H-100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

73.249 görüntülenme
10008 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / H100 Aşısı

H100 Aşısı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile H100 Aşısı işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

H100 Aşısı (Gençlik Aşısı)

Nem kaybı, kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak amacıyla cildin nemini artırarak cilde ihtiyacı olan mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi yapı taşlarının enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bir estetik işlemidir. Bu tedavi yöntemiyle ihtiyaçları karşılanan cilt, çok daha elastik, canlı ve genç bir görünüm kazanır.Gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde çok sayıda anti-aging tedavisi bulunur. H100 aşını diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği içerisindeki hyalüronik asit ve mannitol maddeleridir. Hyalüronik asit cilt dokularının ömrünü uzatırken, mannitol ise ödem sökücü etki yaratır. Ayrıca aşı, cildin ihtiyacı olan vitamin, peptit, mineral, aminoasit gibi diğer yapı taşları da içerir.


H100 Aşısının Faydaları Nelerdir?

Dünya genelinde anti-aging tedavisi için sıklıkla kullanılan H100 aşısının çok sayıda faydası vardır. Yaşamınızda aşağıdaki sorunlardan herhangi birisiyle kendinizi kavga içerisinde görüyorsanız sizi mutlaka Nişantaşı’nda bulunan Şükrü Yazar kliniğine bekliyoruz.

▬ Hyaluronik asit sayesinde dokunun ömrü uzar.
▬ Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan kırışıklıkları yok eder.
▬ Deriye daha sıkı ve diri bir görünüm kazandırır.
▬ Ciltteki hücrelerin çok daha hızlı yenilenmesini sağlar.
▬ Deri altındaki kas dokularını uyararak derinin sarkmasını engeller.
▬ Cildin elastikiyetini artırır.
▬ Cildin su tutmasını ve nemlenmesini sağlar.
▬ Cildin kendi kendini onarma yetisini hızlandırır.
▬ Cildin yaşlanmasını geciktirir.


H100 Aşısı (Gençlik Aşısı) Nasıl Uygulanır?

Anti-aging yöntemlerinden biri olan H100 aşısı, kişiye özel olarak hazırlanır ve uygulanır. Bu nedenle aşıyı yaptırmak isteyen kişiye alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından analiz yapılır. Böylece seansın sayısı ve aralığı belirlenir. Bu süreçte beklentiler doktorla detaylı bir şekilde konuşulmalı ve sonuçlara dair gerçekçi bilgiler alınmalıdır.

H100 aşısı için öncelikle aşının yapılacağı yer temizlenerek lokal anestezi uygulanır. Ardından hedeflenen bölgedeki cildin altına aşı enjekte edilir. Enjekte işlemi 1’er cm ara ile uygulamanın yapılacağı bütün bölgeye deri içine gerçekleştirilir. Bu işlem için çok ince iğneler kullanılır. Bu nedenle acı veya ağrı neredeyse hiç hissedilmez. İşlem yapılan bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterse de uygulama genellikle yaklaşık yarım saat sürmektedir.H100 aşısı sonrası, sonuçların daha etkili olması için bazı konularda dikkatli davranmak önemlidir. Bunlar şu şekildedir:

● İlk 24 saat boyunca spordan kaçınılmalıdır.
● Bir süre sauna ve hamam gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır.
● Güneş ışığından kaçınılmalıdır.
● Aşı yapılan bölgeye buz uygulanmalıdır.
● Sırt üstü yatılmalıdır.
● Bol su tüketilmelidir.
● İçki ve sigara bırakılmalı ya da azaltılmalıdır.


H100 Aşısının Fiyatları Ne Kadar?

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik klinik ve merkezlerinin web sitelerinde H100 aşısı fiyatlarını belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulandığını tarafınıza bildirmek isteriz. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın H100 aşısı fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için ilgili hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirmesi gereklidir.

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "H100 aşısı fiyatı ne kadar, işlemler için neler gerekli ve süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla H100 gençlik aşısı işlemleriyle ilgili görüşmek istediğinizi belirterek randevu talep edebilirsiniz.


H100 Aşısı Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ H100 cilt aşısı uygulamasının neredeyse hiçbir yan etkisi yoktur. Alerjik reaksiyona neden olabilecek herhangi bir içeriğe sahip değildir. Alanında uzman ve deneyimli kişi tarafından yapıldığı sürece oldukça güvenli ve sağlıklı bir uygulamadır. Hassas kişilerde kısa süreli kızarıklık ya da hafif şişlik olabilir. Bu durum bir iki gün içerisinde kendiliğinden yok olur.


▬ H100 aşısı kullananlar, uygulama sonrasında aşının etkisini hemen fark ederler. Cildin yapılanması ve hacim kazanması anında etkisini gösterir ve cilt canlılık ve parlaklık kazanmaya başlar. Gözle görülür etki ortalama 15 gün içerisinde kendini gösterir. Yeterli su tüketimine ve dengeli beslenmeye özen gösterildiği sürece aşının etkisi çok uzun süre devam eder.


▬ Uygulamanın sıklığına ve cildin yapısına bağlı olarak seanslara doktor tarafından karar verilir. H100 aşısı kişiye özel bir tedavi yöntemidir. Ancak genel olarak genç ciltlerde 2 seans, orta yaşlı ciltlerde 2 veya 3 seans 14 ya da 21 gün aralıklarla uygulanır. Yıpranmış ciltlerde ise seans sayısı 3 ile 5 arasında değişmekte olup 7 ile 14 gün arasında bir sürede uygulanır.


▬ H100 aşı tedavisi cildinin daha canlı ve parlak olmasını isteyen herkes tarafından tercih edilebilir ve bir yaş sınırı yoktur. Ancak insanlarda 30'lu yaşlardan sonra cildin nem kaybı daha fazla artmaya başladığı için ince kırışıklıkların tedavisinde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR