Ameliyat İzleri (Video)

11.967 görüntülenme
1036 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Vücut Estetiği / Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Estetik, Palstik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile bacak estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı'nda bulunan kliniğinde görüşmek için randevu talep edebilirsiniz.

Bacak Estetiği Nedir?

Bacaklarda doğuştan gelen anomalilerin tedavisi amacıyla ya da önemli bir sağlık sorunu sebebiyle bölgesel olarak ortaya çıkan problemlerle birlikte bacaklardaki incelik-kalınlık, çarpıklık, eğrilik, asimetrik (farklı kalınlıkta bacakların olması deformitesi) x bacak (dizlerin birbirine yakın olması durumu) ve o bacak (dizlerin birbirinden uzak olması durumu) vb. gibi sorunların tedavisi için plastik cerrahlar tarafından yapılan estetik cerrahi operasyonlara bacak estetiği denir.Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık bacak estetiği günümüzde oldukça sıkça yapılan bir ameliyat türüdür. Bu tür ameliyatlar sayesinde çelimsiz ve ince görünüme sahip bireylerin vücut estetiğine dair kaygıları giderilmektedir. Günümüzde çarpık bacak estetik ameliyatlarında oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir ve iki farklı şekilde yapılmaktadır.

✓ Silikon protezle bacak estetiği uygulaması,
✓ Yağ enjeksiyonuyla bacak estetiği uygulaması,

Silikonla Çarpık Bacak Estetiği
Çarpık bacak estetiği ameliyatları meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi silikon kullanımıyla yapılabilmektedir. Ameliyat, bacakta düzenleme yapılacak kısma silikon yerleştirilerek estetik değer verilmesi şeklinde yapılır. Oldukça kolay geçen ameliyatta kullanılan silikon protezler çubuk şeklinde olup kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrasında hasta bir gün hastanede yatırılır.
Başarı oranı oldukça yüksek olan uygulama sonrasında genelde revize ameliyatlara gerek kalmaz. Ameliyat sonrasında hastanın yaklaşık 2 hafta bacaklarını zorlamaması ve fiziksel aktivitelerden kaçınması gereklidir.

Yağ Enjeksiyonu ile Bacak Estetiği
Çarpık bacak estetiği için kullanılan diğer bir yöntem de, yağ enjeksiyonudur. Bu tür operasyonlar genellikle bacaklarında fazla deformasyon olmayan bireylere uygulanır. Operasyon; vücudun yağlı bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan yağların bacak kısmına enjektesiyle gerçekleşir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı hekimler tarafından yapılması zorunlu olan yöntemde transferin oldukça dengeli yapılmasına özen gösterilir. Genellikle bir seanslık işlemler sonucu ameliyat gerçekleşiyor olsa da, bacak estetiği konusunda hassas olan bayanlar 6-7 sonrasında 2. seansı yaptırmayı isterler. Bu ameliyatta transferi yapılan yağ, transfer edildiği dokuda zamanla görsel sorunlar oluşturabilir. Yağ enjeksiyonuyla yapılan bacak estetiğinde 2. seanslar bu yüzden gerekebilmektedir. Özellikle bölgesel yağları çok olan ve yağ enjeksiyonuyla bu estetiği yaptırmak isteyen kişiler için aynı estetik tedavide kilo problemlerinin de çözülmesi oldukça önemli bir detaydır.

Yağ enjeksiyonuyla bacak estetiği yapılacak hastada yağ olması zorunludur. Bu sebeple yağ transferi uygulaması zayıf bir anatomiye sahip hastalar için pek uygun sayılmaz. Zayıf bacaklı kadınlar için genellikle silikon enjeksiyonu uygulaması yapılmaktadır.

Estetik Çarpık Bacak Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Öncesi
Çarpık bacak estetiği genel sağlık durumu iyi olan ve bacaklarının şeklinden rahatsız olan hastaların estetik kaygılarını gidermek amacıyla yapılır. Estetik ameliyat öncesi bireyin 18 yaşını doldurmuş olması, kronik bir hastalığa sahip olmaması, kanında pıhtılaşma sorununun bulunmaması ve düzenli ilaç kullanımı gerektiren bir hastalık da taşımaması gereklidir. Ameliyat sonrası beklenen sonuçların elde edilebilmesi için ameliyat öncesi hekim muayenesi sırasında bireylerin hastalık geçmişi hakkında detaylı bilgi vermesi gereklidir.

Sonrası
Estetik bacak ameliyatlarından sonra hastaların mevcut durumları ve sonrasında iyileşme süreçlerinde yaşayacakları doktorlar tarafından paylaşılmaktadır. Ameliyat derecelerine göre bazı hastalar aynı gün taburcu olarak günlük rutinlerine dönüş yapabilirken bazıları ise 3-5 gün içerisinde yürüyebilmektedir.

Yağ transferi yöntemiyle ameliyat olan hasta, ikinci günden sonra duş alabilir ve banyo yapabilir. Fakat fiziksel aktivite yoğunluğu olan sporların yapılması için 1 ay geçmesi beklenmelidir. Yağ transferi yapılarak yapılan bacak estetikleri sonrasında hafif morluklar oluşmakla birlikte, bu belirtiler birkaç gün içerisinde iz bırakmadan kaybolur. Hekimler, hastada ödem oluşmasını önlemek adına hastaların birkaç gün boyunca ayak altına yastık koyarak yatmalarını tavsiye etmektedir.

Çarpık bacak estetiği geçiren hastanın yaklaşık 3 hafta boyunca çorap giymesi tavsiye edilir. Ayrıca operasyon sonrasında birkaç ay süreyle lef drenaj masajı yaptırılması tavsiye edilir. Böylece ödemlerin daha kısa sürede dağılması sağlanarak bacakların daha kolay şekillenmesi mümkün olmaktadır. Tedavi sürecinde ise hekim tarafından önerilen ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması şarttır.


Bacak Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerde, estetik klinikleri ve sağlık merkezlerinin web sayfalarında bacak estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasaktır. Bu kurala uymayan tüm resmi sağlık kurumlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

Nişantaşı Estetik Merkezi
+90 212 257 1515+90 541 334 3484 telefon numaraları, [email protected], iletişim formu soru ilet veya canlı destek iletişim kanallarından "bacak estetiği fiyatları nedir, çarpık bacak tedavisi nasıl yapılmaktadır, 2019 çarpık bacak ameliyatı fiyatları nedir, süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı hasta danışmanlarına ileterek bilgi alabilir ve bacak problemlerimle ilgili Şükrü Yazar ile görüşmek istiyorum diyerek randevu isteyebilirsiniz.


▬ Bacak estetiğinde uygulanan yöntemlerin vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Örneğin yağ transferinde hastanın kendi dokusundan alınan yağ kullanılmaktadır ve bu yağlar vücutta başka bir alanda yaşamını devam ettirmektedir. Minimal ve noktasal girişlerle yapılan operasyonlar olduğu için diğer ameliyatlarda olduğu gibi bir kesik izi kalması söz konusu değildir.


▬ Bacaklarında çarpıklık olan ve bundan dolayı estetik kaygı ve psikoljik sorun yaşayan kişiler,
▬ Alt veya üst bacaktaki yağ dağılımından hoşnut olmayan bireyler,
▬ Ayak bileklerinde kalınlık veya incelik problemi gören kişiler,


Hasta Yorumları

Prof. Dr. Şükrü Yazar estetik kliniği hastalarının iyileşme hikayeleri

Şükrü Merdamert 28.02.2013
Bacak Estetik Hizmetleri

Mesleklerini severek ve özenle yapan, kendi alanlarında çok başarılı ve profesyonel olan harika bir ekip. Başta kıymetli doktorum Şükrü YAZAR Bey ve Hümeyra Hanıma ve klinikteki tüm estetik ekibine minnetlerimi sunuyorum ve hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum. Şükrü YAZAR var ise bir estetik işleminin içinde doğru adrestesiniz demektir. Türkiye'nin en iyi plastik cerrahı ünvanını bence sonuna kadar hak ediyor. Tekrar tekrar teşekkürler ediyorum Şükrü Yazar Estetik Kliniği ekibine.

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Cilt Kanseri

Cilt Kanseri Nedir? İnsanlarda anormal cilt hücrelerinin kontrolsüz büyümesine cilt kans...

Cilt Kanseri
H100 Aşısı

H100 Aşısı Nedir? İki formüllü hyaluronik asit özelliği ile hem volüm içeren hem ...

H100 Aşısı
Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma (Kaş Asma) Nedir? Göz kapakları, kaşlar ve alın bölgesi yüzün üst b&ou...

Kaş Kaldırma
Penis Estetiği

Penis Estetiği Nedir? Erkekler için güç, otarite ve cinsellik sembolü olan penis org...

Penis Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin Estetik Cerrahi İşlemler

Erkekler İçin En Popüler Estetik Cerrahi İşlemler Nelerdir? Estetik bir gö...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir ve Nasıl Geçer?

Marionette Çizgileri Nedir? İnsan vücudunun bütünsel anatomisinde y&u...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere...

02.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir ve Niçin Yapılır?

Vajinal Gençleştirme Nedir? Kadınların yaşla ya da çevresel faktörlerle ...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içeris...

01.10.2019 Prof. Dr. Şükrü YAZAR