Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Blog


Estetik hakkında merak edilen tüm detaylar için yazılar

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

24.05.2019 / Prof. Dr. Şükrü YAZAR

Erkekler için uygulanan en popüler estetik cerrahi işlemler nelerdir? Erkeklerin en çok yaptırdığı estetikleri keşfedin.

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir?
Estetik bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler artık sadece kadınlar değildir. Günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar daha iyi bir görünüme sahip olmak için estetik cerrahiyi araştırarak kendilerini yenilemek adına önemli adımlar atıyor.

Genetik faktörler, stresli ve zor yaşam şartları, kötü beslenme ve ilerleyen yaş gibi birçok nedenle vücutlarında oluşan yaşlılık ve yıpranmışlık belirtilerinden kurtulmak isteyen birçok erkek, zamanı etkili bir şekilde geriye almanın yollarını arıyor. Bu nedenle günden güne plastik cerrahi erkekler için de cazip hale gelmektedir. Daha genç ve güzel görünmek için artık sayısız seçenek bulunmaktadır. Sadece cerrahi işlemler değil, ayrıca bıçak altına yatmadan cilt tonunu düzenleyen ve görünümü geliştiren birçok prosedür mevcuttur. Günümüzde erkeklerin yaptırdığı estetikler ve diğer uygulamalar eskiye nazaran gittikçe çeşitlenmektedir.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetikler

✦ Dermal Dolgu ve Kırışıklık Karşıtı Enjeksiyonlar
Hızlı çözüm arayanlar için dermal dolgu ve kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar oldukça idealdir. Bu tür işlemler anında sonuç vererek yüzdeki yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır ve en derin kırışıklıkların görünümünü azaltır. Daha genç ve dinamik görünmek isteyen erkekler tarafından oldukça rağbet gören bu işlemler, sonuçları çabuk görmek isteyen kişiler için vazgeçilmezdir.Dermal dolgu ile kırıklıklardaki derin kıvrımlar doldurularak yanaklar yeniden şekillendirilir. Ayrıca gözaltındaki çökük bölgelerin doldurulması için de kullanılır. Bu tür dermal dolgu işlemlerinin etkisi dolgu maddesinin içeriğine ve niteliğine göre 6 ay ile 5 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu işlemlerin kesinlikle klinik ortamlarda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Kırışıklık önleyici enjeksiyonlar ise doğrudan belirgin olan kırışıklıklara neden olan kaslara enjekte edilir. Böylece bu bölgedeki kaslar felç olarak yaklaşık 4 ay süresince kırışıklıkları ortadan kaldırır. Bu tür enjeksiyonlar klinik ortamda birkaç dakika gibi kısa sürede uygulanabilir. Ancak alanında uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilecek bir işlem, kişiye telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir. Bu nedenle kesinlikle sertifikalı bir plastik cerrahtan yardım almak önemlidir.

✦ Rinoplasti
Herhangi bir nedenle kırılmış ya da yüzünüzle uyumlu olmayan şekildeki burna sahip olan kişilerin bir ömür bu şekilde yaşama zorunluluğu yoktur. Rinoplasti ameliyatıyla şekil bozukluğu düzeltilerek, nefes almayı zorlaştıran kemik ya da kıkırdak eğrilikleri düzeltilir.
Bir hafta gibi kısa sürede kişi günlük hayatına dönebilir. Bu nedenle erkek estetik burun ameliyatları sıklıkla tercih edilen bir plastik cerrahi işlemdir.

✦ Boyun Germe
İlerleyen yaşla birlikte boyun bölgesindeki cilt yumuşayarak sarkar. Ayrıca gıdının görünümü de oldukça belirgin hale gelir. Özellikle erkeklerde çok rahatsız edici olan bu durum, gömleklerinin yakalarını kapatma konusunda bile problem yaratır ve kişiyi demoralize eder.
Boyun germe ameliyatı ile fazla deri ve yağ dokusu alınır. Böylece çok daha gergin ve pürüzsüz bir boyuna sahip olan erkekler yeni görünümleri sayesinde iyi hisseder. Ortalama iki saat süren bu ameliyat sonrasında hasta bir hafta içerisinde günlük hayatına geri dönebilir.

Liposuction
İnatçı yağlar sadece kadınlar için değil ayrıca erkekler için de büyük bir baş belasıdır. Bazen çok çaba gösterilmesine rağmen birikmiş yağ dokularından kurtulmak mümkün değildir. Böyle zamanlarda en çok başvurulan işlemler arasındaki liposuction, bu inatçı yağlardan kurtulmak için hızlı ve etkili bir yöntemdir. Böylece hasta hem yağlardan kurtulur hem de şekilli bir vücuda sahip olma şansını elde eder. Cildin altına sokulan kanüller yardımıyla yağ dokularına yüksek basınç verilir. Böylece parçalanan yağlar vakumla çekilir ve vücuttan dışarı atılır.

Erkekler İçin Estetik Fiyatları ne Kadar?

Öncelikle Sağlık Bakanlığı onaylı estetik klinik ve merkezlerinin web sitelerinde estetik fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir ve cezai müeyyideleri vardır. Bu sebeple erkeklerin ihtiyaç duyduğu estetik işlemleriyle ilgili fiyatları buradan söyleyebilmek maalesef mümkün değil. Ayrıca ilgili erkek hastaya estetik uygulama ve fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmek için uzman doktorun hasta şikayetlerini ve beklentilerini objektif olarak değerlendirmesi gereklidir. Cerrahi erkek estetiği fiyatları, öncelikle erkek hastanın muayene edilmesi ve ne gibi cerrahi işlemlere ihtiyacı olduğunun saptanması sonrası belirlenebilir.

Estetik erkek cerrahi ameliyatlarıyla ilgili Nişantaşı Estetik Kliniği'nde hizmet veren Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR'a sorularınızı sormak ve muayene olmak için mesai saatlerinde ☏ +90 212 257 1515 | +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak erkek estetik işlemleri ve fiyatlarıyla ilgili uzman doktorla görüşmek istiyorum diyerek talepte bulunabilirsiniz. Hasta danışmanı sizi en kısa sürede doktorla görüştürmek için randevunuzu oluşturacaktır.

Blog


Estetik hakkında merak edilen tüm detaylar için yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler a...

24.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Nedir, Ne İçin Tercih Edilir? İlerleyen yaş ve çevresel faktörler nedeniyle vücutta deği...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki derisinin deformetisini gidermek için ...

09.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir? Kaynar su, elektrik, alev ya da kimyasal maddeler sebebiyle vücutta oluşan cilt tahribatına yanı...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir? Kadınlar, hayatının her döneminde genç ve bakımlı görünmek ister. Ancak yirmil...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR