Prof. Dr. Şükrü Yazar

11.241 görüntülenme
8150 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Çene Estetiği / Çene Küçültme

Çene Küçültme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile çene küçültme estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı merkezinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Çene Küçültme Estetiği Nedir?

Bireylerin yüz ifadelerinin doğal görünüme kavuşturulması, çenesinin önde veya yüze göre normalden uzun ve büyük olmasıyla birlikte çene eğriliklerinin düzeltilmesi gibi çenede tanısı koyulan bir takım hasarların giderilmesi amacıyla plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılan estetik operasyonlara çene küçültme estetiği denir.Kişilerde çenenin büyük olması gibi küçük olması da sıkça gözlenen bir estetik sorundur. Hastanın sosyal yaşamını ve aile yaşamını etkileyen bu tür durumlar, çeşitli cerrahi müdahalelerle giderilerek kişinin istediği şekil ve ölçüler elde edilebilmektedir. Bireyler çene yapılarından ve görünümlerinden duydukları memnuniyetsizliklerin yanı sıra yemek yeme ve gülme gibi fiziksel ihtiyaçlarda da sıkıntı yaşamaktadır.


Çene Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene küçültme ameliyatı öncesi genel muayene yapılır ve operasyon şekli belirlenir. Ameliyat öncesi hastayla hekimin ortaklaşa yaptığı değerlendirmelerde çene boyutları ve şekli üzerinde mutabakat oluşturulur. Sonrasında ameliyat, uzman estetik cerrahlar tarafından ameliyata uygun sağlık kuruluşları veya özel kliniklerin ameliyathanelerinde yapılır. Bu tür operasyonlarda alt dudağın iç tarafından girilmek suretiyle fazla kemik tıraşlanarak çenenin istenilen boyutlarda olması sağlanır. Çene kemiğinin kesilerek öne doğru alınması şeklinde gerçekleşen operasyonda, çenenin öne çekilmesi sırasında oluşan boşluğa kemik dokusu nakledilir. Sonrasında titanyum plak ve vidalarla sabitlenerek operasyon sonlandırılır.

Estetik Çene Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Çene estetiğiyle ilgili olarak başvuran hastaların ameliyatına karar verilmesi için hastalarda aranan kriterler ve hastada çene küçültme operasyonunu gerekli kılan unsurlar nelerdir?

■ 18 yaşından büyük bireylerde alt çene kemiğinde bulunan bozukluklar,
■ Alt çenenin üst çeneye oranla önde olması hali,
■ Yüzde asimetri olması,
■ Alt çenenin üst çeneye oranla geride olması,
■ Çene ucunun büyük olması,
■ Çene ucunun ileride olması,
■ Çiğneme sorunlarının varlığı,
■ Konuşma zorlukları,


Çene Küçültme Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı, yayınladığı genelgeyle hastanelerin, estetik kliniği ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde fiyat belirtmelerini yasaklamıştır. Bu kurala uymayan tüm sağlık kuruluşlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların çene küçültme estetik ameliyatlarının fiyatlarıyla ilgili hastalara net bilgiler verebilmesi için öncelikle hastaları muayene etmesi gerekmektedir.

Türkiye Estetik ve Plastik Cerrahi
+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, iletişim formu soru ilet alanını kullanarak, info@sukruyazar.com.tr mail adresine mesaj göndererek ya da online durumlarında canlı destek hattı iletişim kanalını kullanarak "çene küçültme ameliyatının fiyatları ne kadar, 2019 çene küçültme ameliyat ücretleri nedir ve süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın deneyimli asistanlarına ileterek en kısa sürede bilgi alabilirsiniz.


▬ Çene sorunu kişinin beslenmesini ve yaşam kalitesini kötü yönde etkiliyorsa küçük yaşlarda da ameliyat yapılır. Bunun dışında tamamen estetik amaçlı çenede küçültme ameliyatı isteniyorsa uzman doktorlar hastanın 18 yaşını doldurmasını önermektedir.


▬ Çene küçültme ameliyatı sonrası hastaya doktor tarafından beslenme listesi verilir. Bu listede daha çok sıvı besinler yer almaktadır.


▬ Yüzde şişlik, morluk ve kızarıklık gibi durumlar ameliyat sonrası hastada oluşabilir ancak bu durumlar geçicidir.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR