Prof. Dr. Şükrü Yazar

6.627 görüntülenme
2631 beğeni
Puan 5.00/5
Anasayfa / Estetik Cerrahi / Vücut Estetiği / Ayak Bileği Estetiği

Ayak Bileği Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Profesör Doktor Şükrü YAZAR ile ayak bileği estetiği işlemleriyle ilgili İstanbul Nişantaşı kliniğinde görüşmek için randevu isteyebilirsiniz.

Ayak Bileği Estetiği Nedir?

Kişilerin bacaklarına daha zarif bir görünüm ve estetik kazandırmak için diz altı bölgesinde ve bilek kısmında bulunan yağ dokularına yapılan cerrahi işlemlere ayak bileği estetiği denir. Estetik ayak bileği ameliyatları, ayak bileğinin vücut oranına göre şekillendirilmesi için yapılır.Söz konusu kadınlar olunca en çok talep edilen 10 estetik arasında yer alan ayak bileği estetiğine nadiren erkekler tarafından da başvurulur. Kadının anatomik yapısında önemli bir yere sahip olan ayak ve bacak bölgesi, görünüm bütünlüğü açısından kusur kaldırmayan bölgelerdir. Ayak bileklerine yapılan operasyonlarda her ne kadar ayak kemiklerini inceltmek mümkün olmasa da, bilek çevresindeki yağ dokusu alınarak bileklerin daha zarif bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

Dizden itibaren ayaklarının kalın olduğunu düşünen tüm bireyler, ayak estetiği ile istedikleri görünüme kavuşabilirler. Ayak bileklerinin kalın olması kadınların estetik kaygılarını doğrudan etkiler. Buna ek olarak ayakkabı veya çizme giyerken bilek bölgesindeki oluşan şişlikler yürüyüş yaparken çekilen zorluklar da bu estetiğin tercih edilmesine sebep olabilmektedir.


Ayak Bileği İnceltme ve Düzeltme Estetiği Nasıl Yapılır?

Ayak bileğine estetik cerrahi işlem yapılacak hastanın yağ dokusu şekillendirileceği için öncelikle doktor, hastanın isteklerini ve beklentilerini dinletikten sonra gerekli analizleri yapar. Planlanan tedaviye göre de hastanın ameliyata hazır durumda olmasını sağlar. Ayak bileği estetik ameliyatlarının süresi bireydeki yağ oranına göre değişkenlik göstermektedir ve yaklaşık 1-2 saat içerisinde sona ermektedir. Cerrahi müdahale kaçınılmazdır. Bu ameliyatta;

▬ Kemiklere müdahale olacaksa genel anestezi
▬ Yumuşak doku ve yağ dokusunda çalışılacaksa bölgesel anestezi uygulanabilir.

Kalın kemiklere sahip olan hastaların sorunları bazı vakalarda tam olarak çözülemese de sorun oldukça hafifletilebilmektedir. Bu nokta da hangi durumda ne sonuç alınacağı yalnızca uzman doktor muayenesiyle ortaya çıkmaktadır.

Ayak bileği estetiğinin uygulama adımları nelerdir?

Ameliyat öncesi yapılan kontroller ve ölçümlerde diz altındaki yağ fazlalıkları tespit edilir. Fazla yağlar ince kanüller yardımıyla alınırken baldır adaleleri de estetik bir görünüme kavuşturulmak adına şekillendirilir. Hekim tarafından gerekli görülmesi halinde daha düzgün bacaklar elde edilmesini sağlamak için gerekli yerlere yağ eklemesi yapılabilir.


Ayak bileklerinin kalın olması durumu çoğunlukla kalıtımsal bir sorundur. Eğer diyet ve egzersize rağmen bu bölge de incelme görülmüyorsa, estetik operasyon en doğru tercihtir. Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi ayak estetiği ameliyatlarında da hastanın yapması gereken önemli prosedürler vardır.

Ayak Bileği İnceltme ve Düzeltme Ameliyatı Öncesi Hastanın Yapması Gerekenler

■ Hasta ameliyat öncesi en az 3 hafta sigara bırakılmalı,
■ Kan sulandırıcı ve kanın hızlı akışını sağlayıcı ilaçlar kullanmamalı,
■ Zayıflama ürünleri, keten tohumu, yeşil çay, kiraz sapı vb. gibi bitkisel ürünler
■ Ginseng, Ginko Biloba, multivitamin hapları
■ Apranax, Vermidon, Novalgin vb. gibi ağrı kesici ilaçların kullanımından kaçınılmalıdır.


Ayak Bileği Estetiği Sıkça Sorulanlar

Estetik uygulamaları öncesi, sırası ve sonrasıyla ilgili en çok merak edilenler


▬ T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı hastanelerin, estetik ve tedavi merkezlerinin ayak bileği estetik fiyatlarıyla alakalı web sitelerinde rakam belirtmeleri yasaktır ve bu kurala uymayan resmi sağlık kuruluşlarına cezai müeyyideler uygulanmaktadır. Ayrıca bu ameliyatı yapan "Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı" tüm doktorların estetik ayak bileği ameliyatı fiyatlarıyla ilgili hastaya net bilgiler verebilmesi için hastanın mevcut sağlık durumunu analiz etmesi, şikayetlerini ve beklentilerini değerlendirerek muayene etmesi gereklidir.

Nişantaşı Estetik ve Plastik Cerrahi
Şükrü Yazar kliniğine ☏ +90 212 257 1515 ✆ +90 541 334 3484 telefon numaralarını arayarak, info@sukruyazar.com.tr mail adresine mesaj göndererek ya da online durumlarında canlı destek hattından müşteri temsilcilerine ulaşarak "ayak bileği estetik fiyatları ne kadar, 2019 yılı ayak bileği estetik ameliyat ücretleri nedir ve süreçler nasıl ilerliyor" vb. gibi sorularınızı iletebilir ve en kısa sürede cevap alabilirsiniz.


▬ Genel anlamda ayak bilekleri kalın, yağlı ve kaza sonucu eğrilmiş olan kimselere uygulanır. Bunların yanısıra ayak bileğinde hastalık, yanık gibi travmalar yaşayan kişilerde bu estetik uygulamadan yararlanmak istemektedirler.


▬ Ayak bileği estetiğinde Türkiye'de genel olarak uygulanması gereken resmi bir yaş sınırı kuralı yoktur. Fakat uzman hekimler kemik gelişiminin tamamlanması için bu ameliyat için 18 yaş sınırlamasını uygularlar.


▬ Ayak bileği kemiklerine müdahale gerektiren ameliyatlarda genel anestezi, yumuşak doku ve yağ dokusunda cerrahi işlemler yapılacaksa bölgesel anestezi uygulanır.


▬ Estetik ve plastik cerrahi uzmanı doktorlar tarafından yapılır.

Blog


Estetik, Sağlık ve Güzelliğe Dair Özel Yazılar
Areola

Areola

Areola

Areola Nedir, Ne Demektir? Areola; göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkalar ola...

07.10.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması

Meme Sarkması Nedir? İnsanlar fıtratı gereği daima kusursuz bir görünüme sahip olm...

28.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri

Meme Kanseri Nedir? Kadınlarda sütün üretildiği meme dokusunun içerisindeki lobüll...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Mastektomi Nedir? Mastektomi, memede bulunan kanser dokusunun çıkarılması üzere ya...

13.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR
Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

Meme Estetiği Tıp Terimleri ve Sözlük Anlamları

A Ablactation: Bebeği sütten kesme Adjuvan Tedavi: Cerrahiden sonra cerrahiye ilave...

15.09.2020 Prof. Dr. Şükrü YAZAR