Boyun Germe Tedavisi

13.002 görüntülenme
1298 beğeni
Puan 5.00/5

Boyun Germe

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile boyun germe estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Boyun Germe Nedir?

İnsanların yüz ve boyun gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak görüldüğü deri ve doku bölgelerinde genetik sebeplerden, yaşlılıktan ya da kilo alıp vermeye bağlı nedenlerle ortaya çıkmaya başlayan deformiteleri yok etmek için uzman plastik cerrahlar tarafından yapılan estetik operasyonlara boyun germe estetiği denir.Boyun Germe Estetiği Hangi Amaçla ve Niçin Yapılır?

Boyun, yüzün ve yanakların alt kısmında, çene kenarlarından başlayarak omuz hizasına inan bölgede yer alır. Yaşlılık ve yerçekiminin de etkisiyle yüz cildi, çene kenarlarının üzerine yığılır. Bu durum yüzün ovalliğinin bozulmasına, komple yüz ve boyun bölgesinde dört köşe bir görüntünün oluşmasına sebep olur. Ayrıca ağız köşelerinden aşağıya doğru derin çizgilerin oluşması sebebiyle de boyun kısmındaki cilt gevşer ve sarkmalar oluşur. Boyun altında bulunan kasların gevşemesi sonucu bu bölgede dikey şekilde bantlar oluşur. Halk dilinde ‘’hindi boynu‘’ denilen bu oluşum sonrası gıdıda yağ birikmesi meydana gelerek boyun açısının silikleşmesiyle karşı karşıya kalınır. Bu gibi durumların insan yaşamını olumsuz etkileyen psikolojik faktörlerini ortadan kaldırmak ise sadece estetik cerrahi ile mümkündür.

Genellikle 40 yaş ve üzeri bireylere uygulanan boyun germe ameliyatlarında %100 başarılı sonuçların alınması için işinin ehli plastik cerrahlar ne kadar önemliyse donanımlı ameliyathane şartlarının olması da o kadar önemlidir.

Boyun germe estetiğiyle ilgili operasyonlar, kilo veren kadın ve erkek bireylerin karşı karşıya kaldığı deri sarkmaları, yaşlanmaya bağlı olarak gelişen deformatiler ve çene kenarlarında yığılma yaşayan bireylerin estetik kaygılarını gidermek amacıyla yapılır. Yüz gençleştirme operasyonu olarak da adlandırılan bu tür operasyonlar, komple yüz estetiğinden ayrı olarak tek başına da yapılabilmektedir.

Bazı bireylerde cilt yapısına bağlı olarak yaşlanma olmadan da boyunda sarkmalar oluşabilmektedir.

Boyun germe operasyonlarındaki amaçlar nelerdir?

• Bollaşmış derinin gerilerek fazlasının çıkarılması,
• Deri altında bulunan kas tabakasını dikişlerle gergin hale getirmek,
• Boyun bölgesindeki fazla yağların alınması,
• Boyun kaslarının birbirine dikilmesi suretiyle gerginleştirilmesi,
• Boyun açısının belirginleştirilmesidir.

Boyun Germe İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yüz ve Boynun Kaldırılması İşlemi
Boyun germe uygulamaları, kulağın ön bölgesinden başlayarak gerek duyulması halinde kulak arkası bölgesine ve saçlı derinin iç taraflarına kadar uzanan bir kesi yapılarak yüz ve boyun cildinin kaldırılması işlemidir. Boyun bölgesinde sorun olmaması halinde izin sadece kulak önünde bırakılması yöntemiyle yapılan operasyonlar ‘’kısa izli yüz germe’’ olarak adlandırılır.

Boyun bölgesinde yağlanma olması halinde genellikle liposuction yöntemi kullanılarak yağlar alınmakta, boyunda hindi boynu görünümü mevcutsa çene altından yapılan bir kesi ile boynun açılarak boyun adalelerinin birbirine dikilmesi söz konusu olacaktır. Bu işlem sonucunda boyun açısı belirgin hale gelir. Çene kemiğinin geride olması halinde ise çene ucu protezleri veya yağ enjeksiyonları ile boyun açısının belirgin hale getirilmesi sağlanır. Ayrıca dudak kenarlarında oluşmuş bulunan ve aşağıya doğru inen marionette çizgilerine (dudakların iki köşesinden çene hizasına kadar inen kırışıklıklar) yağ enjeksiyonu yapılmak suretiyle doldurulur.

Yüzün alt yarısının yağlı olması halinde yağlar liposuction yöntemiyle alınmak suretiyle inceltilebilir. Boyundaki deri fazlalıkları kesilerek çıkarılır ve meydana gelecek kesi izleri kulak arkası veya saç izlerinde gizlenerek uygulama sonlandırılır.

Boyun Germe İşleminde Liposuction Uygulaması
Boyun germe yöntemlerinden biri olan liposuction cilt elastikiyeti kaybolmamış ve görece genç hastalara uygulanır. Yağ çekme yöntemiyle boyun bölgesi inceltilebilmekte ve boyun açısı belirgin hale getirilmektedir. Yağlı bölgelerden alınan yağlarla çene ucu, çene kenarları ve marionette çizgileri doldurulabilir.

Boyun Germe İşleminde Boyun Askıları Yöntemi
Ameliyat sonrası ize kalmasını istemeyen hastaların tercih ettiği bir yöntemdir. Cilt elastikiyeti bozulmamış olan kişilere uygulanan bu yöntemde, liposuction işlemi sonrasında kulak arkasından yapılan kesilerden çıkarılan özel iplerle boyun cildi hamak şeklinde asılır. Hekim tarafından gerek görülmesi halinde bu işleme çene ucu protezi ve yağ enjeksiyonları da dahil edilebilir.


Boyun Germe Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Sağlık Bakanlığı onaylı resmi estetik kliniklerin internet sitelerinde boyun germe ameliyatı fiyatlarını belirtmeleri yayınlanan kanun ve genelgeyle yasaklamıştır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı doktorların, boyun germe estetik işlemleri ve fiyatlarıyla alakalı doğru bilgiler verebilmesi için hastayı öncelikle muayane etmesi gerekmektedir.

İstanbul Plastik Cerrah
+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, info@sukruyazar.com.tr adresine mail göndererek, iletişim formu soru ilet alanını tercih ederek ya da çevrimiçi durumlarında canlı destek hattını kullanarak "boyun germe ameliyatı fiyatları ne kadar, estetik boyun germe işlemlerinin fiyatları nedir, 2019 yılı boyun germe ameliyatı ücretleri ne kadar oldu" vb. gibi tüm merak ettiğiniz sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın asistanlarına ileterek en kısa sürede bilgi alabilirsiniz.


✓ Hastalar, boyun germe ameliyatına en az 3 hafta kala aspirin kullanımı durdurulmalı ve sigara içmemelidir. Özellikle ameliyata 1 hafta kala, kanın sulanmasına yol açacak ilaçlardan uzak durulmalıdır.
✓ Vermidon, Voltaren kullanımı kesilmelidir ancak hastanın bu ilaçları mutlaka kullanılması gerekiyorsa doktora danışarak Novalgin ve Minoset kullanımına yönelmesi gerekmektedir.
✓ Zayıflama ürünlerinin kullanımı, Ginseng, Ginko, Biloba, Co-enzim Q içerikli multivitamin haplarının kullanımı ve kullanılıyorsa yeşil çay, keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği vb. gibi bitkisel ürünlerin kullanımları durdurulmalıdır.


▬ Boyun germe ameliyatları sonrasında hastanın iyileşme süreçleri oldukça süratlidir. Ameliyat yapıldıktan sonra doktor hastayı aynı gün taburcu eder ancak boyuna uygulanan bandajın 3 gün süreyle hastada kalması gereklidir. İlk günden sonra boyun bölgesinin ıslatılmaması sağlanarak banyo yapılabilir.

Estetik ameliyat sonrası boyun bölgesinde oluşacak muhtemel morluklar 1 hafta içerisinde düzelecektir ama cildin tam olarak toparlanması için 2 ay gibi bir süre almaktadır. Doktorlar bu sürede boyun bölgesine düzenli masajların yapılmasını önermektedirler.


▬ Boyun bölgesinde kısmi şişmeler ve morluklar beklenir ancak kısa süre içerisinde geçer. Boyunda kanama durumu bir sorundur, bu tür durumların meydana gelmemesi için ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanımına son vermek önemlidir. İnatçı ödemler oluşması halinde ise lenf drenaj masajı, radyofrekans gibi uygulamalardan destek almak faydalı olur.


▬ Boyun askılama ve liposuction uygulamalarında ağrı yaşanmaz. Boyun germe uygulamaları sonrası hastada gerginlik ve basınç hissi oluşmakla birlikte 1-2 gün içerisinde ortadan kaybolur.


▬ Boyun germe işlemleri yaklaşık 2-3 saat, boyun liposuction ve askısı uygulamaları ise yaklaşık 30 dakikada yapılmaktadır.


▬ Boyun ve yüz germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Hekimin uygulamasına bağlı olarak (sedasyon) ağır uyuşturucu veya sakinleştiriciler verilerek de işlemler yapılabilir.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği Nedir? Erkek-kadın tüm insanların kişisel yaşam kalitesini ve cinsel heyeca...

Genital Bölge Estetiği
Lipödem Tedavisi

Lipödem Nedir? Kalça, uyluk ve bacaklarda aşırı yağlanma ve sıvı birikmesi nedeniyle insanlarda ...

Lipödem Tedavisi
Beslenme Diyet

Özden Kaçar Kimdir? Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Diyetisyen Özden Kaçar 1991 yılın...

Beslenme Diyet
Hollywood Yanağı Estetiği

Güzellik trendleri her an değişebilmekte ancak güzellik algısı dediğimiz kavram ise Da Vinci’ni...

Hollywood Yanağı Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

20.02.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR