Prof. Dr. Şükrü Yazar

60.697 görüntülenme
7211 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Çene Estetiği / Çene Büyütme

Çene Büyütme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile çene büyütme estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Çene Büyütme Estetiği Nedir?

Çene büyütme operasyonları, bireylerin çenelerinde ihtiyaç duydukları şekil değişikliğinin sağlanması amacıyla plastik cerrahları tarafından yapılan estetik operasyonlardır. Genellikle yüzdeki estetiğin dengelenmesi ve çeneye şekil verilmesi amacıyla yapılan çene büyütme estetiğiyle hastanın çene kemiğinin büyütülmesi ve çenenin işlevsel bozukluklarının düzeltilmesi sağlanır. Bu tür ameliyatlarda çene kemiğine implant yerleştirilerek çene kemiklerinde değişim yapılması söz konusu olabilmektedir.Çene Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene büyütme ameliyatları uzman cerrahlar tarafından plastik cerrahi müdahalesine olanak sağlayacak sterilize edilmiş klinik veya hastane ortamlarında yapılır. Ameliyat öncesinde yüz ve çene röntgeni çekilerek, hangi bölgeye operasyon yapılması gerektiğine karar verilir. Çene büyütme ameliyat kesikleri ağız içerisinden veya çenenin alt bölgesinden yapılır. İmplant yerleştirme durumu varsa hekimler, çene kemiklerinin arasında kasların altında bir kese oluşturarak implantı bu kese içerisine yerleştirirler.

Cerrah tarafından uygulanacak çene büyütme yöntemine göre implant, içerisine içi biyolojik sıvıyla doldurulmak suretiyle yerleştirilir ve daha sonra kesikler dikilerek kapatılır. 1-3 saat süren çene büyütme ameliyatlarında kesik ağız içerisinden yapılmış ise, yara izi ve dikiş izleri görülmez.

Çene Büyütme Operasyonları Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

Çok büyük riskler taşımamakla birlikte çene büyütme ameliyatları sonrasında bazı komplikasyonlar oluşabilmektedir.

✧ Morluklar
✧ Şişme
✧ İmplant kayması
✧ Dişlerde hasar oluşumları
✧ Çene bölgesinde his kaybı oluşması

Birçok hasta bu tür ameliyatlardan memnun bir şekilde ayrılarak estetikle ilgili kaygılarını sonlandırmakta ve yaşamını daha yüksek bir özgüvenle sürdürmektedir.


Çene Büyütme Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı resmi kuruluşların (hastane, estetik klinikleri, rehabilitasyon ve tedavi merkezi vb.) internet sayfalarında çene büyütme ameliyatı fiyatlarını belirtmeleri yasaktır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların çene büyütme uygulama ve fiyatlarıyla alakalı hastaya doğru bilgiler verebilmesi için muayane aşaması çok önemli bir aşamadır.

İstanbul Estetik ve Plastik Cerrahi
☏ +90 212 257 1515 numarasını arayarak ✆ +90 541 334 3484 WhatsApp Destek Hattı'nı kullanarak, iletişim formu soru ilet bölümünü ya da canlı destek hattı iletişim kanallarını tercih ederek Prof. Dr. Şükrü Yazar deneyimli asistanlarına "çene büyütme ameliyatı fiyatları ne kadar, 2019 çene büyütme estetiği fiyatları nedir" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı ileterek en kısa sürede bilgi alabilirsiniz.


▬ Çene büyütme ameliyatı, doğuştan ya da sonradan oluşan çene yapısı bozuklukları olan kimselere uygulanır.


▬ Yapılacak çene büyütme operasyonunda çeneye implant yerleştirilmesi uygun görülmüş ise genel anestezi tercih edilir. Bu tarz ameliyatlarda lokal anestezinin tercihi hastanın acı duymamasını sağlamaktadır.


▬ Her ameliyatta olduğu gibi çene büyütme ameliyatında da bazı riskler mevcuttur. Fakat bu riskleri ameliyatı yapacak olan doktor hastaya önceden açıklar.


▬ Çene büyütme operasyonları sonrasında hastanın hissedebileceği ağrı ve rahatsızlık durumu normaldir. Ameliyat sonrası cerrah tarafından reçete edilen ağrı kesicilerin düzenli olarak kullanılması ağrıyı minimum seviyelere indirmektedir. Büyütme ameliyatı sonrası hastanın çenesi 7-10 gün içerisinde günlük rutinlerine dönebilecek duruma gelir. Ameliyat sonrası birkaç gün sıvı ve püre tarzı yiyecekler yenilmelidir.

Hasta, yaklaşık olarak 6 hafta gibi bir sürede iyileşir. Çünkü çenede oluşması muhtemel şişlikler yaklaşık 6 hafta içerisinde geçer. İyileşme sürecini etkileyen faktörlerden biri, cerrah tarafından uygulanan çene büyütme yöntemidir.


▬ Çene kemiği kırılması gerektiren bir durum söz konusu ise evet çene kırılır fakat daha çok implant yerleştirildiği için çene kırılmaz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR