Prof. Dr. Şükrü Yazar

100.040 görüntülenme
8700 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile ameliyatsız bölgesel incelme estetik uygulamalarıyla ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için hemen iletişime geçin.

Bölgesel İncelme (Vücut Şekillendirme)

Vücudun bel, basen ve göbek bölgelerindeki inatçı yağlardan kurtulmak için uygulanan işlemlere bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama denilmektedir. Bu tür inatçı yağlar ne kadar diyet ya da spor yapılırsa yapılsın yok edilemeyen yağ dokuları olduğu için bu sorunların çözümünde ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri yarar sağlar. Dünya genelinde de oldukça rağbet gören bölgesel incelme estetik işlemleri birçok kişi için halen en hızlı kurtarıcı uygulamadır.Ameliyatsız Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik alandaki gelişmeler sayesinde bedenin şeklini bozan ve diyet ya da egzersiz yardımıyla yok edilemeyen bölgesel aşırı yağ birikimlerinden kurtulmak artık çok kolay gibi duruyor. Önceleri bu tür yağlardan ancak cerrahi yöntemlerle kurtulmayı başaran hastalar, gelişen teknolojiyle birlikte artık bıçak altına yatmadan da bu tür problemlereden kolayca kurtulabilmektedir.

Bazı kişiler ince bir bedene sahip olmalarına rağmen vücutlarının belirli yerlerinde bulunan aşırı yağ dokularını ortadan kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri kullanarak başarılı sonuçlar elde eder.


▬ Noninvaziv Ultrasonografik
▬ Radyofrekans
▬ Mezolipoliz / Biyolipoliz
▬ Soğuk Lipoliz

Bazen bu yöntemlerden birkaçı kombine edilerek de kötü görüntüye sebep olan yağ dokularından kurtulunur. Böylece ihtiyaca yönelik çok daha etkili çözümler ortaya çıkarılır. Hangi yöntemin kişiye uygun olduğu doktorun yapacağı detaylı bir dermatolojik muayene sonrasında belirlenmektedir.

✧ Noninvaziv Ultrasonografik Yöntemiyle Bölgesel İncelme
Noninvaziv Ultrasonografik yönteminde ses dalgaları cildin altında bulunan yağ dokusundaki hücreleri parçalar. Parçalanan bu hücreler karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilir ve vücuttan atılır. Noninvaziv Ultrasonografik yöntemi, eskiden kavitasyon teknolojisiyle gerçekleştirilirdi ancak modern teknolojinin sağladığı imkanlarla artık güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücut şekillendirme teknolojisi de kullanılarak çok daha yüksek olan enerji cilt altındaki tek bir noktaya odaklanır ve yağ hücrelerini patlatarak kalıcı olarak ortadan kaldırır.

✧ Radyofrekans (RF) Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama
Radyofrekans (RF) yönteminde radyo dalgalarının oluşturduğu enerji, ciltteki bağ dokusunu sıkılaştırarak yeniler. Herhangi bir ağrıya neden olmayan bu yöntemde anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Saçlı deri ve genital bölge dışındaki her yere uygulanabilen Radyofrekans (RF) yöntemi bir saat kadar sürer. Genellikle haftada bir olmak üzere 6 seans uygulanır. Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi sorunu yaşayan tüm kişiler için uygundur. Özellikle ciltte sarkma ya da gevşeme varsa uzman doktorlar Radyofrekans (RF) yöntemini oldukça ideal bulurlar.

✧ Mezolipoliz / Biyolipoliz Yöntemiyle Bölgesel İncelme
Mezolipoliz yönteminde iyi bir yağ eritme yetisi olan fosfotidilkolin adında bitkisel kaynaklı bir ilaç yağ dokusuna enjekte edilir. Bu ilaç, yağ hücrelerinin metabolizmasını bozarak onların ölmesini sağlar ancak son dönemlerde bu ilaca ekstra enzimler eklenerek daha gelişmiş bir yöntem olan biyolipoliz ortaya çıkarılmıştır. Bu yöntemle de yağ dokusunun yıkılarak vücuttan atılması sağlanır. Uygulama esnasında ilaç özel uçlu enjektörlerle yağ dokusu içerisine verilir. Vücut kitle indeksi %30’un altında olan kişiler için oldukça idealdir.

Soğuk Lipoliz Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama
Soğuk lipoliz tedavisi kişilerin özellikle göbek, vücudun yan kısmı, alt karın, sırt, basen ve bacak gibi bölgelerinde oluşan aşırı yağ dokusu birikimlerini gidermek için kullanılır. Tek seansta % 20 - % 40 oranında yağ dokusu kalıcı olarak azaltılır. Yağ dokusunun çevresindeki diğer dokulara zarar vermeden soğutularak zarların erimesini sağlar. Böylece vücudun çöpçü hücreleri olarak çalışan makrofajlar tarafından emilerek yok edilir. Soğuk lipoliz yöntemi acısızdır ve işlemler yaklaşık 45 dakika sürer ve sonrasında kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Bölgesel incelme yöntemlerinden herhangi biri uygulandıktan sonra muhakkak diyet ve sporla kalıcı yağ kaybının desteklenmesi gerekir. Mevcut kilo korunmaz ve kişide yeni yağ oluşumu gerçekleşirse bölgesel aşırı yağ dokusu birikimi nedeniyle problemlerin tekrar yaşanılması kaçınılmaz olur.

Bölgesel İncelme Estetik Fiyatları Ne Kadar?

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik ve tedavi merkezlerinin internet sitelerinde bölgesel incelme işlemlerinin fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir ve bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı tüm doktorların bölgesel incelme fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirmesi gerekir.

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "bölgesel incelme fiyatları nedir, 2020 teknolojisiyle incelme süreçleri nasıl ilerliyor ve ücretleri nedir" vb. gibi sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın asitanlarına ileterek bilgi alabilir ve hemen randevu oluşturabilirsiniz.


Bölgesel İncelme Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Hangi yöntemin uygulanacağı, kişiye uygun yöntemin seçilmesi ve bu alanda uzman olan bir doktorla işlemlerin yürütülmesi sonuçların olumlu olmasını sağlayacaktır. Belirlenen yöntemin doğru seçilmesi bölgesel zayıflamanın daha etkili olmasını sağlamaktadır. Ancak hastanın çok fazla kilolu olması durumunda diyetisyen ile belirli bir kiloya gelinmesi durumunda bu yöntemlerin uygulanması tedavinin işe yaraması için çok önemlidir. Bölgesel zayıflama işlemleri sonrasında hastanın günlük su tüketimine dikkat etmesi ve tedaviyi ve sporla desteklenmesi başarı oranını artıran etkenlerdendir.


▬ Ameliyatsız incelme ya da zayıflama yöntemlerinin bir arada uygulanması tedavinin başarı şansını arttırmaktadır ancak bu karara detaylı muayene sonrasında uzman hekimle birlikte hasta karar vermelidir.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR