Burun Estetiği Nedir?

11.912 görüntülenme
7029 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Burun Estetiği

Burun Estetiği

Türkiye'nin Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile burun estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı'nda bulunan kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Burun Estetiği Nedir?

Kişilerin daha estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı olmak ya da çeşitli travmalar sonrası bozulan burun anatomisinin düzeltildiği cerrahi müdahale işlemine burun estetiği denilmektedir. Tıbben rinoplasti adıyla da bilinen burun estetiği tüm dünyada en çok uygulanan tıbbi estetik müdahalelerden biridir. Bu cerrahi işlem sayesinde burun şekli, uzunluğu ve genişliği değiştirilebilir; göze daha çok hitap eden bir hale getirilebilir.

Hem sağlık hem de estetik yönünden çok fazla tercih edilen bu yöntem yardımıyla hastalar daha güçlü bir burun kemerine sahip olabilir. Burunlarındaki doğuştan gelen ya da sonradan oluşmuş deformasyonları düzelttirebilir ve dudak ile burun arasındaki açıyı yeniden şekillendirebilir.

Burun Estetiği Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Burun estetiği ameliyatı, estetik görüntüye ulaşmayı hedeflediği gibi kişilerin sağlıklarına kavuşmasını da hedefleyebilir. Yani burun estetiği hangi amaçlarla uygulanır sorusunun iki cevabı vardır;

▬ Birincisi, bu işlem burnunun şekli ve görünüşünden memnun olmayan kişilerce yaptırılan tamamen estetik odaklı müdahaledir.
▬ İkincisi ise burun tıkanıklığı gibi üst solunum yolları hastalıklarından mustarip kişilerin seçeneğidir. Rinoplasti sonrasında rahat bir şekilde nefes almaya başlarlar.

Bu iki durumda da, burun estetiği yaptırmış ve sonucundan memnun kalmış kişilerin hayatlarına daha özgüvenli bir şekilde devam ettikleri ve sosyal hayatlarında daha rahat ve mutlu oldukları gözlemlenmiştir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti açık ve kapalı olarak iki şekilde uygulanabilir. Günümüzde cerrahlar tarafından en çok tercih edilen yöntem kapalı rinoplastidir. Açık uygulamada burun ucuna kesi atılıp, ameliyat gerçekleştirilirken kapalı uygulamada burun deliklerinden girilir. Bu uygulama küçük bir kamera yardımıyla desteklenir. Operasyon, yapılacak işlemin yoğunluğuna göre farklılık gösterse de genellikle bir buçuk saat kadar sürer. Kapalı rinoplastide ise burun içine atılan kendiliğinden kaynayan dikişler sayesinde operasyon sonrası hastanın işi kolaylaşır. Burun estetiği sonrası, evde tedavi ve pansuman gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmaz.

Burun Estetiği Hizmetleri

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın kusursuz estetik hizmetlerini keşfedin

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiği Nedir? Yüz estetiğimizin en belirgin ve en dikkat çekici organı burundur. Yüzümüzdeki gör...

Burun Ucu Estetiği
Revizyon Burun Cerrahisi

Revizyon Burun Cerrahisi Nedir? Revizyon burun ameliyatı, muhtelif sebeplerden dolayı daha önceden yapılan b...

Revizyon Burun Cerrahisi
Fonksiyonel Burun Ameliyatı

Fonksiyonel Burun Ameliyatı Ne Demektir? Burun ameliyatları denilince ilk akla gelen estetik operasyonlardır...

Fonksiyonel Burun Ameliyatı
Burun Törpüleme

Burun Törpüleme Nedir? Burun estetiği yaptırmak isteyen hastaların en çok yaşadığı sorun burun kemiği kırıla...

Burun Törpüleme

Burun Estetiği Merak Edilenler

Profesör Doktor Şükrü Yazar'a Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları


▬ Rinoplasti de tıpkı diğer tıbbi ve estetik işlemler gibi çeşitlidir. Doğru sonuca ulaşmak için farklı seçeneklere gidilebilir ve bu seçeneklerden biri de dolgu uygulamasıdır. Burun estetiğinde dolgu uygulamasını sadece estetik odaklı düşünen ve büyük anatomik bozukluklar, solunum hastalıkları bulundurmayan kişilerce tercih edilebilir. Dolgu uygulamasında basit bir enjeksiyon işlemi ile burundaki hafif deformasyonlu bölgelere (örneğin hafif bir burun kemeri) kıkırdak görevi görecek bir madde aktarılır. Böylece deforme olan kısım doldurularak giderilmiş olur. Doldurma işlemi sayesinde kişi daha düzgün ve estetik bir görünüme kavuşmuş olur.


▬ Tıpkı burun dolgusu gibi, törpüleme yöntemi de rinoplasti işleminde sıkça tercih edilen bir seçenektir. Burun estetiği işleminde törpüleme yöntemi, ağır solunum sorunu çeken hastalara değil, genellikle sadece estetik bir görünüş arayan kişilere uygulanır. Bu basit işlem esnasında burnun sivri noktaları, inceltme, çıkıntı, fazlalıkları aşındırılarak küçültülür. Her ne kadar ameliyat esnasında yapılsa da kemiği kırma işlemi gerçekleşmediği için törpüleme sonrasında iyileşme süreci daha kısadır.

Genellikle burun kemerinin tıraşlanarak yok edilmesi amacıyla yapılır. Burun kemerinin çok büyük olduğu durumlarda ise hastaya burun ameliyatı önerilebilir. Her halükârda burun estetiği olmak isteyen kişiler bir uzman estetik doktoruna danışmalıdır.


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane ve estetik kliniklerinin internet sitelerinde burun estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan kurumlara cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Bu sebeple estetik burun emaliyatı fiyatlarını Nişantaşı Şükrü Yazar Estetik Kliniği olarak web sayfamızda yayınlayamıyoruz. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü Yazar'ın burun estetiğiyle ve fiyatlarıyla alakalı net bilgiler verebilmesi için hastanın mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, burnundaki şikayetlerini ve beklentilerini dinleyerek hastayı muayene etmesi şarttır.

+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da çevirim içi durumlarda canlı destek hattından "burun estetiği fiyatları ne kadar, neler yapmalıyız, estetik süreçleri nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı ileterek bilgi alabilir ve profesör doktorla görüşmek istiyorum diyerek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Ameliyatsız burun estetiği işlemi, ameliyat ipleriyle burun ucunun asılması, burun sırtına çeşitli dolgu maddeleri ile doldurularak burna hacim kazandırması işlemidir. Bu işlemde burundaki çıkıntı ve eğrilikler düzeltilmez. Sadece burunun bazı kısımları doldurulur. Bu yöntem sonrasında solunum sorunları çözülmez. 5 dakikada burun estetiği yönteminde dolgularla sadece göz yanılması sağlanır.


▬ Burun estetiği konusunda uzman hekimler tarafından yapıldığında burun ucu düşmez. Modern burun ameliyatlarında burnun ön kısmı, geft denilen kıkırdaklarla desteklenir. Bu şekilde yapılan destekler, ileriki yaşlardan olabilecek fizyolojik burun ucu düşmesini de engeller


▬ Burun estetiğinde belirli bir yaş sınırı yoktur. Ancak bu ameliyatlar için kas ve kemik yapısının yeterli şekilde tamamlanması beklenir. Ortalama olarak bu ameliyatta kızlar için 16 alt sınır denilirken erkekler için ise 18’dir. Ancak mecbur kalındığı durumlarda 6 yaşında dahi bu işlem uygulanabilir. Burun estetiği ameliyatı için bir üst sınır olmamakla birlikte ilerleyen yaşlarda komplikasyon risklerinin de artacağı unutulmamalıdır.


▬ Sinuzit rahatsızlığı olan hastaların burun estetiği olmasında bir sıkıntı yoktur. Ancak sinüzit şikâyeti olan kişilerin ilk önce bu rahatsızlığa neden olan durumlarını düzeltmeleri ve sonrasında ameliyat olmaları daha uygun olacaktır.


▬ Burun estetiği ameliyatları için herhangi bir mevsim yoktur. Ancak çok sıcak havalarda güneş, sıcaklık ve terleme sorunları olabileceğinden bazen sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak yazın güneş ve etkilerine dikkat edildiğinde hiç sorun yaşamadan ameliyat olunabilir. Burun estetiği sonrası havuza ve denize uzman doktorun izninden sonra girilmelidir.


▬ Estetik, Plastik Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR, hastalarının burnundan nefes alma gibi sorunlarının tedavisiyle estetik operasyonuyla birlikte ilgilenir.

Blog


Estetik hakkında merak edilen tüm detaylar için yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler a...

24.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Nedir, Ne İçin Tercih Edilir? İlerleyen yaş ve çevresel faktörler nedeniyle vücutta deği...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki derisinin deformetisini gidermek için ...

09.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir? Kaynar su, elektrik, alev ya da kimyasal maddeler sebebiyle vücutta oluşan cilt tahribatına yanı...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir? Kadınlar, hayatının her döneminde genç ve bakımlı görünmek ister. Ancak yirmil...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR