Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Sırlarla Dolu Özel Yazılar

Erkek Estetikleri

10.08.2020 / Prof. Dr. Şükrü YAZAR

Erkekler için uygulanan en popüler estetik cerrahi işlemler nelerdir? Erkeklerin en çok yaptırdığı estetikleri analiz edin.

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir?

Estetik bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler artık sadece kadınlar değildir. Günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar daha iyi bir görünüme sahip olmak için estetik cerrahiyi araştırarak kendilerini yenilemek adına önemli adımlar atıyor.Genetik faktörler, stresli ve zor yaşam şartları, kötü beslenme ve ilerleyen yaş gibi birçok nedenle vücutlarında oluşan yaşlılık ve yıpranmışlık belirtilerinden kurtulmak isteyen birçok erkek, zamanı etkili bir şekilde geriye almanın yollarını arıyor. Bu nedenle günden güne plastik cerrahi erkekler için de cazip hale gelmektedir. Daha genç ve güzel görünmek için artık sayısız seçenek bulunmaktadır. Sadece estetik ameliyatlar değil, ayrıca bıçak altına yatmadan cilt tonunu düzenleyen ve görünümü geliştiren birçok prosedür de mevcuttur. Yani günümüzde erkeklerin yaptırdığı estetik uygulamalar eskiye nazaran gittikçe çeşitlenmektedir.


Erkeklerin 2019-2020 Yılında En Çok Yaptırdığı Estetikler Nelerdir?

Ameliyatsız Erkek Estetikleri
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


✦ Dermal Dolgu, Botoks ve Kırışıklık Karşıtı Enjeksiyonlar
Hızlı çözüm arayanlar için dermal dolgu ve kırışıklık karşıtı enjeksiyonlar oldukça idealdir. Bu tür işlemler anında sonuç vererek yüzdeki yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırır ve en derin kırışıklıkların görünümünü azaltır. Daha genç ve dinamik görünmek isteyen erkekler tarafından oldukça rağbet gören bu işlemler, sonuçları çabuk görmek isteyen kişiler için vazgeçilmezdir.

Dermal dolgu ile kırıklıklardaki derin kıvrımlar doldurularak yanaklar yeniden şekillendirilir. Ayrıca gözaltındaki çökük bölgelerin doldurulması için de kullanılır. Bu tür dermal dolgu işlemlerinin etkisi dolgu maddesinin içeriğine ve niteliğine göre 6 ay ile 5 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu işlemlerin kesinlikle klinik ortamlarda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Faydalı Linkler:
Ameliyatsız Estetik Uygulamaları → https://www.sukruyazar.com.tr/cerrahisiz-estetik
Botoks → https://www.sukruyazar.com.tr/botoks
Dolgu Enjeksiyonu → https://www.sukruyazar.com.tr/dolgu-enjeksiyonu


Kırışıklık önleyici enjeksiyonlar ise doğrudan belirgin olan kırışıklıklara neden olan kaslara enjekte edilir. Böylece bu bölgedeki kaslar felç olarak yaklaşık 4 ay süresince kırışıklıkları ortadan kaldırır. Bu tür enjeksiyonlar klinik ortamda birkaç dakika gibi kısa sürede uygulanabilir. Ancak alanında uzman olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilecek bir işlem, kişiye telafisi mümkün olmayan zararlar verebilir. Bu nedenle kesinlikle sertifikalı bir plastik cerrahtan yardım almak önemlidir.Ameliyatlı Erkek Estetikleri
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


✦ Saç Ekimi
https://www.sukruyazar.com.tr/sac-ekimi

Genetik faktörler, stresli ve zor yaşam şartları, kötü beslenme ve ilerleyen yaş gibi birçok nedenle oluşabilen saç dökülmesi sorununa kalıcı çözümler arayan birçok erkek, zamanı eski saçlarının olduğu ana almak için her şeylerini vermeye hazırdırlar. Bu arzularına en yakın estetik cerrahi işlem olan saç ekimi uygulamasını çoktan keşfettiler bile.


✦ Rinoplasti (Burun Estetiği)
https://www.sukruyazar.com.tr/burun-estetigi


Herhangi bir nedenle kırılmış ya da yüzünüzle uyumlu olmayan şekildeki burna sahip olan kişilerin bir ömür bu şekilde yaşama zorunluluğu yoktur. Rinoplasti ameliyatıyla şekil bozukluğu düzeltilerek, nefes almayı zorlaştıran kemik ya da kıkırdak eğrilikleri düzeltilir. Bir hafta gibi kısa sürede kişi günlük hayatına dönebilir. Bu nedenle erkek estetik burun ameliyatları sıklıkla tercih edilen bir plastik cerrahi işlemdir.

✦ Boyun Estetiği

https://www.sukruyazar.com.tr/boyun-estetigi

İlerleyen yaşla birlikte boyun bölgesindeki cilt yumuşayarak sarkar. Ayrıca gıdının görünümü de oldukça belirgin hale gelir. Özellikle erkeklerde çok rahatsız edici olan bu durum, gömleklerinin yakalarını kapatma konusunda bile problem yaratır ve kişiyi demoralize eder. Boyun germe ve boyundan yağ alma ameliyatı ile fazla deri ve yağ dokusu alınır. Böylece çok daha gergin ve pürüzsüz bir boyuna sahip olan erkekler yeni görünümleri sayesinde iyi hisseder. Ortalama iki saat süren bu ameliyat sonrasında hasta bir hafta içerisinde günlük hayatına geri dönebilir.

Liposuction
https://www.sukruyazar.com.tr/liposuction

İnatçı yağlar sadece kadınlar için değil ayrıca erkekler için de büyük bir baş belasıdır. Bazen çok çaba gösterilmesine rağmen birikmiş yağ dokularından kurtulmak mümkün değildir. Böyle zamanlarda en çok başvurulan işlemler arasındaki liposuction, bu inatçı yağlardan kurtulmak için hızlı ve etkili bir yöntemdir. Böylece hasta hem yağlardan kurtulur hem de şekilli bir vücuda sahip olma şansını elde eder. Cildin altına sokulan kanüller yardımıyla yağ dokularına yüksek basınç verilir. Böylece parçalanan yağlar vakumla çekilir ve vücuttan dışarı atılır.

Jinekomasti
https://www.sukruyazar.com.tr/jinekomasti

Yaz aylarında sadece kadınların estetik kaygıları artmıyor! Erkeklerin meme bölgesindeki dokuların genişlemesi ya da şişmesi durumu olarak ortaya çıkan Jinekomasti (erkek meme büyümesi) rahatsızlığı özellikle yaz aylarında erkekler için çok rahatsız edici bir durum. Erkeklerdeki bu sorun tek bir memede oluşabildiği gibi bazen her iki memede de görülebiliyor. Bu sorun özellikle erkeklerin yaz aylarından önce estetik kliniklerine rağbet etmesini sağlamaktadır.

Penis Estetiği
https://www.sukruyazar.com.tr/penis-estetigi

Aşırı küçük (mikro), eğri, ince ve aşırı büyük penis durumları erkeklerin psikolojisini alt-üst eden ve yaşam kalitesini bozan genital estetik sorunlarıdır. Bu gibi durumlarda erkekler utandıkları için uzman doktorlara gözükmekten çekinirler. Ancak erkekler için güç, otarite ve cinsellik sembolü olan penis organındaki görsel ve işlevsel sorunları ortadan kaldırmak ve özellikle de penis büyütmek için erkeklerin plastik cerrahlar tarafından yapılan estetik ameliyatlarına başvurmaktan başka çaresi yoktur.


Erkekler İçin Estetik Fiyatları ne Kadar?

Öncelikle Sağlık Bakanlığı onaylı estetik klinik ve merkezlerinin web sitelerinde estetik fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir ve cezai müeyyideleri vardır. Bu sebeple erkeklerin ihtiyaç duyduğu estetik işlemleriyle ilgili fiyatları buradan söyleyebilmek maalesef mümkün değil. Ayrıca ilgili erkek hastaya estetik uygulama ve fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmek için uzman doktorun hasta şikayetlerini ve beklentilerini objektif olarak değerlendirmesi gereklidir. Cerrahi erkek estetiği fiyatları, öncelikle erkek hastanın muayene edilmesi ve ne gibi cerrahi işlemlere ihtiyacı olduğunun saptanması sonrası belirlenebilir.

Estetik erkek cerrahi ameliyatlarıyla ilgili ► Nişantaşı Estetik Klinikleri arasında en yoğun ilgiyi gören Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın kliniğine başvurmak, kendisine sorularınızı iletmek ve muayene olmak için mesai saatlerinde ☏ +90 212 257 1515 | Whatsapp Destek: +90 541 334 3484 iletişim numaralarından erkek estetik işlemleri ve fiyatlarıyla ilgili uzman doktorla görüşmek istiyorum diyerek talepte bulunabilirsiniz. Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın asistanları sizi en kısa sürede kendisiyle görüştürmek için randevunuzu organize edecektir.

İlginç Bilgiler:

Soru: Türkiye'deki resmi kayıtlara göre 2019-2020 yılında erkeklerin en çok yaptırdığı estetik cerrahi işlem nedir?
Cevap: Saç Ekimi

Soru: Türkiye'deki resmi kayıtlara göre 2019-2020 yılında kadınların en çok yaptırdığı estetik cerrahi uygulama nedir?
Cevap: Meme Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR