Lazerle Vücut Şekillendirme Nedir?

98.123 görüntülenme
6783 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile bölgesel incelme estetik işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı Kliniği'nde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Bölgesel İncelme Nedir?

Bel, basen ve göbek gibi bölgelerdeki inatçı yağlardan kurtulmak için uygulanan bir işlemlere bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama denilmektedir. Bu tür inatçı yağlar ne kadar diyet ya da spor yapılırsa yapılsın yok edilemeyen yağ dokuları olduğu için, ameliyatsız bölgesel incelme yöntemlerinden gün be gün daha fazla kişi yararlanmaktadır.

Dünya genelinde oldukça rağbet gören bölgesel incelme, belirli bölgelerdeki inatçı yağlarla başı belada olan birçok kişi için kurtarıcı konumundadır. Doğru profesyonellerde bölgesel incelme yaptıranlar çok büyük fayda sağlamaktadır.

Cerrahisiz Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik alandaki gelişmeler sayesinde bedenin şeklini bozan ve diyet ya da egzersiz yardımıyla yok edilemeyen bölgesel aşırı yağ birikimlerinden kurtulmak artık çok kolaydır. Önceleri bu tür yağlardan ancak cerrahi yöntemler ile kurtulmak mümkünken, gelişen teknolojiyle birlikte artık bıçak altına yatmadan bu tür problemlere çözüm bulunmaktadır.

Bazıları ince bir bedene sahip olmalarına rağmen bazen gibi vücudun belirli yerlerinde bulunan aşırı yağ dokularını ortadan kaldırmak için,

- Noninvaziv Ultrasonografik
- Radyofrekans
- Mezolipoliz / Biyolipoliz
- Soğuk Lipoliz gibi birçok yöntemden biri kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilir.

Bazen bu yöntemlerden birkaçı kombine edilerek de işlemler gerçekleşebilir. Böylece ihtiyaca yönelik çok daha etkili çözümler ortaya çıkarılır. Hangi yöntemin kişiye uygun olduğu doktorun yapacağı detaylı bir dermatolojik muayene sonrasında belirlenir.


Bölgesel İncelme Merak Edilenler

Profesör Doktor Şükrü Yazar'a Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları


▬ Bu yöntemde ses dalgaları cildin altında bulunan yağ dokusundaki hücreleri parçalar. Parçalanan bu hücreler karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilir ve vücuttan atılır.

Noninvaziv Ultrasonografik yöntemi, eskiden kavitasyon teknolojisiyle gerçekleştirilirdi. Ancak modern teknolojinin sağladığı imkanlarla artık güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücut şekillendirme teknolojisi kullanılarak çok daha yüksek olan enerji cilt altındaki tek bir noktaya odaklanır ve yağ hücrelerini patlatarak kalıcı olarak ortadan kaldırır.


▬ Radyo dalgalarının oluşturduğu enerji, ciltteki bağ dokusunu sıkılaştırarak yeniler. Herhangi bir ağrıya neden olmayan bu yöntemde anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

Saçlı deri ve genital bölge dışındaki her yere uygulanabilen bu yöntem, yaklaşık bir saat sürer. Genellikle haftada bir olmak üzere 6 seans uygulanır. Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi sorunu yaşayan kişiler için uygundur. Özellikle ciltte sarkma ya da gevşeme varsa, bu yöntem oldukça idealdir.


▬ Mezolipoliz yönteminde iyi bir yağ eritme yetisi olan fosfotidilkolin adında bitkisel kaynaklı bir ilac yağ dokusuna enjekte edilir. Bu ilaç, yağ hücrelerinin metabolizmasını bozarak onların ölmesini sağlar. Ancak son dönemlerde bu ilaca ekstra enzimler eklenerek daha gelişmiş bir yöntem olan biyolipoliz ortaya çıkarılmıştır.

Bu yöntemle yağ dokusunun yıkılarak vücuttan atılması sağlanır. Uygulama esnasında ilaç özel uçlu enjektörlerle yağ dokusu içerisine verilir. Vücut kitle indeksi %30’un altında olan kişiler için idealdir.


▬ Soğuk lipoliz tedavisi özellikle göbek, vücudun yan kısmı, alt karın, sırt, basen ve bacak gibi bölgelerinde oluşan aşırı yağ dokusu birikimlerini gidermek için kullanılır. Tek seansta %20 ile %40 oranında yağ dokusu kalıcı olarak azaltılır. Yağ dokusunun çevresindeki diğer dokulara zarar vermeden soğutularak zarların erimesini sağlar. Böylece vücudun çöpçü hücreleri olarak çalışan makrofajlar tarafından emilerek yok edilir. Soğuk lipoliz yöntemi acısızdır. Yaklaşık 45 dakika sürer ve sonrasında kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Bu tür bölgesel incelme yöntemlerinden herhangi biri uygulandıktan sonra muhakkak diyet ve spor ile kalıcı yağ kaybının desteklenmesi gerekir. Mevcut kilo korunmaz ve kişide yeni yağ oluşumu gerçekleşirse tekrar bölgesel aşırı yağ dokusu birikimi nedeni ile problem yaşanılması kaçınılmaz olur.


▬ Hangi yöntemin uygulanacağı yani kişiye uygun yöntemin seçilmesi bu alanda uzman doktor tarafından olmalıdır. Uzman doktor bu konuya detaylı dermatolojik muayeneden sonra karar verir. Doğru yöntem, bölgesel zayıflamanın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Ancak eğer hastanın çok fazla kilosu varsa diyetisyen ile belirli bir kiloya gelindiğinde bu yöntemlerin uygulanması tedavinin işe yaramasını da sağlayacaktır. Günlük su tüketimine dikkat edilmesi ve spor ile de desteklenmesi tedavinin başarı şansını arttırmaktadır.


▬ Birden fazla yöntemin bir arada uygulanması tedavinin başarı şansını arttırmaktadır. Ancak bu karara detaylı muayene sonrasında uzman doktor ile birlikte hasta karar vermelidir.


Diğer Estetik Hizmetleri

Plastik Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın kusursuz estetik hizmetlerini keşfedin

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği Nedir? Kulak kepçesindeki kıkırdak kısmın yeterince gelişmemesi ve kafatası ile oluştur...

Kepçe Kulak Estetiği
Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme Nedir? Bel, basen ve göbek gibi bölgelerdeki inatçı yağlardan kurtulmak için uygulanan bir ...

Bölgesel İncelme
Ayaktan Ele Parmak Nakli

Ayaktan Ele Parmak Nakli Cerrahi İşlemleri Mikrocerrahi, el cerrahisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu teknik,...

Ayaktan Ele Parmak Nakli
Meme Büyütme

Meme Büyütme Estetiği Nedir? İmplant kullanılarak veya yağ enjekte edilerek meme boyutunun arttırılması ve ş...

Meme Büyütme
Kulak Memesi Küçültme

Kulak Memesi Küçültme Estetiği Nedir? İnsanlarda yaradılışa ve genetik durumlara bağlı olarak kulak memesini...

Kulak Memesi Küçültme
Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma (Kaş Asma) Nedir? Kaşların yukarı doğru kalkık hale getirilmesi işlemine kaş asma ya da kaş kal...

Kaş Kaldırma

Hasta Yorumları

Şükrü Yazar Kliniği'nin hasta görüşleri ve iyileşme hikayeleri

Şükrü Merdamert 28.02.2013
Vücut Estetik Hizmetleri

Mesleklerini severek ve özenle yapan, kendi alanlarında çok başarılı ve profesyonel olan harika bir ekip. Başta kıymetli doktorum Şükrü YAZAR Bey ve Hümeyra Hanıma ve klinikteki tüm estetik ekibine minnetlerimi sunuyorum ve hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum. Şükrü YAZAR var ise bir estetik işleminin içinde doğru adrestesiniz demektir. Türkiye'nin en iyi plastik cerrahı ünvanını bence sonuna kadar hak ediyor. Tekrar tekrar teşekkürler ediyorum Şükrü Yazar Estetik Kliniği ekibine..

Blog


Estetik hakkında merak edilen tüm detaylar için yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir görünüme sahip olmayı hedefleyenler a...

24.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Prosedürleri Nelerdir?

Vajinal Gençleştirme Nedir, Ne İçin Tercih Edilir? İlerleyen yaş ve çevresel faktörler nedeniyle vücutta deği...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki derisinin deformetisini gidermek için ...

09.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir ve Yanıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Nedir? Kaynar su, elektrik, alev ya da kimyasal maddeler sebebiyle vücutta oluşan cilt tahribatına yanı...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Kaz Ayağı Kırışıklığı Nedir? Kadınlar, hayatının her döneminde genç ve bakımlı görünmek ister. Ancak yirmil...

06.05.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR