta yaş ve üzeri kişilerde elastikiyet kaybına karşı serumlar kullanılırken, gençlerde ise sivilce ve yağlanmaya karşı serum yanı sıra led ışınlar da kullanılır.


Hiçbir yan etkisi olmayan Hydrafacial uygulamasında, sonrasında da dikkat edilmesi gereken özel bir durum yoktur.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR