Burun Törpüleme Hangi Durumlarda Yapılır?

94.829 görüntülenme
5762 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Burun Estetiği / Burun Törpüleme

Burun Törpüleme

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile burun törpüleme işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Burun Törpüleme Nedir?

Estetik bir buruna sahip olmak isteyen kişilerin en çok korktuğu konulardan biri burun estetiği ameliyatlarında burun kemiğinin kırılması sonrası hastanın yüzünde ve gözlerinde oluşan morarma sorunlarıdır. Bu gibi sorunların yaşanmadığı bir uygulama olan burun törpüleme işlemleri, hastaların bu sebeple en çok tercih ettiği operasyonlar olmaya doğru gidiyor. Bu yöntemle burnun sivri noktaları, çıkıntı ve fazlalıkları kaleme benzer özel aletlerle titizlikle törpülenerek hastanın estetik bir buruna sahip olması sağlanır.


Burun Törpüleme İşlemi Neden ve Nasıl Yapılır?

Genel olarak burun kemiğiyle alakalı problemlerden kurtulmak isteyen hastaların burun kemeri ve eğriliği sorunlarını düzeltirmek için başvurdukları estetik operasyonlardır. Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılır. Bu ameliyatlar hastanın durumuna göre lokal ya da genel anestezi yöntemiyle gerçekleştirilir. Ameliyattan sonra sargı bezi, tampon gibi koruyucuların kullanımı cerrahın seçimine bağlıdır. Burundaki kemik kırılmadığı için alet kullanmaya gerek olmaz ancak kemik dokusunu desteklemek için bandaj kullanılabilir.

Burun törpüleme estetiği de diğer estetik burun ameliyatlarında olduğu gibi kişilerde burun kemiği gelişimi tamamlandıktan sonra yapılmalıdır. Türkiye'de genellikle burun kemiği gelişimi kadınlarda 18, erkeklerde ise 22 yaşlarında tamamlanmaktadır. Çok özel durumlarda kontroller sonucunda bu ameliyat için yaş sınırı daha erkene alınabilmektedir. Burunda morluk ve şişlik oluşmadığı için burun törpülemenin iyileşme süreci kısa olur. Hastalar ameliyat sonrası günlük olağan yaşantısına çok kısa sürede döner.


Burun Törpüleme Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı estetik kliniklerinin ve tedavi merkezlerinin web sitelerinde burun törpüleme cerrahisi ücretleriyle alakalı bilgilerin verilmesi yasaktır. Bu kurala uymayan resmi sağlık kuruluşlarına cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın burun törpüleme ameliyatı fiyatlarıyla alakalı hastaya net bilgiler verebilmesi için ise öncelikle hastayı muayene etmesi gereklidir.

Nişantaşı Estetik Cerrahi Uzmanı
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını kullanarak, info@sukruyazar.com.tr e-mail adresine mesaj göndererek veya çevirimiçi durumlarında canlı destek hattından "burun törpüleme ameliyatlarının fiyatları nedir, 2020 yılında burun törpüleme ameliyat fiyatı ne kadar oldu" vb. gibi tüm sorularınızı ileterek bilgi Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın asistanlarından bilgi alabilirsiniz.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR