Prof. Dr. Şükrü Yazar

13.281 görüntülenme
2350 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Vücut Estetiği / Bacak Estetiği

Bacak Estetiği

Estetik, Palstik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile bacak estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı'nda bulunan kliniğinde görüşmek için randevu talep edebilirsiniz.

Bacak Estetiği Nedir?

Bacaklarda doğuştan gelen veya sonradan ortaya çıkan problemlerle birlikte bacaklardaki incelik-kalınlık, çarpıklık, eğrilik, asimetrik bacak (farklı kalınlıkta bacakların olması deformitesi), x bacak (dizlerin birbirine yakın olması durumu) ve o bacak (dizlerin birbirinden uzak olması durumu) vb. gibi sorunların tedavisi için başvurulan estetik cerrahi operasyonlara bacak estetiği denir.Çarpık Bacak Estetik Tedavisi

Çarpık bacak estetiği günümüzde oldukça sıkça yapılan bir ameliyat türüdür. Bu tür ameliyatlar sayesinde çelimsiz ve ince görünüme sahip bireylerin vücut estetiğine dair kaygıları giderilmektedir. Günümüzde çarpık bacak estetik ameliyatlarında oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir ve iki farklı şekilde yapılmaktadır.

✓ Silikon protezle bacak estetiği uygulaması,
✓ Yağ enjeksiyonuyla bacak estetiği uygulaması,

Silikonla Çarpık Bacak Estetiği
Çarpık bacak estetiği ameliyatları meme büyütme ameliyatlarında olduğu gibi silikon kullanımıyla yapılabilmektedir. Ameliyat, bacakta düzenleme yapılacak kısma silikon yerleştirilerek estetik değer verilmesi şeklinde yapılır. Oldukça kolay geçen ameliyatta kullanılan silikon protezler çubuk şeklinde olup kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Genel anestezi altında yapılan ameliyat sonrasında hasta bir gün hastanede yatırılır.
Başarı oranı oldukça yüksek olan uygulama sonrasında genelde revize ameliyatlara gerek kalmaz. Ameliyat sonrasında hastanın yaklaşık 2 hafta bacaklarını zorlamaması ve fiziksel aktivitelerden kaçınması gereklidir.

Yağ Enjeksiyonu ile Bacak Estetiği
Çarpık bacak estetiği için kullanılan diğer bir yöntem de, yağ enjeksiyonudur. Bu tür operasyonlar genellikle bacaklarında fazla deformasyon olmayan bireylere uygulanır. Operasyon; vücudun yağlı bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan yağların bacak kısmına enjektesiyle gerçekleşir. Estetik ve plastik cerrahi uzmanı hekimler tarafından yapılması zorunlu olan yöntemde transferin oldukça dengeli yapılmasına özen gösterilir. Genellikle bir seanslık işlemler sonucu ameliyat gerçekleşiyor olsa da, bacak estetiği konusunda hassas olan bayanlar 6-7 sonrasında 2. seansı yaptırmayı isterler. Bu ameliyatta transferi yapılan yağ, transfer edildiği dokuda zamanla görsel sorunlar oluşturabilir. Yağ enjeksiyonuyla yapılan bacak estetiğinde 2. seanslar bu yüzden gerekebilmektedir. Özellikle bölgesel yağları çok olan ve yağ enjeksiyonuyla bu estetiği yaptırmak isteyen kişiler için aynı estetik tedavide kilo problemlerinin de çözülmesi oldukça önemli bir detaydır.

Yağ enjeksiyonuyla bacak estetiği yapılacak hastada yağ olması zorunludur. Bu sebeple yağ transferi uygulaması zayıf bir anatomiye sahip hastalar için pek uygun sayılmaz. Zayıf bacaklı kadınlar için genellikle silikon enjeksiyonu uygulaması yapılmaktadır.

Estetik Çarpık Bacak Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Öncesi
Çarpık bacak estetiği genel sağlık durumu iyi olan ve bacaklarının şeklinden rahatsız olan hastaların estetik kaygılarını gidermek amacıyla yapılır. Estetik ameliyat öncesi bireyin 18 yaşını doldurmuş olması, kronik bir hastalığa sahip olmaması, kanında pıhtılaşma sorununun bulunmaması ve düzenli ilaç kullanımı gerektiren bir hastalık da taşımaması gereklidir. Ameliyat sonrası beklenen sonuçların elde edilebilmesi için ameliyat öncesi hekim muayenesi sırasında bireylerin hastalık geçmişi hakkında detaylı bilgi vermesi gereklidir.

Sonrası
Estetik bacak ameliyatlarından sonra hastaların mevcut durumları ve sonrasında iyileşme süreçlerinde yaşayacakları doktorlar tarafından paylaşılmaktadır. Ameliyat derecelerine göre bazı hastalar aynı gün taburcu olarak günlük rutinlerine dönüş yapabilirken bazıları ise 3-5 gün içerisinde yürüyebilmektedir.

Yağ transferi yöntemiyle ameliyat olan hasta, ikinci günden sonra duş alabilir ve banyo yapabilir. Fakat fiziksel aktivite yoğunluğu olan sporların yapılması için 1 ay geçmesi beklenmelidir. Yağ transferi yapılarak yapılan bacak estetikleri sonrasında hafif morluklar oluşmakla birlikte, bu belirtiler birkaç gün içerisinde iz bırakmadan kaybolur. Hekimler, hastada ödem oluşmasını önlemek adına hastaların birkaç gün boyunca ayak altına yastık koyarak yatmalarını tavsiye etmektedir.

Çarpık bacak estetiği geçiren hastanın yaklaşık 3 hafta boyunca çorap giymesi tavsiye edilir. Ayrıca operasyon sonrasında birkaç ay süreyle lef drenaj masajı yaptırılması tavsiye edilir. Böylece ödemlerin daha kısa sürede dağılması sağlanarak bacakların daha kolay şekillenmesi mümkün olmaktadır. Tedavi sürecinde ise hekim tarafından önerilen ilaçların düzenli bir şekilde kullanılması şarttır.


Bacak Estetiği Fiyatları Nedir?

▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerin, estetik klinikleri ve sağlık merkezlerinin web sayfalarında bacak estetiği fiyatlarını belirtmeleri yasaktır. Bu kurala uymayan tüm resmi sağlık kurumlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır.

☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaraları, info@sukruyazar.com.tr, iletişim formu soru ilet veya canlı destek iletişim kanallarından "bacak estetiği fiyatları nedir, çarpık bacak tedavisi nasıl yapılmaktadır, 2020 çarpık bacak ameliyatı fiyatları nedir, randevu alabilir miyim, süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi tüm sorularınızı Prof. Dr. Şükrü Yazar'ın asistanlarına ileterek hemen bilgi alabilir ve randevu talep edebilirsiniz.


Bacak Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ Bacaklarında çarpıklık olan ve bundan dolayı estetik kaygı ve psikoljik sorun yaşayan kişiler,
▬ Alt veya üst bacaktaki yağ dağılımından hoşnut olmayan bireyler,
▬ Ayak bileklerinde kalınlık veya incelik problemi gören kişiler,


▬ Bacak estetiğinde uygulanan yöntemlerin vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur. Örneğin yağ transferinde hastanın kendi dokusundan alınan yağ kullanılmaktadır ve bu yağlar vücutta başka bir alanda yaşamını devam ettirmektedir. Minimal ve noktasal girişlerle yapılan operasyonlar olduğu için diğer ameliyatlarda olduğu gibi bir kesik izi kalması söz konusu değildir.


Hasta Yorumları

Değerli yorumlarınız için tüm ekibim adına teşekkür ediyorum.

Şükrü Mertoğulları 28.02.2013
Bacak Estetik Hizmetleri

Mesleklerini severek ve özenle yapan, kendi alanlarında çok başarılı ve profesyonel olan harika bir ekip. Başta kıymetli doktorum Şükrü YAZAR Bey ve Hümeyra Hanıma ve klinikteki tüm estetik ekibine minnetlerimi sunuyorum ve hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum. Şükrü YAZAR var ise bir estetik işleminin içinde doğru adrestesiniz demektir. Türkiye'nin en iyi plastik cerrahı ünvanını bence sonuna kadar hak ediyor. Tekrar tekrar teşekkürler ediyorum Şükrü Yazar Estetik Kliniği ekibine.

Diğer Estetik Tedaviler

Profesör Doktor Şükrü YAZAR'ın cerrahi estetik işlemleri ve ameliyatsız estetik uygulamaları

Boyun Germe

Boyun Germe Nedir? İnsanların yüz ve boyun gibi yaşlanma belirtilerinin ilk olarak görüldüğü deri...

Boyun Germe
Çene Küçültme

Çene Küçültme Estetiği Nedir? Bireylerin yüz ifadelerinin doğal görünüme kavuşturulması, çenesini...

Çene Küçültme
El-Kol Cerrahisi

El & Kol Cerrahisi Nedir? İnsanların el, el bileği, dirsek ve kolunda meydana gelen tüm hasta...

El-Kol Cerrahisi
Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği Nedir? İnsan yüzünün çene altı boyun bölgesinde, kalıtımsal, yaşlılık ya da fazla k...

Gıdı Estetiği

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR