Prof. Dr. Şükrü Yazar ile Düğün Öncesi Estetik Uygulamaları

2.080 görüntülenme
1085 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Düğün Öncesi Estetikleri

Düğün Öncesi Estetikleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile erkek-kadın tüm bireylerin düğün (evlilik) öncesi yaptırabilecekleri estetik uygulamalarıyla ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Düğün Öncesi Estetiği Nedir?

Erkeklerin ve kadınların evlilik öncesi özellikle düğün fotoğraflarında geleceğe kusursuz anılar bırakmak, yüzdeki estetik kusurlarını ve vücudundaki orantısızlıkları gidermek amacıyla eşlerin birbirlerinden habersiz ya da birlikte karar alarak yaptırdıkları cerrahi ya da ameliyatsız estetik uygulamar "düğün öncesi estetiği" olarak adlandırılır.Evlilik Öncesi Estetik Planlaması

Düğün estetiği denildiğinde akla belli bölgelerden ziyade genel bir estetik gelebilir. Damat ve gelin adaylarının müdahale edilmesini istedikleri bölgelerin iyileşme süreçleri farklı olabilir. Bu nedenle düğün tarihi öncesi iyileşme sürecini iyi hesaplamak eşler için çok önemli bir detaydır. Estetik uzmanı doktorla çok önceden görüşmek evlilik ve düğün tarihi planlamasının içinde yer almalıdır.

Örneğin;
Kaş asma, dudak dolgusu, cilt bakımı, botoks gibi estetik uygulamalar için 1 hafta önceden harekete geçmek yeterli olurken kadınların yaptırdığı meme estetiği ya da erkekelerin yaptırmak istediği jinekomasti ameliyatları için düğünden en az 3-4 ay önce işleme başlanmalıdır.

Kadınların ve Erkeklerin Düğün Öncesi Yaptırdıkları Cerrahi Estetik İşlemler

Kaza, doğuştan deformeler ya da iş yaşamındaki bazı durumlar yüz ve vücut bölgelerinde sorunlara neden olabilir. Tüm bunlar için kolay ya da zor belli estetik işlemlere ihtiyaç vardır.

Yüz Estetiği (Kadın - Erkek)
Estetik uzmanlarıyla düğün öncesi aşağıdaki tüm işlemlerle alakalı görüşebilir ve kusursuz estetik çözümleriyle evliliğinize adım atabilirsiniz. Yalnız bu estetik tedaviler öncesi estetik ve plastik cerrahi doktorun kapısını ameliyatlar sonrası iyileşme süreçlerini de düşünürsek en az 5-6 önce çalmanız gerekmektedir.

→ Göz Kapağı Estetiği
→ Yüz İmplantları
→ Kaş Kaldırma
→ Çene Estetiği
→ Boyun Estetiği

Burun Estetiği (Kadın - Erkek)
Burun bölgesinde görülen şekil bozuklukları kişileri bir hayli rahatsız eder. Burada uygulanacak kapalı ya da açık burun ameliyatları ile bölge kusursuz görünüme kavuşur. Burun estetiği ameliyat türleri ise;

→ Burun küçültme,
→ Kemerli burun ameliyatı,
→ Burundaki şekil bozukluklarının düzeltilmesi,
→ Burun deliği asimetrisi,
→ Burun ucu törpüleme,
→ Burun ucu kaldrıma,

Meme Estetiği (Kadın - Erkek)
Plastik cerrah ile düğün öncesi, göğüslere küçük işlemler yaparak kusursuz bir görünüme kavuşulabilir. Meme estetiği yaptıracak kişilerin düğünden en az 4 ay önce doktorunu belirlemesi ve işlemlerini başlatması gerekir. Meme estetiği gerektiren durumlar ise;

→ Küçük göğüslere dolgu,
→ Göğüslerde görülen şekil bozuklukları,
→ Asimetrik görünüm,
→ Sarkma,
→ Göğüs ucu estetiği,
→ Jinekomasti (erkekler için)Genital Bölge Estetiği (Erkek - Kadın)
Genital bölgede yaşanan bazı olumsuz durumlar gelin ve damat adaylarını düğün öncesi bir hayli rahatsız eder. Bu bölgedeki sorunları yok etmek için vajina ve penis estetikleri yaptırılabilir. Gelin ve damat adaylarının evlilik öncesi genital bölgelerindeki sorunlar için uygulatabileceği estetikler ise;

Penis Estetiği Çözümleri:
→ Küçük penis sorunu
→ İnce penis problemi
→ Gömülü penis problemi
→ Penis eğriliği ve şekil bozuklukları

Vajina Estetiği Çözümleri:
→ Vajina daraltma,
→ Vajina sarkmalarının toparlanması,
→ İç dudak estetiği,

Vücut Estetiği (Erkek - Kadın)

→ Karın germe,
→ Popo estetiği
→ Bacak estetikleri,
→ Ayak bileği estetiği,
→ Bölgesel yağ aldırma,

Düğün Öncesi Ameliyatsız Estetik Uygulamalar
(Gelin ve Damat Adayları Birlikte Yaptırabilir)

Ameliyatsız yapılan estetik uygulamaları kısa sürede tamamlandıkları için düğünden 1-2 ay önce harekete geçmek yeterli olur. Kadınların ve erkeklerin evlilik öncesi yaptırdıkları ameliyatsız estetik uygulamalarına bakacak olursak;

Botoks
Botoks uygulaması deri üzerinde meydana gelmiş kırışıklıkların yüzden silinmesi işlemidir. Botoks uygulaması daha çok ileri yaşlarda yapılsa da bazı gelin ve damat adayları düğünde daha genç, dinamik ve kusursuz görünmek adına bu işlemi yaptırmak isteyebilirler.

→ Botoks uygulaması ile kazayağı kırışıklıkları adı verilen, çatma çizgilerine ve göz çevresine uygulama yapılır.
→ Bu işlemle boyun çizgileri azaltılır ve daha genç görünüme kavuşturulur.
→ Koltuk altı bölgesine de terlemeyi önlemek amacıyla uygulanabilir.

Dolgu Enjeksiyonu
Dolgu Enjeksiyonu, daha çok 20’li yaşlardan sonra yapılan bir işlemdir. Gelin adayları yüz bölgesine kontür kazandırmak, kaş ve alın bölgesindeki çizgi deformetilerini gidermek için bu işlemi yaptırırlar. Erkekler ise yeni yeni bu estetik işlemin kendilerine katacağı özgüven duygusunu keşfetmektedirler.

→ Alın bölgesinde oluşan kalın ya da ince çizgiler doldurulur.
→ Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi için uygulanabilir.
→ Çene kontürü oluşturulabilir.
→ Gözaltı ışık dolgusu işlemiyle yüzünüzdeki yorgun ifade silinebilir.

Hydrafacial
Haydrafacial, cilt tmizliği yaparken aynı zamanda gençleştiren ve ciltteki problemleri gideren bir cilt gençleştirme (anti-aging) bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular aspire edilerek temizlenirken aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenir. Bu uygulamalarda erkek ve kadınlarda aşağıdaki işlemler yapılır.

→ Bu uygulama ile cilde Detoksifikasyon ve Rejüvenasyon kazandırılır.
→ Cilt vakumlanarak derinmelesine temizlenir.
→ Normal prosedürde vakum ve sıvı kullanılarak Hydrapeeling işlemi yapılır. Leke, akne izi ve kalın gözenekli ciltlerde ise tahrişe yol açamadan elmas başlıklar kullanılarak cildin üst tabakalarının mikrodermabrazyonu sağlanır.
Babyface – Thulium Lazer
Babyface – Thulim Lazer, sağlıklı ve daha parlak bir cilt için yapılan uygulamadır. Düğün öncesi erkek ve kadınların en çok tercih ettiği ameliyatsız estetik türlerinden biridir. Bu işlemin kullanıldığı tedaviler aşağıdaki gibidir.

→ Cilt genleştirme (Anti-Aging) ve kırışıklık azaltma
→ Leke azaltma,
→ İzlerin düzeltmesi
→ Cilt tonunun düzeltilmesi (renginin düzeltilmesi)

Cilt Bakımı
Cilt bakımı, zamanla cilt üzerinde oluşan kir, büyük gözenekler ve akneler üzerine yapılır. Düğün öncesi daha canlı cilt yapısına sahip olmak için çiftlerin en çok tercih ettiği cerrahisiz uygulamadır.

Kök Hücre Enjeksiyonu
Kök hücre enjeksiyonu, kemik iliğinden ya da yağ dokusundan alınan yeni kök hücreler yıpranmış cildin onarımında kullanılır ve düğün öncesi yapıldığında çiftlerin daha genç görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

PRP Tedavisi
PRP tedavisi adı verilen yeni gençleşme tedavisinin açılımı, Platelet Rich Platelet'dir. Düğün öncesi özellikle bayanlar gençleşmek ve daha güzel görünüme kavuşmak için bu uygulamadan faydalanabilirler. Erkeklere de nadiren uygulanmaktadır.

Fibroblast
Otolog Fibroblast implantasyonu, cildin yıpranan ya da hasar gören kısımlarına uygulanır. Ciltteki kolajın seviyesini yükselterek düğün öncesi gelin ve damat adaylarına daha sağlıklı ve genç bir görünüm sunar.

H100 Aşısı
H100 aşısı ile düğün öncesi nemini kaybetmiş, çatlamış ve sarkma yapmış cilt yeniden toparlanır ve nem dengesi sağlanır. Erkek - kadın tüm kişiler için düğün öncesi tercih edilmesi gereken en etkili yöntemlerden biridir.

Somon DNA Aşısı
Somon DNA aşısı ile canlılığını yitirmiş cilt düğün öncesi tekrar canlı bir görünüme kavuşturulur. Hyaluronik asit ve somon DNA’dan meydana gelen bu işlemle çiftler kendilerine olan güvenlerini iki katına çıkarabilir ve mutlu bir düğünün tadını doyasıya yaşarlar.

Mezoterapi
Kadınlar hemen düğünden önce aşağıdaki şikayetlerini gidermek için cerrahisiz Mezoterapi esteteik işlemlerine başvururlar. Nadiren erkekler de bu işlemlerden yararlanırlar.

→ Cilt yenileme
→ Bölgesel zayıflama,
→ Selülit,
→ Saç tedavisi,
→ Spor yırtıkları,
→ Deri çatlakları,


Düğün Öncesi Estetikleri Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Düğün öncesi estetik işlemlerinin fiyatları, çiftlerin tercih ettikleri estetik uygulamalarına göre değişir. Erkek-kadın bireyler estetik uzmanıyla görüştükten sonra tüm ihtiyaçların analiz edilmesi ve sonrasında da planlamaya göre düğün öncesi yaptırabileceğiniz estetik işlemlerinin ücret bilgisi ortaya çıkmaktadır.

Estetik Kliniği
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, [email protected] e-mail adresine mesaj göndererek ya da canlı destek hattından online durumlarında "evlilik öncesi yapılan estetik uygulamaların ücretleri ne kadar, düğün öncesinde çift olarak yaptırabileceğimiz estetik uygulamalar için indirim yapılabilir mi?" vb. gibi merak ettiğiniz sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın hasta danışmanlarına ileterek en kısa sürede bilgi alabilirsiniz.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Boyun Estetiği

Boyun Estetiği Nedir? Yüz ve boyundaki genç kontürlerin kaybedilmesi yani yaşlılık, kalıtım...

Boyun Estetiği
Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu Nedir? Karpal Tünel; bilekte, tendonların ve elin ana sinirlerinden olan med...

Karpal Tünel Sendromu
Baş-Boyun Cerrahisi

Baş & Boyun Cerrahisi Nedir? Baş ve boyun bölgesinde kanser, iş kazaları ve ateşli silahlarla oluşa...

Baş-Boyun Cerrahisi
Yüz İmplantı

Yüz İmplantı Nedir? Çevresel etkenlerle gelişen travmalar ya da yaşlanma vb. gibi sebeplerle kiş...

Yüz İmplantı

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR