Prof. Dr. Şükrü Yazar

99.382 görüntülenme
6952 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Plastik Cerrahi / Genital Organ Onarımı

Genital Organ Onarımı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile genital organ onarımı işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Genital Organ Onarımı Nedir?

Erkeklerde kaza, yanma, kopma gibi dış etkenlerle penisin kaybedilmesi, kadınlarda vulva (kadın dış genital bölgesi) kanseri tedavisinde tümörün çıkarılması sonucu oluşan doku hasarları ve yeni doğan erkek çocuklarda görülebilen halk arasında peygamber sünneti olarak bilinen doğumsal bir bozukluk olan çocuk penis (Hipospadias) anomalisi sorunlarının Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorlar tarafından düzeltilmesi işlemlerinin tümü genital organların onarımını tanımlamaktadır.

✓ Vajina Onarımı
Vulva (kadın dış genital bölgesi) kanserlerinde tümörün çıkarılması sonucu geniş doku hasarları oluşmaktadır. Kadınlarda vulva kanseri ve doğuştan vulva eksikliğinin olduğu durumlarda mikrocerrahi yöntemlerle vajina onarımı tedavisi uygulanmaktadır.

✓ Penis Onarımı
Erkeklerde dış etkenlerle gelişen kazalar sonucu penisin kaybedilmesi durumlarında kol veya bacaktan, kemik de içerecek şekilde transfer edilen dokularla yeniden penis oluşturulabilmektedir. Penis onarımı insan vücudunun kol ya da bacak bölgesinden oluşturulduğu durumlarda aynı evrede ya da ikinci evrede organa bir mutluluk çubuğu ilave edilerek hastaya cinsel ilişki fonksiyonu da kazandırılabilmektedir.

✓ Çocuk Penisi (Hipospadias) Anomalisi Onarımı
Çocuklarda gelişimin duraklamasına ait nedenlerden dolayı oluşan endokrinolojik, enzimatik ya da peniste lokal doku anomalisi ve doğumsal bir genital patoloji olan "Hipospadias" durumu, cerrahi onarım ameliyatlarının içinde MAGPI-Mathieu teknikleri tedavi sonuçları itibariyle en çok tercih edilen uygulamalardır. Efdal cerrahi tekniklerle bu ameliyatlardaki komplikasyon oranları çok düşük duruma gelmiştir.


Genital Organ Onarımı Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, tedavi ve estetik merkezlerinin web sitelerinde erkek-kadın-çocuk genital organ onarımı fiyatlarını belirtmeleri yasaktır. Bu kurala uymayan resmi kurumlara cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın genital organ onarımı fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için hastanın mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, genital bölge şikayetlerini ve beklentilerini objektif olarak değerlendirerek hastayı muayene etmesi gereklidir.

Plastik Cerrahi Uzmanı
İstanbul Nişantaşı'nda bulunan Şükrü Yazar Estetik Kliniği'ni ☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarından arayarak "çocuklarda, erkeklerde ve kadınlarda genital organ onarımı uygulamalarının fiyatları nedir" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi isteyebilir ve ilgili uzman doktorla görüşmek istiyorum diyerek randevu talep edebilirsiniz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR