Vücut Şekillendirme (Bölgesel İncelme) Nedir ve Niçin Yapılır?

98.826 görüntülenme
7486 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Cerrahisiz Estetik / Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile ameliyatsız bölgesel incelme estetik uygulamalarıyla ilgili İstanbul - Nişantaşı kliniğinde görüşmek için hemen iletişime geçin.

Bölgesel İncelme (Vücut Şekillendirme)

Bel, basen ve göbek gibi bölgelerdeki inatçı yağlardan kurtulmak için uygulanan bir işlemlere bölgesel incelme ya da bölgesel zayıflama denilmektedir. Bu tür inatçı yağlar ne kadar diyet ya da spor yapılırsa yapılsın yok edilemeyen yağ dokuları olduğu için ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri, Türkiye'de bu uygulamaları yeni keşfeden kişiler için adeta cazibe merkezi haline gelmiş durumda. Dünya genelinde de oldukça rağbet gören bölgesel incelme estetik işlemleri, vücüdun belirli bölgelerindeki inatçı yağlarla başı belada olan birçok kişi için kurtarıcı konumundadır.Ameliyatsız Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Estetik alandaki gelişmeler sayesinde bedenin şeklini bozan ve diyet ya da egzersiz yardımıyla yok edilemeyen bölgesel aşırı yağ birikimlerinden kurtulmak artık çok kolay gibi duruyor. Önceleri bu tür yağlardan ancak cerrahi yöntemlerle kurtulmayı başaran hastalar, gelişen teknolojiyle birlikte artık bıçak altına yatmadan da bu tür problemlereden kolayca kurtulabilmektedir.

Bazı kişiler ince bir bedene sahip olmalarına rağmen vücutlarının belirli yerlerinde bulunan aşırı yağ dokularını ortadan kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri kullanarak başarılı sonuçlar elde eder.


▬ Noninvaziv Ultrasonografik
▬ Radyofrekans
▬ Mezolipoliz / Biyolipoliz
▬ Soğuk Lipoliz

Bazen bu yöntemlerden birkaçı kombine edilerek de kötü görüntüye sebep olan yağ dokularından kurtulunur. Böylece ihtiyaca yönelik çok daha etkili çözümler ortaya çıkarılır. Hangi yöntemin kişiye uygun olduğu doktorun yapacağı detaylı bir dermatolojik muayene sonrasında belirlenmektedir.

✧ Noninvaziv Ultrasonografik Yöntemiyle Bölgesel İncelme
Noninvaziv Ultrasonografik yönteminde ses dalgaları cildin altında bulunan yağ dokusundaki hücreleri parçalar. Parçalanan bu hücreler karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilir ve vücuttan atılır. Noninvaziv Ultrasonografik yöntemi, eskiden kavitasyon teknolojisiyle gerçekleştirilirdi ancak modern teknolojinin sağladığı imkanlarla artık güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücut şekillendirme teknolojisi de kullanılarak çok daha yüksek olan enerji cilt altındaki tek bir noktaya odaklanır ve yağ hücrelerini patlatarak kalıcı olarak ortadan kaldırır.

✧ Radyofrekans (RF) Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama
Radyofrekans (RF) yönteminde radyo dalgalarının oluşturduğu enerji, ciltteki bağ dokusunu sıkılaştırarak yeniler. Herhangi bir ağrıya neden olmayan bu yöntemde anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Saçlı deri ve genital bölge dışındaki her yere uygulanabilen Radyofrekans (RF) yöntemi bir saat kadar sürer. Genellikle haftada bir olmak üzere 6 seans uygulanır. Vücut kitle indeksi %30’un altında olan ve bölgesel yağ birikimi sorunu yaşayan tüm kişiler için uygundur. Özellikle ciltte sarkma ya da gevşeme varsa uzman doktorlar Radyofrekans (RF) yöntemini oldukça ideal bulurlar.

✧ Mezolipoliz / Biyolipoliz Yöntemiyle Bölgesel İncelme
Mezolipoliz yönteminde iyi bir yağ eritme yetisi olan fosfotidilkolin adında bitkisel kaynaklı bir ilaç yağ dokusuna enjekte edilir. Bu ilaç, yağ hücrelerinin metabolizmasını bozarak onların ölmesini sağlar ancak son dönemlerde bu ilaca ekstra enzimler eklenerek daha gelişmiş bir yöntem olan biyolipoliz ortaya çıkarılmıştır. Bu yöntemle de yağ dokusunun yıkılarak vücuttan atılması sağlanır. Uygulama esnasında ilaç özel uçlu enjektörlerle yağ dokusu içerisine verilir. Vücut kitle indeksi %30’un altında olan kişiler için oldukça idealdir.

Soğuk Lipoliz Yöntemiyle Bölgesel Zayıflama
Soğuk lipoliz tedavisi kişilerin özellikle göbek, vücudun yan kısmı, alt karın, sırt, basen ve bacak gibi bölgelerinde oluşan aşırı yağ dokusu birikimlerini gidermek için kullanılır. Tek seansta % 20 - % 40 oranında yağ dokusu kalıcı olarak azaltılır. Yağ dokusunun çevresindeki diğer dokulara zarar vermeden soğutularak zarların erimesini sağlar. Böylece vücudun çöpçü hücreleri olarak çalışan makrofajlar tarafından emilerek yok edilir. Soğuk lipoliz yöntemi acısızdır ve işlemler yaklaşık 45 dakika sürer ve sonrasında kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Bölgesel incelme yöntemlerinden herhangi biri uygulandıktan sonra muhakkak diyet ve sporla kalıcı yağ kaybının desteklenmesi gerekir. Mevcut kilo korunmaz ve kişide yeni yağ oluşumu gerçekleşirse bölgesel aşırı yağ dokusu birikimi nedeniyle problemlerin tekrar yaşanılması kaçınılmaz olur.


Bölgesel İncelme Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik ve tedavi merkezlerinin internet sitelerinde bölgesel incelme işlemlerinin fiyatlarını belirtmeleri yasal değildir ve bu kurala uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı tüm doktorların bölgesel incelme fiyatlarıyla ilgili net bilgiler verebilmesi için hastayı muayene ederek mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini nesnel olarak değerlendirmesi gereklidir.

Nişantaşı Estetik Kliniği
+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "bölgesel incelme fiyatları nedir, 2019 teknolojisiyle incelme süreçleri nasıl ilerliyor ve ücretleri nedir" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve uzman doktorla görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Hangi yöntemin uygulanacağı, kişiye uygun yöntemin seçilmesi ve bu alanda uzman olan bir doktorla işlemlerin yürütülmesi sonuçların olumlu olmasını sağlayacaktır. Belirlenen yöntemin doğru seçilmesi bölgesel zayıflamanın daha etkili olmasını sağlamaktadır. Ancak hastanın çok fazla kilolu olması durumunda diyetisyen ile belirli bir kiloya gelinmesi durumunda bu yöntemlerin uygulanması tedavinin işe yaraması için çok önemlidir. Bölgesel zayıflama işlemleri sonrasında hastanın günlük su tüketimine dikkat etmesi ve tedaviyi ve sporla desteklenmesi başarı oranını artıran etkenlerdendir.


▬ Ameliyatsız incelme ya da zayıflama yöntemlerinin bir arada uygulanması tedavinin başarı şansını arttırmaktadır ancak bu karara detaylı muayene sonrasında uzman hekimle birlikte hasta karar vermelidir.


Hasta Yorumları

Değerli yorumlarınız için tüm ekibim adına teşekkür ediyorum.

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir? İnsanların şakak ve ense gibi saç bulunan bölgelerinden alınan sağlıklı ...

Saç Ekimi
Ayak-Bacak Cerrahisi

Ayak & Bacak Cerrahisi Nedir? Trafik kazaları, iş kazaları, spor müsabakaları yaralanmaları, dü...

Ayak-Bacak Cerrahisi
Çene İmplantı

Çene İmplantı Nedir? Çene implantı, normal diş yapısına ve çene gelişimine sahip buluna...

Çene İmplantı
Hollywood Yanağı Estetiği

Güzellik trendleri her an değişebilmekte ancak güzellik algısı dediğimiz kavram ise Da Vinci’ni...

Hollywood Yanağı Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

20.03.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

20.02.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR