Prof. Dr. Şükrü Yazar

13.547 görüntülenme
2503 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Boyun Estetiği / Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile gıdı estetiği (boyundan yağ alma) işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Gıdı Estetiği Nedir?

İnsan yüzünün çene altı boyun bölgesinde, kalıtımsal, yaşlılık ya da fazla kilo alınıp verilmesi gibi nedenlerle ortaya çıkmaya başlayan yağ dokusunun uzman plastik cerrahlar tarafından alınması ve gerek duyulması halinde de kalan derinin gerilmesi işlemlerine gıdı estetiği denir.
Halk arasında çene altı, gıdı olarak adlandırılır. Günümüzde çene altında meydana gelen yağlanma ve cilt sarkması gibi durumlar estetik cerrahi çözümlerle kolayca ortadan kaldırılabilmektedir. Ancak boyundan yağ alma yani gıdı estetiği ameliyatının mümkün olan en erken zamanda yapılması, yapılan müdahaleden alınacak sonucun %100 olumlu olmasına büyük katkı sağlar. Yani çene altı yağ dokusuna yapılan erken müdahaleler mükemmel sonuçlarla neticelenmektedir.

Gıdı Estetiği Niçin Yapılır?

Gıdı estetiği genellikle aşırı kilolu bireylerin hızlı kilo vermesi sonrasında oluşan sarkmalarının düzeltilmesi amacıyla yapılır. Yüzü gençleştirerek pürüzsüz bir görünüm kazandıran gıdı estetiği, yaşlanmanın etkilerine maruz kalan bireylere de uygulanmakta ve mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Gıdı estetiği birçok farklı sebebe bağlı olarak gereksinim haline gelen bir uygulamadır. Genellikle,

→ Yaşlanma,
→ Boyun ve yüz derisinde meydana gelen sarkmalar,
→ Yerçekimi etkisine bağlı olarak boyun ve çene bölgesindeki deformasyonlar
→ Genetik yatkınlık
→ Güneş ışığının etkileri
→ Sigara alışkanlığı gıdı estetiği yapılmasını gerektiren sebepler arasındadır.


Boyundan Yağ Alma (Gıdı Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi gıdı estetik ameliyatlarındaki en önemli husus, uygulamaya erken dönemlerde karar vermektir. Estetik ihtiyacı duyan bireylerin talepleri istikametinde yapılan boyundan yağ alma uygulamaları, estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından ameliyathane ortamında yerine getirilir. Gıdı sarkması veya yağlanmanın fark edildiği ilk dönemlerde yapılacak olan bu estetik işlemler, kalıcı sonuçların elde edilmesine olanak sağlar. Gıdı estetiklerinde öncesi ve sonrasında uzman doktor tarafından yapılması gerekenler büyük önem taşımaktadır.

▬ Gıdı estetiği hasta adına zor bir işlem midir?
Lokal anestezi altında yapılan işlemler oldukça kolay ve neredeyse sıfır risk altında yapılmaktadır. Son derece gelişmiş tekniklerle ve uzman cerrahlar eliyle yapılan uygulama sonrası, ses ve konuşma yetisinde de herhangi bir sorun oluşmaz.

▬ Gıdı estetiği sonrası ağrı yaşanır mı?
Estetik operasyon sonrası uzman hekim tarafından verilecek olan analjezikler, ağrının kontrol altında tutulmasını sağlar. Gıdı estetiğinde ameliyat sonrası ağrılı bir dönem yoktur.

Genel olarak lokal anestezi altında yapılan gıdı estetiğinde hasta, aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir. Estetik uygulamasını takip eden 10 gün içerisinde birey tamamen iyileşerek yaşam rutinine geri dönüş yapabilir. Ameliyat sonrası saç içerisinde veya kulak arkasında oldukça belirsiz küçük izler kalsa da kısa zaman içerisinde tamamen belirsiz bir hale gelir.


Gıdı Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik merkezi ve kliniklerinin web sitelerinde gıdı estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir. Bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca gıdı estetik alanındaki en iyi doktorlar, gıdı estetiği fiyatlarıyla ilgili net bilgileri ancak hastayı derinlemesine muayene ettikten sonra vermeyi uygun bulurlar.

Türkiye Plastik Cerrah
+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, info@sukruyazar.com.tr adresine e-mail göndererek, iletişim formu soru ilet alanını kullanarak ya da çevrimiçi durumlarında canlı destek hattını tercih ederek "gıdı estetiği fiyatları ne kadar, estetik gıdı operasyonlarının fiyatları nedir, 2019 yılı gıdı estetik ücretleri ne kadar" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın deneyimli asistanlarına sorarak en kısa sürede cevap alabilirsiniz.


▬ Vücut yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte, gıdı deformasyonu 30’lu yaşlarda başlar. İhtiyaç duyulması halinde 30-50 yaş arasındaki kişilerde uygulanması tavsiye edilmektedir.


▬ Estetik sonuçları uzun yıllar boyunca devam etmekle birlikte, bireylerin yaşama biçimleri ve alışkanlıkları boyundan yağ alma ameliyatının etki süresinde belirleyicidir. Estetik gıdı ameliyatı sonrası aşırı kilo alınması gibi durumlar bu ameliyatın etki süresini kısaltmaktadır.


▬ Gıdı estetik operasyonunun süresi hekimin uzmanlığı, kullanılacak estetik tekniği ve bireyin cilt yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama 1-2 saattir.


▬ Gıdı estetiğinin ameliyatsız yapıldığı uygulamalarda, radyofrekans dalgalarının cilde uygulanması durumu söz konusudur. Böylece gıdı toparlama ve germe işlemleri gerçekleşir. Bu uygulamada, cilt dokusu altına nüfuz eden radyo dalgaları bağ dokusunu yenileyerek derinin kendisini toparlaması sağlanır. Düzenli olarak yapılan birkaç seans sonrasında, bireyin çene altında gözle görülür bir toparlanma olduğu görülecektir. Genellikle 4 seanstan oluşan ameliyatsız gıdı germe uygulamalarında, gerek duyulması halinde yağlanma bölgelerinde yağ parçalama işlemleri öncelikli olarak yapılmaktadır.


▬ Smart-Lipo aletinin Lazer lipoliz uygulamasıyla yapılan gıdı estetiği, düzenli olarak yapılan diyet ve egzersizlere rağmen bir türlü gitmeyen yağlardan kurtulmayı sağlar. Lazer lipoliz uygulamasında vücutta belirlenen yağlar lazer ışınlarıyla parçalanmak suretiyle yok edilmektedir. Bu uygulamayla gıdı bölgesindeki yağlar parçalanırken, aynı zamanda da gıdı bölgesindeki cildin uyarılması sağlanarak bölgenin daha sıkı bir hale gelmesi mümkün olmaktadır.

Smart-Lipo aletinin kullanıldığı estetik işlemleri keşfetmek için tıklayınız.


▬ Diyet, düzenli bir hayat, kaliteli yaşam, spor ve egzersizler fazla kilolardan kurtulmak için ve özellikle kilo almamak için gereklidir. Ancak bunlar kişinin belli bölgelerinde oluşan fazla yağları tam olarak ortadan kaldıramaz. Bu gibi vücudun belli bölgelerinde oluşan yağlanmaları ortadan kaldırmak için uzman doktorlar tarafından tercih edilen Liposuction yöntemini keşfedin. ► Liposuction

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR