Prof. Dr. Şükrü YAZAR ile Göz Kapağı Estetiği

59.817 görüntülenme
7631 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Yüz Estetiği / Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile Blefaroplasti - Göz Kapağı Estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşlanmayla birlikte göz çevresinde ortaya çıkan deformeler (sarkmalar - gevşemeler), kalıtsal nedenler ya da genç yaşlarda gözlerin aşırı yorulmasına bağlı olarak oluşan göz kapaklarındaki bollaşma ve torbalanmaların estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından düzeltilmesi işlemi göz kapağı estetiği olarak adlandırılır ve bu işleme tıp dilinde Blefaroplasti denilmektedir.

Göz çevresinin çok ince derili ve hareketli olması nedeniyle de ilerleyen yaşlarda kişilerde cilt kırışıklıklarının yaşanması olağan durumunu ortaya çıkarmaktadır. Bu durumu yaşayan yani yaşını kabul etmek istemeyen orta yaş üstü kişiler ve aynada kendisine baktığı zaman göz çevrelerinde gördüğü kırışıklıkları yadırgayan tüm kişiler, yüzlerinde gördükleri bu deformeleri yok ederek kendilerini daha iyi hissetmek için çareyi ► uzman estetik doktorları ve kliniklerinde aramaktadırlar.Estetik Göz Kapağı Ameliyatı Niçin ve Kimlere Yapılır?

Göz kapağındaki kırışıklıklar ve sarkmalar özellikle gözaltı torbaları varsa kişinin yorgun ve çökmüş görünmesine neden olur. Yaşlılık belirtisi daha çok üst göz kapaklarında kendini gösterir. Ayrıca göz kapağındaki derinin fazlalığı kişinin görüntüsünü olumsuz etkiler. Hafif olan kırışıklıklar dolgu maddeleriyle düzeltilebilirken doku sarkması ve derin kırışıklıklar söz konusu olduğunda cerrahi operasyon kaçınılmaz hale gelmektedir.

Estetik göz kapağı ameliyatları uzman doktorlar tarafından genellikle 35-70 yaş aralığındaki kişilere önerilmektedir. Bu ameliyat, hastalara çok daha genç bir görünüm kazandırmak için yapılır ancak genetik faktörler nedeniyle göz kapağında problemler yaşayan kişiler içinde uygulanmasında sakınca yoktur.


Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyonun üst göz kapağına yapılması planlanıyorsa lokal anestezi altında işlem gerçekleştirilebilir. Böyle bir durumda ameliyat süresi 40-60 dakikadır. Hastanın göz kapağından çıkarılacak deri ve kas miktarı ameliyat öncesinde doktor tarafından belirlenir. Daha önce belirlenen ve yok edilmesine karar verilen göz kapağındaki kırışık olan deri, göz kapaklarının kat çizgilerine gerektiği kadar gizlenir. Planlandığı kadar deri ve kas da bu işlemler sırasında çıkartılır. Böylece göz kapağında uygun gerginlik sağlanır.

Göz kapağı estetik işlemlerinde alt göz kapaklarına da işlem yapılacaksa, hasta kirpiklerinin hemen altından kesi yapılır ve alt göz kapağı derisi kasla birlikte kaldırılır. Nadir de olsa yağ yastıkçıklarının küçültülmesi gerekebilir. Yağın göz çukuru kenarına yayılması sayesinde genellikle gözaltında oluşan çöküklük düzeltilir ancak yeterli olmadığı durumlarda yağ enjeksiyonu uygulaması da ameliyat işlemlerine eklenebilir.


Göz Kapağı Estetiği Öncesi-Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
▬ ▬ ▬ ▬ ▬ ▬

✓ Estetik Göz Kapağı Ameliyatı Öncesi
Göz kapağı estetik ameliyatından önceki on gün boyunca hastanın kan sulandırıcı aspirin ve benzeri ilaçlar kullanmaması gerekir. Bu süreçte kan sulandırıcı etkisi olan yeşil çay gibi bitkisel takviyelerden ve E vitamininden de uzak durulmalıdır. Ayrıca iyileşme sürecini hızlandırmak için sigara kullanımına ara verilmelidir. Göz kapağı estetiği ameliyatlarını olumsuz etkileyebilecek rahatsızlıklar varsa bunlar muhakkak doktorla konuşulmalıdır. Özellikle göz tansiyonu, hipertansiyon, tiroit hastalığı ve göz kuruluğu gibi rahatsızlıklar bu ameliyat için risk arttırıcı durumlardır.

✓ Estetik Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası
Göz kapağı estetik ameliyatı sonrası hasta, göz kapaklarına pansuman yapıldıktan birkaç saat sonra evine gidebilir. Sonrasında 1-2 gün göz kapağı ve çevresinde şişlik olur. Şişliklerin ve morlukların azalması için buz tedavisi uygulanması faydalıdır. Ayrıca birkaç gün ağrı da yaşanabilir, bu nedenle doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Göz kurumasını engellemek için ise hastanın göz damlası kullanılması gerekir. Göz kapağı estetiği olan kişilerin ortalama bir hafta kadar evde dinlenmesi gerekir. Sonrasında hasta günlük hayatına geri dönebilirler. Ayrıca bir hafta boyunca da hastanın sırt üstü yatması gereklidir. Genellikle dikişler 5-7 gün sonra alınır. Ameliyattan iki hafta sonra da hastadaki şişlikler ve morluklar tamamıyla ortadan kalkar. Birkaç hafta güneş ışığına karşı hassasiyet durumu oluşabilir. Bu nedenle hastaya çok güneşli havalarda doktor tarafından güneş gözlüğü takılması tavsiye edilir.


Göz Kapağı Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik klinikleri ve tedavi merkezlerinin, hastanelerin vb. resmi sağlık kuruluşların web sitelerinde göz kapağı estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasaktır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın estetik göz kapağı ameliyatlarıyla ilgili fiyat bilgisi verebilmesi için hastanın mevcut sağlık durumunu, şikayetlerini ve beklentilerini analiz ederek muayene etmesi gereklidir.

İstanbul Avrupa Yakası Estetik Merkezi
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "göz kapağı estetik fiyatları ne kadar, 2019 yılında göz kapağı ameliyatının ortalama fiyatları nedir" vb. gibi merak ettiğiniz tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilirsiniz.


▬ Her ameliyatta olduğu gibi göz kapağı estetiği ameliyatında da bazı riskler mevcuttur. Ancak bunlar oldukça nadir görülen komplikasyonlardır.

■ Kanama,
■ Enfeksiyon,
■ Yara açılması,
■ Aşırı belirgin yara izi gibi durumların oluşması,

Ayrıca alt göz kapağı estetiği yaptıran hastaların bazılarında göz kapağının aşağı çekilmesi gibi bir durum yaşanılmaktadır. Geçici olan bu durum düzelmediği zaman ikinci bir cerrahi operasyon işlemi gerekli olabilmektedir. Hastalarda ameliyat sonrası kas zayıflaması veya genetik unsurlar nedeniyle meydana gelen göz kapağı düşüklüğü sorunu, plazma enerjisiyle ameliyatsız olarak da doktorlarca düzeltilebilmektedir.


▬ Ameliyatsız göz kapağı estetiği tek seanslıktır. Uygulanan estetik işlem, su buharı ve azotun yüksek enerji vasıtasıyla plazma enerjisine dönüştürülmesi işlemidir. Bu enerji, ciltteki lezyonları buharlaştırırken problemli dokuları yok ederek yeni dokuların oluşma sürecini başlatır.


▬ Göz kapağı düşüklüğü problemleri, kişilerin görüş kısıtlığına ve görme bozukluklarına neden olması sebebiyle yaşam kalitesini düşürmektedir. Göz kapağı estetiği, göz kapağı düşüklüğü yaşayan hastalar için hem estetik hem de sağlık açısından değerlendirildiğinde gerekli bir cerrahi prosedürdür diyebiliriz.


▬ Göz kapağı estetik uygulamasından sonra da yerçekimi kuvveti kişiyi etkilemeye devam edecektir. Ameliyatın etkileri kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Estetik göz kapağı ameliyatlarının etkisi hastanın göz kapağının yapısına ve sağlıklı yaşam standartlarına bağlı olarak bir kaç yıl da ömür boyu da sürebilir.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

El-Kol Cerrahisi

El & Kol Cerrahisi Nedir? İnsanların el, el bileği, dirsek ve kolunda meydana gelen tüm hastalıklar...

El-Kol Cerrahisi
Baş-Boyun Cerrahisi

Baş & Boyun Cerrahisi Nedir? Baş ve boyun bölgesinde kanser, iş kazaları ve ateşli silahlarla oluşa...

Baş-Boyun Cerrahisi
Çift Çene Ameliyatı

Çift Çene Ameliyatı Nedir? Kişilerin üst ve alt çenelerinde yapılan ortognatik cer...

Çift Çene Ameliyatı
Meme Küçültme

Meme Küçültme Estetiği Nedir? Kadınların vücutlarıyla orantısız bir büyükl&u...

Meme Küçültme

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR