Prof. Dr. Şükrü Yazar ile Çene İmplantı Uygulamaları

11.789 görüntülenme
790 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Çene Estetiği / Çene İmplantı

Çene İmplantı

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile çene implantı estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Çene İmplantı Nedir?

Çene implantı, normal diş yapısına ve çene gelişimine sahip bulunan hastalarda sıklıkla uygulanan, çene büyütme operasyonlarında çene kemiği üzerine uygun bir implantın yerleştirmesi sonucunda çenenin büyütülerek, yüz estetiğine ait estetik kaygıların giderildiği estetik cerrahi operasyonlardır.
Çene İmplantı Ne İşe Yarar?

Aşırı zayıf olmayan bir yüze sahip olmanızla birlikte diş yapınız ve çene yapınız normal ise çenede implant yöntemi doğru bir tercihtir. Diğer tüm organlarda olduğu gibi implant uygulanacak çenelerin sağlık açısından iyi olması ve hastanın sağlam bir bağışıklık sistemine sahip olması ameliyatı yapacak estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktor tarafından beklenmektedir.

Çene İmplantı Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Çene implant ameliyatlarının en önemli avantajı, hastanın en kısa süre içerisinde kendini toparlayabilmesi ve normal yaşam aktivitelerine dönebilmesidir. Bunun dışında diğer avantajlar ise,

▬ Geçici dolgulara oranla kalıcı ve güçlü bir çene yapısına sahip olmak
▬ Burun estetiği gibi ameliyatlarla eş güdümlü olarak aynı anda yapılabilmesi
▬ İmplant çeşitliliğinin tüm çene şekillerine uygun seçenekler sunmasıdır.

Çene İmplantı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene implantı ameliyatlarında birbirinden farklı birçok yöntemden söz etmek mümkündür. Çene implantları farklı malzemelerden oluşabildiği gibi, farklı şekil ve boyutlarda da olabilmektedir. Alınmak istenilen sonuca göre ve hastanın seçimine göre implant seçimi yapılarak ameliyat süreci başlatılır. İmplant yerleştirilmeden önce alt çene kemiğinin bulunduğu bölgedeki ciltten veya ağız içinden kesi yapılır. Kesi yapılan bölgede implantın boyutlarına uygun büyüklükte bir kese oluşturularak implant yerleştirilir. Ameliyat süreci kesinin dikilerek kapatılmasıyla sonlandırılır.

Çene İmplantı Sonrası İyileşme Süreçleri Nasıldır?

Çene implantı takılan hastaların iyileşme süreçleri hekim tarafından uygulanan yönteme göre değişkenlik göstermektedir. Çene implantı ameliyattı sonrasında hastanın doktorun verdiği ağrı kesici ve antibiyotikleri düzenli kullanması, operasyon sonrası hastada oluşan ağrı ve şişkinliğin daha kısa sürede yok olmasını sağlar. Ayrıca ameliyat sonrasındaki ilk günlerde bireyi zorlayacak ağır fiziksel aktiviteler yapılmamalı, bir süre sıvı ve lapa türü yiyecekler tüketilmelidir.

Bir başka unsur da, bireye çene implantı uygulamasının dışında başka bir ameliyat uygulaması yapılıp yapılmadığıdır. Eğer hastaya sadece çene implant operasyonu yapılmış ise, hasta aynı gün evinde rahat hareket edebilecek durumda olacaktır. Alt dudakta ve çenede oluşan uyuşukluklar ise en fazla 1-2 gün içerisinde ortadan kaybolacaktır.


Çene İmplantı Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı resmi hastane, estetik klinikleri, rehabilitasyon ve tedavi merkezlerinin web sayfalarında çene implantı ve ameliyatı fiyatlarını belirtmeleri kanun ve genelgeyle yasaklanmıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların çene implantı uygulama ve fiyatlarıyla alakalı hastaya doğru bilgiler verebilmesi için hastayı muayane etmesi gereklidir.

Türkiye Estetik Uzmanı
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, iletişim formu soru ilet bölümünü kullanarak ya da canlı destek hattı iletişim kanallarını tercih ederek Prof. Dr. Şükrü Yazar asistanlarına "çene implantı fiyatları ne kadar, 2019 çene implantı ameliyat ücretleri nedir, estetik çene implantı ameliyat süreçleri nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı ileterek en kısa sürede bilgi alabilirsiniz.


▬ Ameliyat sırasında herhangi ek bir işlem yapılmayacak ise çene implantının yerleştirilmesi işlemleri yaklaşık 40-45 dakikalık bir sürede tamamlanmaktadır.


▬ Eğer çenedeki sorunlar açık bir şekilde görülüyorsa ve hastanın yaşam koşullarını olumsuz yönde etkiliyorsa yaş sınırı söz konusu olamaz. Fakat dişlerden kaynaklı bir çene sorunu varsa doktor hasta analizine göre örneğin 22 yaşında bu işlemleri yapmanız uygundur diye bilgi vermektedir.


▬ Çene implantının daha etkili ve hızlı sonuç vermesi için ameliyatın detayına göre doktorun önerdiği ilaçlar ve losyonlar kullanılarak ameliyat sonrası tedavi ve bakım süreçleri tamamlanır. Bu bakım süreçleri ameliyatı gerçekleştiren doktorun takibiyle klinik ortamlarında yapılmaktadır.


▬ Çene iplantı sırasında anestezi uygulaması yapılacağı için işlem sırasında hastalar acı ve ağrı hissetmez. Ameliyat sonrası ağrılar için de doktorun belirttiği gerekli ağrı kesicilerin alınması gerekir.


▬ İşlemler sonrasında hastanın beslenmesi, dişleri ve çeneyi yormayacak şekilde olmalıdır. Gerekli beslenme ve yemek düzeni doktor tarafından hastalara tavsiye edilerek verilmektedir.


▬ Diş kaybı, çene kemiğinin kırılması ve çene büyütme gibi operasyonlar çene implantıdır; yani diş kayıplarında da yapılmaktadır.


▬ Hastalara lokal anestezi altında implant cerrahisi uygulanır. Bazı durumlarda kombine edilen ameliyatlar için hasta, genel anesteziye yöntemine de yönlendirilebimektedir.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti) Nedir? Burun ucu estetiği operasyonları yalnızca burun ucundaki kıkırdaklara ...

Burun Ucu Estetiği
Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği Nedir? İnsan yüzünün çene altı boyun bölgesinde, kalıtımsal, yaşlıl...

Gıdı Estetiği
Yüz Estetiği

Yüz Estetiği Nedir? İnsanların yüzlerindeki mimik kaslarının oluşturduğu çizgiler, yüz...

Yüz Estetiği
Karpal Tünel Sendromu

Karpal Tünel Sendromu Nedir? Karpal Tünel; bilekte, tendonların ve elin ana sinirlerinden olan med...

Karpal Tünel Sendromu

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

09.09.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki der...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR