Estetik Operasyonlar

67.969 görüntülenme
3720 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Plastik Cerrahi / Baş-Boyun Cerrahisi

Baş-Boyun Cerrahisi

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile baş-boyun cerrahisi işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı merkezinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Baş & Boyun Cerrahisi Nedir?

Baş ve boyun bölgesinde kanser, iş kazaları ve ateşli silahlarla oluşabilecek yaralanmalar gibi durumların uzman plastik cerrahi doktor tarafından yapılması planlanan tedavisi ve yöntemlerinin hepsiyle ilgilenen tıp bilimine baş & boyun cerrahisi denir.Baş & Boyun Bölgesinde
Mikrocerrahi Yöntemiyle Rekonstrüksiyon

Örnek: Çene Bölgesi Tümörü
Baş ve boyun bölgesindek pek çok organ mikrocerrahi tekniğiyle onarılabilir ya da yeniden oluşturulabilir. Örneğin tümör nedeniyle alt çenenin tümü veya bir kısmının cerrahi işlemle alınması gerekebilir. Bu işlem sonucunda çene bölgesinde oluşan büyük doku kaybı nedeniyle hastanın yaşam kalitesi ciddi boyutlarda bozulur. Bu noktada mikrocerrahi devreye girer. Mikrocerrahi ile bacak, kasık veya sırt bölgesinden kemik, cilt ve bunları besleyen damarlar birlikte alınarak doku kaybı olan bölgeye nakledilir ve çene onarılır. Aktarılan bu yeni dokuların beslenmesi için o bölgedeki damarlarla aktarılan dokuların damarları mikroskop altında kan dolaşımını sağlayacak şekilde uç uca dikilir.

Örnek: Ateşli Yaralanmalar
Ateşli silahlarla oluşan yaralanmalar sonucunda burunla üst ve alt çenenin yok olması da insanın tüm yaşantısını altüst edilebilir. Bu gibi durumlarda aynı anda koldan, kalçadan ve bacaktan yüz bölgesine doku nakli yapılabilir.

Örnek: Yemek Borusu
Mikrocerrahi yöntemiyle ayrıca koldaki deri tüp haline getirilerek tümör nedeniyle yitirilen yemek borusu onarılabilir. Kaza veya tümör nedeniyle yüz felci olan bir hastada bu bölgeye hareket kazandırmak amacıyla kas ve sinir aynı anda taşınır. Böylece zaman içinde felçli bölgeye fonksiyon kazandırılabilir.

Örnek: Romberg Hastalığı
Yüz bölgesini tutan Romberg hastalığında ise yüzün yumuşak dokuları, tüm yağ dokusu ve kemik dokularıyla birlikte erir. Bu tek taraflı ya da iki taraflı olabilmektedir. Bu hastalarda sırt ya da karın derisi üzerindeki bölüm inceltilerek dolgu olarak kullanır. Bu işlemde de yine mikrocerrahi yönteminden yararlanılır. Böylece hastanın yüzündeki çöküntü giderilebilir.


Baş-Boyun Cerrahisi Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Baş ve boyun cerrahi işlemleriyle ilgili fiyatların ortaya çıkması ilk etapta oldukça zordur. Hastayı ve yakınlarını ameliyat öncesi fiyatlarla ilgili bilgilendirmek için uzman doktorun yapılacak işlemleri belirlemesi gereklidir.

Plastik Cerrahi Uzmanı
☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak ya da canlı destek hattından "baş / boyun cerrahi işlemleriyle ilgili fiyat almak istiyorum, ameliyat fiyatları nedir, ödemeler nasıl yapılıyor" vb. gibi sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve proföser doktorla görüşmek istediğinizi belirterek randevu isteyebilirsiniz.

Not: Sağlık Bakanlığı onaylı hastane, estetik ve sağlık merkezlerinin web sitelerinde baş & boyun cerrahi işlemleriyle alakalı fiyat açıklamaları yasaktır, bu yasal prosedüre uymayan estetik kliniklerine cezai müeyyideler uygulanmaktadır.


▬ Baş-boyun-yüz cildi kanserleri, tiroid bezinin cerrahi işlemleri, tükürük bezlerinin cerrahi tedavileri, travma cerrahileri, kafatası cerrahileri, yüz plastik ve rekonstrüktif cerrahisi, cerrahi burun tedavileri uzmanlık alanlarıdır.


▬ Baş-boyun cerrahisi, boyunda oluşan boyun fıtığı, boyun tutulması, boyunda düzleşme vb. gibi omurga problemleriyle ve boyundaki damar sorunlarıyla ilgilenmez.


▬ Baş-boyun cerrahisi; saçlı deri ve yüz cildi, göz kapakları ve göz çukuru, burun boşlukları ve sinüsler, kafa tabanı, dudaklar, ağız boşluğu, yutak ve yemek borusu, gırtlak ve nefes borusunun üst kesimi, boyun lenf bezleri, tiroid ve paratiroid bezleri, tükürük bezleri, sinir kökenli tümörler, yumuşak doku tümörleri, yüz kemik tümörleri ve odontojenik lezyonlar vb. gibi doku ve organların tedavisi işlemleriyle ilgilenir.


▬ Baş-boyun cerrahisi; tiroid, gırtlak, yutak, ağız ve burun içi, tükürük bezi, yüz cildi, saçlı deri ve tüm bu kanserlerin boyuna sıçradığı durumlara sebep olan kötü huylu kanserlerle ve töroid nodülleri, boyun içinde oluşan damarsal-sinirsel tümörler, paratiroid bezi tümörü ve tükürük bezlerinin iyi huylu tümörlerinin tedavileriyle ilgilenir.


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Çene Büyütme

Çene Büyütme Estetiği Nedir? Çene büyütme operasyonları, bireylerin &ccedi...

Çene Büyütme
Meme Küçültme

Meme Küçültme Estetiği Nedir? Kadınların vücutlarıyla orantısız bir büyükl&u...

Meme Küçültme
Liposuction

Liposuction (Fazla Yağların Alınması) Nedir? Karın, uyluk ve kalça gibi bölgelerde var olan dire...

Liposuction
H100 Aşısı

H100 Aşısı Nedir? İki formüllü hyaluronik asit özelliği ile hem volüm içeren hem ...

H100 Aşısı

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

26.06.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

09.09.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir, Yöntemleri Nelerdir?

Kol Germe Nedir ve Ne İçin Yapılır? Kolun üst pazu ve alt bölgesindeki der...

15.08.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR